Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koszmós a 4,5 hónaposom...

Koszmós a 4,5 hónaposom fejbőre. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Elmenjünk orvoshoz felíratni valamit, vagy van recept nélkül kapható készítmény? Ha igen, micsoda?

2012. jún. 12. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk anya babaolajjal tisztitotta meg és nagyon gyakran fésült minket!
2012. jún. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lányomnak is volt.

Én befektettem a lábam közé, és babaolajos textilpelussal óvatosan ledörzsölgettem, és utána mentünk hajat mosni, meg fürödni.Állítólag vannak samponok..de nekem ez így bejött.

2012. jún. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sima napraforgóolajjal bekened (vagy babaolaj), és ráteszel egy sapit, kb. 1 óra múlva pedig letörlöd, vagy fürdés előtt csinálod, és utána samponnal lemosod. Én előtt meg is fésültem a haját.
2012. jún. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bármilyen olajjal ha lekened és hagyod picit felázni, fésülöd mondjuk fürdés előtt egy órával aztán fürdés után átfésülöd nagyon hatásos lesz.
2012. jún. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem nagyon érzékeny börü a babám és voltunk is vele börgyógyásznál és ő azt mondta, hogy a fejét fürdés előtt vastagon kenjem be egy fél órával, hidrofiles kenőccsel. és a fürdővízbe a hajkeféjével jol dörzsöljük le. Ngayon szép lett utána.
2012. jún. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az fiam feje is nagyon koszmós volt. Vettem neki gyógyszertári koszmó elleni olajat/200-300 Ft/. Fürdés előtt fél-1 órával bekentem neki, ráhúztam egy vékony sapit-bár azt most ebben a melegben kihagynám- és fürdéskor lemostam. 3-4 nap alatt rendbe jött és ki se újult.

2012. jún. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Babaolajjal vagy sima étkezési napraforgóolajjal kend be a kis fejét fürdés előtt. És fogkefével kezd el dörzsizni csak szépen finoman. Nálunk ez vált be. 2-3 este csináltam neki. Sose jött vissza.
2012. jún. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak csak a frezyderm koszmó elleni olajjal tudtuk leszedni. Ez recept nélkül kapható gyógyszertárban vagy a neten.
2012. jún. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én úgy csináltam a lányomnál, hogy fürdés elött negyed órával bekentem a haját baba olajjal.Aztán a kádban hajat mostam neki a Babé koszmó elleni samponjával.Nem olcsó de nekünk 1 hét alatt elmúlt a koszmó, pedig elég ronda volt.Nálunk is kb ennyi idősen jött elő mint nálatok, ráadásul a lányomnak elég sok a haja, véletlenül vettem észre én is hogy koszmós.Azóta is avval mosunk hajat mert az megelőző sampon is egyben.Még mindig van benne és ahogy nézem legalább két éves koráig elég lesz neki.Most 9 hónapos.A patikában úgy 2500-3000 között van az ára.Nem olcsó de sztem csúcs szuper.
2012. jún. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2012. jún. 13. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!