Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire veszélyes a...

Tényleg ennyire veszélyes a kenguru? És tényleg nem értenek hozzá az orvosok?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel ezt a kérdést, mert ledöbbentett a napokban néhány vérre menő és elfajult vita a babahordozással kapcsolatban. Kíváncsi lennék a véleményekre, hogy vajon az orvosok tényleg ennyire nincsenek képben a babahordozással? Ugyanis amikor vittük a kisfiamat csípő szűrésre kenguruban, a doki kifejezetten megdicsért, hogy jól teszem, hogy ebben hordozom, mert ez helyes pózban tartja a csípőjét és a gerincét. Még azt is mondta, hogy ez jobb, mint a hordozó kendő, mert a kendő túlságosan összenyomja a babát és görbén tartja a gerincét. Itt viszont az ellenkezőjét olvastam több embertől is, és eléggé összezavarodtam. Egyesek azt állítják, hogy az orvosok nem tudnak semmit, nem szabad adni a véleményükre. Az orvosok viszont azt mondják, hogy laikusok tanácsát nem szabad elfogadni, mert nem értenek hozzá. Bevallom őszintén, én szeretnék az orvosnak hinni, mert ha beteg a gyerekem, akkor kitől várjak segítséget, ha nem az orvostól? Viszont most elbizonytalanodtam és nem tudom nyugodt szívvel használni a kengurut, pedig a babám imádja.

Szeretném, ha nem fajulna el a vita, csak véleményekre lennék kíváncsi, veszekedni légyszi menjetek máshova.

Köszi!



2012. aug. 1. 21:48
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, és a részletes privit is. Hát fel van adva a lecke.


Nem tudom miért tűnt el az utolsó hozzászólás, talán jelentette valaki, ha jól vettem ki a szavaitokból, ő a közellenség, gondolom ezért lett moderálva. Pedig érdekes kérdést vetett fel. Azt mi bizonyítja, hogy ez a nagy terpesz, és a görbén tartott gerinc a helyes tartás? Hiszen azt mondják, hogy a pihenőszékben sem tölthet órákat az újszülött, mert nem tartja egyenesen a gerincét, és inkább egyenes, kemény matracon kéne feküdnie.

És a másik kérdés is elgondolkodtató, hogy akkor nem szabad úgy tartani a babát, hogy lóg a lába? Én sokszor szoktam úgy tartogatni, hogy kb olyan tartásban van, ahogy egy kenguruban lenne (lóg a lába, egyenes a háta), akkor ezt sem kéne erőltetni?

2012. aug. 3. 01:06
 22/37 anonim ***** válasza:
85%

21: Most linkeltem be az említett topikokat az előző kommentbe, mindenki elolvashatja az egész veszekedést... aki kíváncsi rá

Sajnálom, hogy még a posztom első részét sem értékelted az OFF-ban. Úgy látszik már nem látsz a gyűlölettől :-s

Többet semmilyen formában nem válaszolok az OFF-jaidra.


10: "Ja, és az sem egész nap, mert akkor hordozhatod sokáig..."

Ez is OFF, de valamennyire idevág: Szerintem eléggé babafüggő, hogy melyik gyerek meddig szeretne ölben/kézben/hordozva lenni.

Gyerekemet egyhónapos korában napi kb 10 órát tartottam kézben, illetve hordoztam rugalmas kendőben. Amikor felkérte magát, mindig felvettem, és csak akkor tettem le, amikor ezt ő kifejezetten kérte. Fél éves korára a kézben/hordozóban töltött idő napi 3-4 órára csökkent. Most lesz nemsokára kétéves, szívesen elücsörög a hátamon, ha buszozunk, mert még nem tud jól kapaszkodni, ülni meg nem akar "csak úgy", de ahogy megérkeztünk valahová, sétálni akar, lekéri magát. Otthon, ha már nagyon fáradt, akkor odahozza a csatos hordozót, és felkéri magát a hátamra, ahol kb 10 perc alatt elalszik, és már tehetem is az ágyába.

A környékünkön elég sok ismerősöm van, akik babakocsiznak, és úgy látom, hogy gyerkőcöm sokkal többet sétál a saját lábán, mint a hasonló korú, babakocsiban ülők. Így majd' kétévesen a napi hordozási idő (buszozástól eltekintve) kb 30 perc.

Természetesen sok hordozós ismerősöm is van, és a többségük gyereke 2-2,5 évesen - bár nincs ellenükre a hordozás, de már csak nagyon rövid időre kéri kézbe magát. Sétálnak, motoroznak, bicajoznak.

2012. aug. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
84%

Nos, kedves kérdező, pro-kontra kibeszéltük a gondolatokat, és nekem az a véleményem, hogy valóban ne az itt levő kommentek alapján dönts, mert ez fontos, hosszútávú döntés.

Olvass utána szélesebb fórumokon, és mindenekelőtt kérd ki több, hozzáértő szakorvos véleményét.


Tudod, miért van fontos irányítóközpontokban három különálló órát? Ha egy van, és rosszul jár, nem jössz ár. Ha kettő van, és az egyik rosszul jár, akkor nem tudod, melyik a helyes. Ha három van, akkor kicsi az esély, hogy kettő egyformán rosszul járjon. Használj száz órát, és megtudod az igazságot! :-)

2012. aug. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
17%

Igen, úgy látszik az a titokzatos "apu" most ellenem fordult :)

Feltettem egy kérdést, amit gyorsan kitöröltetsz, ahelyett, hogy logikusan elmagyaráznád, mert nem lehet rá nyomatni a jól hangzó szlogeneket, meg az unalomig ismételt linkeket. Ez volt az egyszerűbb megoldás. Ennyit rólad és a hitelességedről.

2012. aug. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
87%

Apu: -) Ez jó :-D azt hiszem az adminra gondolt. Egy ember jelentése alapján nem szoktak törölni egy egész sort, valószínűleg egy egész rakás ember jelentette, ami írtál, vagy tényleg nagyon csúnya volt. Azokat jelentgetés nélkül is ki szokták törölni.


A kérdezőnek:

A babahordozóban, csecsemőnek gyártott pihenőszékben, autósülésben lehet a baba nyugodtan, persze nem hosszú ideig, ha még nem ül magától. Ezek általában max 45 fokos szögben tartják a baba hátát. A gond az ennél magasabb szögben ültetéssel van. Kendőben azért nem számít ültetésnek a függőleges helyzet, mert ott poci oldalról a mama támasztja, oldalról,alulról és hátulról a kendő. Ha nem túl lazára van megkötve a kendő, akkor kb úgy támasztja a törzset, mint a pocidban méh izomzata. Ezért is fontos a kendő szövése, egy sima vászon gyűrődik és nem rugalmas kellő mértékben. Az ennél szorosabb, rugalamatlan anyag sem jó, az túl lehetne szorítani, de ugye nm akarjuk megfolytani a 80 %-ban hasi légzésű babócát.

Azt, hogy miért fontos megtartani gyerek gerincének természetes ívét, a hosszú kommentet író nagyon jól leírta. A c alakú gerin a pociban fekvés maradványa, ott így volt összegömbölyödve. Ha egy c alakra hajlított alu drótot két végénél megfogod, a domború részét elkezded egy keményebb felülethez nyomni, akkor kb azt fogod látni eredményként, hogy a drót közel sem lesz egyenes, hanem középen girbe -gurba. A gerinc egészséges felnőttkori alakja elég komplex, valóban nem szabad külső eszközzel befolyásolni. Ha végiggondolod, egyik gerinces emlősnés sincs semmilyen gerincegyenesítő módszer. ha szükség lenne rá, akkor lenne...

A láblógatásról annyit, hogy biztosan nem tartod úgy a karodban félórákat. Pár perctől semmi baja nem lesz a babónak. A hordozás más dolog. Ott a hordozóban eltöltött idő miatt fontos a helyes tartás, gondolom nem 5 percre mentek le sétálni. Ha picit nagyobb lesz a babád, akkor magától fog inkább a csípődnél kis terpeszben felhúzott lábakkal üldögélni : -)

2012. aug. 3. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%

Huhh... ezt az aput nem én találtam ki, nem véletlenül volt idézőjelben. A kedves 22-es válaszoló jelentette ki egyszer, hogy biztos "apu" törölte az ő egyik hozzászólását, amiben épp engem küldött el melegebb éghajlatra. Én meg csak tőle idéztem.

Egyébként tényleg kíváncsi lennék az egyik itteni "hozzáértő" véleményére abban a kérdésben, amit feltettem, de törölték, de a kérdező egyébként szintén feltette azt a kérdést a 21-es kommentben.

2012. aug. 3. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
83%

Emlékszem erre a beszélgetésre, de arra nem , hogy 22-es elküldött volna valaha is bárkit melegebb éghajlatra. Az apával arra célzott, hogy gyerekesen viselkedsz, és ha valaki nem a te álláspontodat fogadja el igaznak, annak törölteted a kommentjét. Ez valóban gyerekes. Ha befejeznéd, talán ő is, és akkor végre békesség lenne...


Egyébként a kérdésedre, amit töröltek, de a kérdező újra feltett a 25-ös válaszolt.


@Eredeti kérdező: van-e olyan kérdés, amire eddig nem kaptál választ? Kérlek, írd meg, biztosan lesz rá pro-kontra válasz.

2012. aug. 3. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként 26-os: a múltkor emlegetted 22-es kommentjét az FB-ről (Ezt a kommnetedet is törölték, vajh miért...? )

Tudod, a Gyakorikérdéseknek van egy FB oldala ( [link] ahová ők maguk postolnak topikokat. 22-esnek az égvilágon semmit nem kell tennie ahhoz, hogy egy topic kikerüljön az FB-re.

Szégyenled, amit írtál? Szerintem a netre csak olyan dolgot írjál ki akár privátban, akár nyílt fórumra, amit nem szégyellsz visszaolvasni máshol, ugyanis a net mindenképpen nyitott rendszer.

:-OOO


Ugyanakkor ha már fairek akarunk lenni akkor meg kéne fordítani a kérdést:

Mi a bizonyíték vagy orvosi magyarázat arra, hogy egyenes gerinncel, és lelógó lábbal kell lennie egy újszülöttnek, vagy akár egy totyogónak?

Mi a bizonyíték vagy orvosi magyarázat arra, hogy a hordozókendő káros?

Mi a bizonyíték vagy orvosi magyarázat arra, hogy a kenguru nem káros?

Mivel tudjátok alátámasztani a kenguruban hordozás egészségességét a baba szempontjából?

Cikkeket, linkeket, folyóiratokat, hivatalos, és dokumentált(!), nyilvánosság számára elérhető véleményeket szeretnék látni.


A következő válaszokat már hallottuk, és nem elégségesek:

- "Mert nekem tetszik"

- "Mert egy meg nem nevezett nagynevű szakorvos ezt mondta"

A rémhírek a hordozókendőből kiugró újszülöttekről nem értelmes indok a kenguru mellett, hiszen -még ha el is hiszem, hogy akár egy totyogó is képes egy jól megkötött kendőből kiugrani- akkor is ott van a csatos hordozó, amiből aztán garantálan még kivenni sem lehet a gyereket anélkül, hogy az anya ezt akarná.


Igazából nem is értem, hogy miért vitatkozunk ezen. A gyerek tök jól ellenne egész nap az öledben, vagy a karodon. NEKI nincs szüksége sem kendőre, sem kengurura, sem babakocsira. Ezek NEKED segítőeszközök, hogy ne kelljen egész nap karral tartani a gyereket. NEKI egyedül az anyja közelségére van szüksége, nem kütyükre.

Hagyd a fenébe az összes külyüt, és vedd ölbe!

2012. aug. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jó lenne ilyen módon meggyőzni a kérdezőhöz hasonlóan a két tábor között hezitáló embereket.

A kendősök tudományos indokait száz helyen el lehet olvasni, a kengurusokét valóban nem találom én sem, csak szubjektív magánvélemények vannak, annak meg nem sok a meggyőzőértéke.

Gyakorlott kengurusok! Írjátok le, hogy miért ne féljen például ez a kérdező használni a kengurut! Én is szívesen elolvasnám a cikkeket.

2012. aug. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
3%

Ez már komoly probléma. Szerintem jobban tennék ha az egész kérdést moderálnák.

Valahogy mégis úgy érzem a hordozókendős "alakulat" harciasabb.

Szerintem használd azt amelyik kényelmesebb neked, és jobban érzi magát benne a babád.

2012. aug. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!