Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok hogy működik a gyermek...

Nálatok hogy működik a gyermekvédelmi támogatás?

Figyelt kérdés
Úgy értem aki jogosult rá,mit/miket kap?Kap pénzt is vagy csak a bölcsit ovit fizetik?
2012. aug. 3. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Bölcsis, ovis, iskolás étkezés ingyenes, plusz ingyen tankönyv. Valamint évente kétszer (ált. szept. és dec.) gyermekentént 5800 ft. Amit most már elvileg Erzsébet utalvány formájában kapják a rászorultak.
2012. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ingyenes étkezés az oviban, iskolában, ingyen tankönyv szeptemberben (könyvtári). Augusztusban és novemberben gyermekenként 5.800 Ft. Mi most még készpénzben kaptuk, nem utalványban az augusztusit.
2012. aug. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezt akkor nem értem:(

Azt mondta az ügyintéző hölgy nálunk,hogy ez csak az ovira és bölcsire,meg majd később az iskolára vonatkozik.Pénzbeni juttatás nincs.

2012. aug. 22. 22:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Pedig törvény írja elő, megkerestem neked!


[link]


"A pénzbeli támogatás esetenkénti összegének emeléséről az Országgyűlés a költségvetésről szóló törvény elfogadásával egyidejűleg dönt.

A pénzbeli támogatás esetenkénti összege 2012. évben gyermekenként 5800 forint. [Magyarország 2012. évi központi költségvetéséről szóló 2011. évi CLXXXVIII. törvény 59.§ (3)]"


Második voltam ismét.

2012. aug. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!