Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az enyém lesz tényleg más...

Ha az enyém lesz tényleg más lesz?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, a párom babát szeretne, anyum unokát. Eddig azt mondtam mindenkinek,, hogy még nem mert be kell fejeznem a sulit, de lediplomáztam.

Valójában rettegek, hogy rossz anya leszek. A szomszédban a csecsemő 2 hete kb. éjjel-nappal ordít (most éppen egy órája folyamatosan) majd megőrülök tőle...

Tudom, nem lehet vele mit csinálni, gyerek.

Páromat nem zavarja, ő állítólag nem is veszi észre.


Anyum szerint az enyém nem zavarna.


De van egy cicám és reggel fél hattól tombol én nyolcig aludnék (délutánosok vagyunk a héten), ma háromszor keltem fel hozzá, és végül már annyira felidegesített, hogy ráütöttem és kiabáltam vele.


Ráadásul eszembe jutott, hogy kárvolt ekkora lakásba macskát vállalni.

Utána nagyon elszégyeneltem magam, és mi lesz, ha amikor a baba sír hajnalba, akkor is ez fog eszembe jutni.

Vagy vele is kiabálok?


Lehetek jó anya? A saját babámmal tényleg más lesz?



2012. aug. 2. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

istenem nem mondod komolyan hogy egy macskához hasonlitod majdani gyermeked hez viszonyult kacsolatodat???

egy macsa az macska

ennyi

a gyermeked meg a sajat véred másképp nézel rá s ah kell 35 ször kellsz fel hozzá éjjel mert kell és mert kutya kötelességed

2012. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jó anya leszel, csak még várj pár évet! Ugyanis idegesíteni fog valamilyen szinten a sajátod is, de az más. Akkor megpróbálod lenyugtatni, játszol vele, dúdolsz neki...stb...És hát mégis a tiéd, az anyai ösztön (normál esetben) erősebb minden másnál.
2012. aug. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Engem is ezzel biztatnak. Én mondjuk sokáig el vagyok a rokon gyerekekkel, de van egy pont, ahonnan nem tudom elviselni tovább. Én egyébként nagyon szeretnék gyereket, de félek saját magamtól.
2012. aug. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 timike26 ***** válasza:
biztosra nem mondhatom meg milyen anya leszel.viszont nekem 3 gyerekem van/27 èves vagyok/a mai napig igen heves vèrmèrsèkletu vagyok,hamar felkapom a vizet,tudok nagyon duhos is lenni,viszont a gyerekekkel nincs ilyen gondom./hozzàteszem a kèt fiam 8,5 èvessek ADHD-ek,a kislàny 2 honapos lesz/de a turelmem veluk szemben vègtelennek tunik.persze van amikor megharagudok èn is,de sose tomboltam veluk,elottuk.pedig azèrt na....nem konnyu.amikor a kicsi tavaly eltunt a tengerparton,èn infartust kaptam,majdnem engem vittek el a rendorok,amikor megtalàltàk,o csak nevetett,èn meg bogtem.de aztàn kijott a harag is,de mègsem ugy ahogy mondjuk egy felnottel tudok veszekedni.bocs hogy hosszu lett,arra akartam kijukadni hogy szerintem sokminden vàltozik majd meg benned,màr a terhessèggel is,ha meg a kezedben tartod,talàn ezek a fèlelmek elmulnak mert max olni tudnàl èrte,nem tombolni vele.
2012. aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Nekünk nyulunk van. A férjem 10:20-kor kel fel, de az állatkánk 7:30 és 9 óra között valamikor elkezd randalírozni a reggelije miatt - jellemzően inkább 8 órakor kezdi az egészet, a 9 óra már valami álom! Rohadt álmosan kelek fel hozzá, mert mi hajnali 2-3 körül fekszünk le. Örülök, hogy nem szédülök le a galériáról, de azért csak lemászok, megetetem, játszom vele, és már nem is fekszem vissza.

Az is kiborító, hogy rongál a lakásban, pihenni nem lehet tőle. :( Elmentünk most először nyaralni, és péntek helyett csütörtökön hazajöttünk, mert halálra aggódtam magam a nyuszkó miatt.

Néha kiabálok is vele, amikor hatalmas butaságot csinál, vagy összekoszol valamit. Szerintem ez a gyerekkel sem lenne másképpen, és én nagyon utálom, ha valaki belepiszkál az alvásomba, vagy ha izgulnom kell miatta.

2012. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehetsz, bár ha a cicát megütöd, aki fikarsznyi gondot nem okoz, ahhoz képest, amit egy gyerek fog, akkor tanulj meg lehiggadni, ne legyél hirtelen.
2012. aug. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

persze hogy más lesz. Akkor i ski fogsz borulni, ha nem eszik, csak forgatja a fejét, nem tudod majd pelenkázni, mert állandóan elmászik stb. de amikor majd mosolyogva rád néz és bújik hozzád, akkor mindezek elfelejtődnek. Nagy változás ez az életben, hirtelen otthon maradsz egyedül, néha elzárva a világtól, de megéri.

A te gyerkőcöd sírása nem fog zavarni, mert azon leszel hogy minél hamarabb megszűntesd.

ne aggódj

2012. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rövid leszek. Még várj pár évet. Tudnék részletesen mesélni arról, hogy mennyire nem rózsaszínű leányálom amikor nosntop bőg, amikor hulla vagy de akkor is fel kell kelned, amikor kakálnál de nem lehet, amikor ennél de nem tudsz..de nem akarok itt, mert le fognak hurrogni :-)
2012. aug. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó én felpontoztalak. Mindenki nyugtat, hogy nem más lesz. Tény más lesz, igen ne hasonlÍtsuk egy macskához. De nem tudtál aludni, felkeltél kiabáltál és megütötted. Várj még szerintem is pár évet. Vannak, akiknek nyugodt tündéri gyereke lesz. Az enyém egy kisördög, most van dackorszakban, az kutya füle ahhoz képest, hogy fel kell kellni, én türelmes vagyok, de sokszor 10-ig kell magamban számolni.
2012. aug. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Aki lepontozott, annak biztosan nincs állatkája, se szíve!
2012. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!