Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor a gyermekvédelmi...

Amikor a gyermekvédelmi támogatás igénylésénél kimennek az életkörülmények felmérésére, mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Akinél már jártak, miből állt ez az ellenőrzés?
2012. jan. 18. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nyugi, ez nem olyan "ellenőrzés". Mivel nekik ez törvényben előírt kötelességük, csak eleget tesznek ennek. Meg vannak szabva a jövedelemhatárok, tulajdonihatárok az igénybevételhez, és csak ezt kell felmérni, hogy jogosultak vagytok-e az ellátásra. Kinek mennyi és milye van, mi kinek nevén, saját tulajdon bla bla bla....

Csak szétnéznek, nem fognak a szekrényedbe kutakodni,megnézik, hogy az ellátáshoz szükséges nehéz szociális helyzet fennál-e, tehát ha van valami a lakásban ami "szemetszúró" azt érdemes eldugni (pl LCD tv) :) , de godnolom érted mire gondolok..

2012. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hozzánk ki sem jöttek. Egyik ismerősömnél voltak, annyi az egész, hogy szétnéznek. Minden értékesebb, "szegényeknek" nem való dolgot dugj el vagy takarj le. Ne azt lássák, milyen jól megy. Számítógép/laptop, mosogatógép, plazma tv stb.
2012. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rendben!

Köszönöm szépen a válaszokat!

2012. jan. 18. 11:58
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Szociális támogatás, meg eldugott LCD tévé, szép...
2012. jan. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

..mondjuk azért mert valakinek van számítógépe, vagy van tv-ja jó mondjuk nem LCD(de kaphatta is ajándékba) még nem jelent semmit. Tudjátok mit jelent a relaítv szegénység??? Azt, ha valaki nem rendelkezik elegendő erőforrással ahhoz, hogy olyan életszínvonalat biztosítson magának ami az adott társadalom számára elfogadott......

lehet tévéd, de lehet hogy más meg nincs, szabaduljunk meg egyiktől a másik kárára, vagy hogy is van ez kedves utolsó??? Értem a fenntartásaidat, de ennél jobban nem lehetne szétkupálni az országot mint eddig tették, fizetem az adómat, és inkább gyermekvédelmi kedvezményt fizessenek ki belőle, mintsem hozzájáruljak még egy milliós mercédesz kifizetéséhez, vagy milliárdos csarnok építéséhez.

Ha olyan mértékűek lennének a ellátások, hogy szúrná a szemem, akkor mondhatnám hogy nana nana, de ezzel amit kérdező fog kapni, nem fog túl messzire szaladni......

Jó, le lehet pontozni, de le kellett hogy írjam.....

(első válaszoló)

2012. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

..és kihagytam, hogy lehet hogy én leszek az aki kimegy...., és valószínű a többi kolléga sem vélekedik másként...

erről ennyit

2012. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
12. 56-os vagyok. Van egy barátnőm. Mindkettőnknek van LCD tévéje, mosógépe, mosagatógépe, két gyereke. Ő együtt él az élettársával, én egyedül. Az ő gyerekei ingyen kajálnak a bölcsiben és a suliban, ingyen van a tankönyvük, és kap havi 11400.-Ft-ot készpénzben, plusz kétszer egy évben rendkívüli segélyt, és lakhatási támogatást. Mégis folyamatosan azt hallgatom, hogy nekem mekkora mákom van, mert jó a fizetésem, és kapok a két gyerekem után adókedvezményt, amit ő nem tud igénybe venni( ez nálam kb 20000.-ft). Ugyanis megbeszélte a főnökével, hogy csak négy órára jelentse már be, mert akkor mindenféle segélyre és támogatásra jogosult, az élettársát papíron elköltöztette a szüleihez, és bementek nyilatkozni a ph-ba, hogy apu egy fillérrel sem támogatja a gyerekeket. Számoljunk egy kicsit: nekem a bölcsi 14000.-FT, a suli 7000.-, a tankönyv 15000.-Ft volt, nem kapok támogatást lakhatásra sem. Ja, és ugye a tőlem levont adóból finanszírozom az ő gyerekeit is. Na ettől forog a gyomrom.
2012. jan. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!