Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koszmó ellen valami? Valami...

Koszmó ellen valami? Valami praktika? Ki hogy csinálja?

Figyelt kérdés
Használjuk a babe koszmó elleni sampont, a kutacsánál mégis kialakult a koszmó. Már egy hete, paraffinnal próbálom leszedni, de nem jön le. Sapka, és fürcsinél textil pelussal megdörzsöltem, de mégsem jön le.
2011. aug. 4. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem kell eröltetni a leszedést, és semmi trükk nincs benne.

Egyszerüen hajmosás elött legalább fél órával kend be neki olajjal (mindegy milyennel)és mikor mosod neki akkor egy puha baba hajkefével dörzsölgesd. Ezt minden alkalommal megteheted, nem kell erösen de ha rendszeresen csinálod miután eltünt, vagy amikor jönne elö akkor nem fog kialakulni.

de ne dörzsöld neki nagyon.

2011. aug. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A gyermekeimnek étolajjal lett bedörzsölve a fejbőre, utána leöblítés. (Ja azóta eltelt másfél évtized!)
2011. aug. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én a gyógyszertári olajat kentem rá, és kisfésűvel (ami a kefe mellé szokott lenni csomagolva) lekapargáltam finoman. Előtte én is sokáig próbálkoztam "finomabb" módszerekkel, de nem szedte le semmi (nekünk is babe-nk van). Jött is le így rendesen és nem lett semmi baja a fejbőrének.
2011. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyszerű csipke. Kis csikterítőt bevizezel fürdetés közben, és átmosod vele a fejét. Nálunk dédnagyanyám is ezzel mosta a gyerekei fejét, nagyanyám is, anyám is, én is:-) Bevált!
2011. aug. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekunk is csak a fesu szedt le. Tettem ra babaolajat, rajta hagytam egy orat, majd rendes suru fogu muanyag fesuvel leszedtem neki. Azota vissza sem jott. Igy lehet hogy durva megoldasnak hangzik, de a kisfiam eszre sem vette, es meg csak a fejbore sem volt piros.
2011. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam már az olajozástól kezdve, a kaparászástól, a fésülgetésen át mindent, de egyik sem vált be. Vettem a Babe koszmó elleni sampont (2500 Ft) de az levitte 2 nap alatt. Azóta csak úgy fénylik!
2011. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia. Nekünk a napraforgó olaj nagyon könnyen lehozta. Bár én már nem mosom a fejecskéjét a fürdővízzel, mert az abban lévő szappantól lesz koszmós a fej (szerintem). Mindig tiszta vízzel mosom a haját. Azóta egyetlen egyszer sem lett lerakódás a fején.
2011. aug. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hat en probalkoztam mindenfele olajjal, etolaj, babaolaj, olivaolaj, szolomagolaj, semmi nem hasznalt! Aztan vegul vettem Frezyderm olajat, egy het alatt levitte, azota sem jott vissza! Igaz, hogy draga, de tenyleg jo volt! Kulonben nekunk a Babe sampon sem ert semmit!!
2011. aug. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is fürdés előtt fél órával olívaolaj, és én a fiam kiszuperált babafogkeféjével, körkörös mozdulatokkal kapirgáltam a koszót, 3 hajmosás után már alig maradt 1-1 pici folt.
2011. aug. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Fürdés előtt 1 órával beolajozod,és ha van otthon kézzel horgolt kisterítőd hajmosásnál azzal dörzsöld neki,de persze csak óvatosan:) ezt még a nagymamám mondta:) 1-2 alkalom és nem is látszik:)
2011. aug. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!