Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen színű legyen a babaszoba?

Milyen színű legyen a babaszoba?

Figyelt kérdés
olyanra gondoltam,hogy esetleg lilás-mintás tapéta az alja,bordűrrel elválasztva,és felül sárga.De nem tudom,hogy a plafon fehér maradjon-e,vagy legyen az is sárga,vagy kék,mint az ég.Nem vagyok kreatív,a fantáziám sem az igazi,segítséget kérnék és ötleteket.Ha képet linkelnétek,megköszönném.Más színösszeállítás is érdekel!

2012. aug. 1. 19:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre én kerülném a harsány színeket. Maximum a mogyoróhéj színt adnám a falaknak, és fehéret a menyezetnek.

Az más dolog, hogy a falakra képeket, rajzokat, stb. raknék, hogy ne legyen kopasz, de a falakat majd csak 2-3 év után festeném erősebb színre.

2012. aug. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!Azt elfelejtettem írni,hogy a babám már 9 hónapos,most még velünk alszik egy szobában,de hamarosan szeretném megcsináltatni a saját szobáját.
2012. aug. 1. 19:39
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is maradj a halvány színeknél.Praktikus inkább festeni, és félretetnni majd egy kis üveg javítófestéket. Számítsd bele, hogy egy csomó "baleset" fogja majd érni a falat, és komolyabb szépítkezébe 5-6 év után fogjatok csak bele. Ha anyagilag megengedhetitek bátran, de most inkább a legszükségesebb legolcsóbb verziót válasszátok, később invesztáljatok többet a szobába.

A fiam 3év alatt leamortizálta a szobáját, úgy néz ki ahol 10éve nem volt renoválás. Tejcsorgás, kakaó a falon, szőnyegen minden elképzelhető nyom...... leszaggatva a bordűr stb..


Lányod lesz? Gondolom a lilás szín miatt..:) Padlótok van, vagy padlószönyeg lesz?

Szép lenne még a halványsárga, a függöny pedig halványsárgás lányos mintás...:) Az is nagyon szép lenne.

2012. aug. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is elkövettem ezt a sárga szín dolgot! Ahogy írják előttem, tényleg nem ajánlatos a túl harsány szín! Ha most festetnénk, tuti, hogy egy kellemes, halványabb zöldet (almazöld?)(nyugtatólag hat állítólag a babákra) választanék a falnak! Jelenleg a lányom 10hónapos, alul narancssárga, pipacsos tapéta csík, felül pedig citrom sárga. Így utólag nagyon bánom!
2012. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

:D

Kolléganőm hazavitte szülés után a fiát a kórházból, a fal melletti kiságyban kibontották, hogy tisztába tegyék. A kisfiú "nagy ívben pisilta le" a frissen festett falat! Évekig ott díszelgett. :))))

2012. aug. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves hármas!Utólag írtam,hogy a picúrom már 9 hónapos :)Persze,mindenképpen halvány színekre gondoltam,és mosható tapétára.Így sem ajánljátok a sárgát és a tapétát? (az ára nem számít.Nem nagyzolni akarok,de erre a szobára rászánjuk a pénzt)
2012. aug. 1. 19:49
 7/15 A kérdező kommentje:
és igen,lány :)
2012. aug. 1. 19:51
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A terveidből a lilás-mintás tapétát elhagynám, ha a falat sárgára, akkor is alul kicsit erősebb színt, és valami odaillő árnyalatú bordűrrel választanám, hogy a felső rész lenne szintén sárga, de világosabb. A menyezetet akkor is csak fehérre kenném (én).
2012. aug. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kislányom van szintén, a szobája sárga, nem annyira erős. Az eredeti elképzelésem az volt, hogy sárgák a falak, halványkék a plafon és felhők festve rá. Csak aztán nekünk problámánk volt a festékkel (büdös lett az egész szoba tőle), úgyhogy le kellett szedni és újra festeni, így sima sárga az egész szoba. A függöny nekünk Micimackós (amúgy fehér), van néhány Micimackós matrica a falon, illetve nálunk laminált padló van, vettünk egy szőnyeget is, szintén Micimackós, szerintem nagyon szép lett. Képet most nem tudok mellékelni, mert nincs olyan, amin jól látszana a szoba is, nem csak a kislányom. :-)
2012. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is itt tartunk:))9 hós lány,holnap "költözik" külön.Én nem voltam a halvány színek híve,alul mályva,felül rózsaszín,közében csajos-mintás bordűrrel elválasztva.A mennyezet fehér,foszforeszkáló csillagok vannak fenn.Fantasztikusan néz ki!!Halvány színekkel nem is mutatna ilyen jól.Ma vettem hozzá a szoba közepére Barbis kisszőnyeget és ez lett a hab a tortán.
2012. aug. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!