Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi tévő legyek? Egy éves...

Mi tévő legyek? Egy éves lányom alig eszik. Napi egy étkezése van.

Figyelt kérdés

Csak ebédelni hajlandó, dél és 2 között (attól függ, hogy ébred az alvásból). Reggelire semmit nem akar enni, a tízórairól ne is beszéljünk, olyan már hónapok óta nincs nálunk. Az ebéd után már csak dinnyét és kekszet fogad el, nasiként végül este 9-kor igényel egy tápszeres étkezést.

De amúgy jó kedvű, és mozgékony, játékos és huncut.


2012. aug. 1. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán a meleg miatt rosszabb az étvágya, vagy fogzik, nem?

Legalább folyadékot sokat igyon!


Nem írtad, mióta van így, de szerintem jó lenne kikérni a gyerekorvos véleményét. Ő látja, mekkora, hány kiló, meg minden.

Én megőrülnék, ha csak ennyit ennének a gyerekek.

2012. aug. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen egy hónapon keresztül.

Reggel + este evett tápszert, de azt se mindig. Volt, hogy meghagyta a felét és üvöltött utána.

Ebédelni kész harc volt vele, tízóraizni már úgy 10 hónapos kora óta nem volt hajlandó. Max 1-2 keksz vagy ilyesmi..

Uzsonnára tejpépet fogadta csak el egyedül, de azt szinte mindig.

Kijött 7 foga, abból 1 őrlő... hát ezek után bevallom őszintén nem csodálkoztam, hogy nem akart enni, se rágni..

2012. aug. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már régen ez van. Tízórai nincs már egy hónapja, és olyan 2 hete megy ez, hogy csak ebédelni akar. És 2 napja, hogy nem is akar egyáltalán uzsonnázni sem, sőt már a reggelit sem fogadja el.

Lehet, hogy jön a foga.

A gyerekorvoshoz nem mehetek az a nő állandóan szabadságon van. Már keresek másikat, de még nem találtam (kis faluban élünk és elég messze vannak a többi falvak).

2012. aug. 1. 08:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy évesen kb 10-11 kiló körül kell legyen a lányod, ha elérte ezt a súlyt, szerintem nincs miért aggódnod. Jól mondták előttem, igyon sokat, az a lényeg.

Az én lányom alig reggelizik aztán beebédel rendesen. Igazából már csak 3-4 alkalommal eszik naponta. Ne add fel, kínálj neki gyümölcsöt, arra megéheznek általában. :)

2012. aug. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kevesebb mint 10 kiló, az se jelent mindenképpen problémát, az én fiam 9 és fél kiló volt egy évesen, úgy, hogy normálisan evett:)


Nem kell minden egy évesnek 10 kiló felett lennie:)


HÁny kiló a kicsi?

2012. aug. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

10-11 kiló egy évesen?és KELL?azért ez egy kicsit durva kijelentés.a fiam 8,8 kiló volt egy évesen,nem volt sovány,és magasabb is volt az átlagnál.ráadásul evett normálisan.minden étkezésre evett,csak kis mennyiséget.

mindenképp keress új orvost és beszélj vele.lehet a foga,vagy vashiánya van.vegyél neki vas szirupot,hátha megjön tőle az étvágya

egy vérvétel viszont mindenképp jó lenne

2012. aug. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!