Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor, hol, hogyan, milyen...

Mikor, hol, hogyan, milyen cipőt vegyek a már majdnem járó (de még kapaszkodva) 1 éves lányomnak?

Figyelt kérdés

Már 3,5 fél hónapja felállt, elmúlt 1 éves és talán pár hét és egyedül elindul, mert már elég biztosan járkál kapaszkodva, de ő az az óvatos típus, nem kockáztat, a biztosra megy :-)

Ha hűvösebb idő van, a lakásba olyan kocsicipőnek nevezett puha, csúszásgátlós talpú cipőt szoktam ráadni (nagyon csúszik a parketta), vagy zoknit, aminek a talpa szintén csúszásgátlós tappancsokkal van ellátva. Egyébként meg mezitlábazik, ahogy én is. Szóval azon gondolkozom a napokban, hol vegyek, milyet...stb, ha egyik napról a másikra már elindul... Rohanjak majd el vele, mert ugye a pontos méret is fontos, vagy akár előre is megvehetem, ha lemérem a talpát?

Ki, hogy csinálta ezt először?



#kisgyerek #babacipő #kisgyerek cipő #cipőben járás
2012. aug. 3. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Elsőre mindenképpen olyat, ami fogja a bokáját és van benne megfelelő talpbetét - tehát Siesta vagy hasonló. Nem olcsók, viszont drágák... de egy rossz első cipő egy életre tönkreteszi a lábát.

Egyébként kínaiban is lehet kapni JÓ szandikat (de ezek nem olcsók ott sem!!!). A lényeg, hogy száras legyen (szandi is,pl. háromcsatos) és ne lapos legyen belülről a talpkialakítása. 6 éves korig csak minőségi cipőt/szandit szabad hordani!

2012. aug. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen, ezzel én is tisztában vagyok, hogy nem szabad sima, lapos talpbelsős cipőt adni... és természetesen nekem minden pénzt megér a kis Manóm egészsége.

Már csak az a kérdés, MIKOR adjak rá először? Amikor már önállóan jár, vagy már most is, hogy szinte egész nap talpon van, csak még kapaszkodva...?

2012. aug. 3. 13:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Én már adtam, amikor felállt, de az télen volt, szóval passz. De mondjuk pár hét, és úgyis elindul. :)
2012. aug. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én csak akkor vettem rá normális cipőt, amikor már rendesen járt, nem csak kapaszkodva.

A gyerek nélkül semmiképp ne vegyél cipőt, próbáld a lábára, sétáljon benne! A lányom lábára nem tudom, hanyadik cipő ment csak fel.

2012. aug. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Asso.
2012. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

előre ne vedd meg. NAgyon hamar kinövik.

Amik jó az a super fit vagy a richter.

2012. aug. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!