Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit használtok koszmó ellen?

Ti mit használtok koszmó ellen?

Figyelt kérdés
A kisfiam 2 hónapos és koszmós lett a fejecskéje.Milyen olajat használtok?Az egyik ismerősöm azt mondta sima étolajjal is bekenhetem a fejét, de van babaolaj is.Én azt gondoltam inkább azt használnám, de milyet?Gyógyszertárit, vagy valamelyik márkáét? pl. Gabi?Hallottam van koszmó elleni sampon is.Most akkor olajjal kezeljem vagy samponnal?Hogy alkalmazzátok?Mennyi ideig legyen a fején az olaj?Mivel mossátok le?Sima vízzel?Tudom butának tűnök, de első baba.Köszönöm előre is a válaszokat.
2012. aug. 3. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
oliva olajat , sima olajat bekenem negyed óra lefésülöm ledörzsölöm vattával
2012. aug. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
az esti fürdés előtt 1-2 órával kend bármilyen baba olajjal,húzz rá egy vékony sapit,és a legjobb lenne egy teljesen tiszta vagy új körömkefe amivel gyengéden körkörös mozdulatokkal a fejbőrét kefélni. ekkor nagyon könnyen lejön a koszmó és a végén leöblíteni. ha nagyon koszmós,akkor nem fog lejönni mind egyszerre hanem még legalább 1 vagy 2 kezelést végig kell csinálni
2012. aug. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


nekem kétszer kellett ezzel mosnom a baba haját 1 hónapos korában és ahogy jött, el is ment a koszmó

azóta se jött vissza, most 10 hós

2012. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én hiába olajoztam, akkor is előjött. Babé koszmó elleni sampont használtam, ami nagyon bevált. Igaz, hogy drága, de sokáig elég. Szerintem megéri. Olajozgatni sem kellett mellette. :)
2012. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :)
2012. aug. 3. 15:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyszer-kétszer beolajozod, óvatosan ledörzsölöd, meg tudsz szabadulni tőle. Szerintem nem érdemes drága vegyszerekkel kenegetni heteken keresztül. Én megvettem a Babé koszmó elleni samponját, de semmit sem ért. A kislányomnak elég sok, és hosszú haja van. A sima olívaolaj a legjobb. Jobb, mint a kőolajszármazék babaolajak. Hallottam, hogy van, akinek a sima natúr Tea Vaj vált be.
2012. aug. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sima Nivea babaolajat használtam. Bedörzsöltem vele a fejét, fürdetésnél pedig vizes-fürdetőkrémes textilpelussal gyengéden ledörzsöltem. 2 nap alatt elmúlt a koszmó.
2012. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
gyógyszertári napraforgó olajjal bekentem fürdés előtt, aztán babe koszmó elleni samponnal mostam meg. A nivea babaolajtól kiszáradt a bőre. De szerencsére nagyon kevés volt neki és csak 2 alkalommal
2012. aug. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Vettünk Babét.2 napja használjuk, de még mindig olyan a fejecskéje, bár az igaz, hogy már nem annyira.Észre vettem, hogy az arca is olyan, mintha száraz lenne.Csak nem a koszmótól?Bocsánat, ha most butaságot írtam :D , de féltem szegényt.
2012. aug. 5. 17:42
 10/11 anonim ***** válasza:
De a koszmótól olyan az arcocskája. Próbáld meg a haját olajozni, lekaparni és utána babé
2012. aug. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!