Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ruhát és miket érdemes...

Mennyi ruhát és miket érdemes venni egy bölcsödét most kezdő kislánynak?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Benti cipő mindenképp kelleni fog (szandit vagy vászont szoktak kérni, kérdezd meg a gondinéket), meg amit majd az udvarra hord: mostani meleg időben szellőző lábbeli, ha meg bejön a csitnyább akkor zártabb cipi de ezt ráérsz akkor beszerezni. Sokan úgy csinálják, hogy van külön amiben hordják, meg külön udvari cipő, én az enyéimnek azt hagytam ott udvarozni amiben vittem őket.

Hogy mit kell beszerezni az attól függ hogy mennyi ruhája van :) azért olyan nagyon sok plusz ruha sztem nem kell a bölcsi miatt kifejezetten (ovinál már inkább kelleni fog) azzal számolj, hogy váltónak a szekrénybe kell otthagyni mindenből. Nekünk rendesek, mert ha leeszi/önt imagát vagy baleset van ,akkor kimossák és tisztán van visszaterítve a szekrényajtóra, de pl a szomszéd bölcsiben meg úgy hagyják foltosan aztán anyuka bajlódhat a bekokszolódott folttal otthon... csak azért írom, mert ha nem mossák ki és foltos marad akkor nyilván hamarabb leselejtezel egy ruhát és pótolni kell.

Könnyen le-felvehető ruhákban hordd, inkább praktikus és kényelmes legyen mint csicsásabb divatdarab, odabent mindig meleg van, ezzel számolj és csak pamutot adj rá (illetve kérdezz rá, hogy mi a szokás a böclsiben, pl van-e udvaros kincstári holmijuk, nálunk van : anorák + pulcsi + télikabát, tök jó, mert nem a sajátot szaggatják )

nálunk kértek gumicsizmát is meg esőkabátot, őket esőben is ki szokták vinni hagy sarazzanak, de pl a másik bölcsiben nem mennek ki esőben. érdemes ilyesmit megkérdezni.

amikor az enyémek a bölcsit kezdték még pelusosak voltak és body-t hordtak, később a szobatisztaságra szoktatással álltunk át a pólóra. Bodyjuk volt mindig min 8 db legalább, és ha 10 lett volna se lett volna sok szerintem, mert kettő darab váltónak pihent a szekrényben, fürdés után kapott este tisztát, amit vagy le kellett cserélni reggel vagy nem és mehetett benne, aztán vagy leette vagy nem, szóval volt hogy 4 db-ot mostam mert ott volt az éjjeli darab, amiben elment és mondjuk leitta, a másikat lepisilte, a harmadikban meg hazafelé játszott a játszótéren, + ugye kellett éjjelre és talán reggelre másik meg váltónak a szekrénybe és nem feltétlenül száradt meg vagy akartam ugyanazokat ráadni következő nap mégha tisztán is. szóval kellett a 8 legalább.

vékonyabb szabadidőgatyijuk volt kb 3-4, vastagabb is, meg harisnyák/legginsek 4, vékony hosszú ujjú pólójuk volt kb 6-8, pulcsik/kardigánok különböző vastagságban... ilyenkor kell még napkalap később meg átmeneti sapi.


de egy csomó dolgot úgyis megvesz az ember, bölcsitől függetlenül. a bölcsi miatt inkább csak plusz néhány darab kell szerintem, meg attól is függ, hogy milyen gyakran mosol. nekem 17 hónap van a gyerekek között, mióta az első elkezdte a bölcsit kb naponta-kétnaponta mostam. most a nagyobb ovis a kicsi bölcsis, heti 5-6 adagot biztos mosok csak rájuk!

2012. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónál szuper a Bölcsi!

Nálunk ha le ette, le itta a ruháját, egy zacskóban megkapom koszosan, ha bepisilt bekakilt szobatisztaság kezdetén, akko az úgy ahogy levettékróla a kaka naggyából kiszedték, de úgy sz@rosan kaptam meg, nem mostak! Ilyenről még nem is hallottam hogy adnak overált!

Nálunk ami kellett, egy benti szanda, ágyneműhuzat, párna, takarót adtak a huzatba.

Egy garnitúra ruha kellett bentre, ami ott volt, ha le ette magát, abba öltöztették át.

7 nadràg, 7 rövidújjú, 7 hosszú ujjú, 7 kardigán/ pulcsi, 2 átmeneti kabát, 2 overál, 1 sport cipő, 1 gumicsizma, 7 db harisnya, 7 db szoknya.

Reggel amiben vittem, abban volt a bölcsiben, de délutánra mire mentem érte azért az udvaron jól össze koszolta magát, homok, fű, sár foltok. Mikor hidegebb volt, akkor harisnyát is adtam a nadrág overál alá, akkor bent harisnya és kis szoknya volt rajta.

7 komplett szabadidőt vettem, az egy hétre pont elég, hétvégén mosok, következő hétre meg is szárad. Igyekszem szépen járatni a gyerekem, nem agyon hordott kopott ruhákban.

Fari kord nadrág nem kényelmes szerintem nekik az udvaron rohangálni, csúszdázni...

2012. aug. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyival egészíteném ki az előttem hozzászólókat, hogy ezeket tapasztaltam én a bölcsinkben:

- szobatiszta gyereknél nem praktikus a harisnya, mert nem tudja könnyen le- fel húzni a szoknyácskával. A gondozónők pedig nem szeretnek segíteni nekik. Nálunk jobb szerették ha gumis derekú szabadidőnadrágban jártak a gyerekek. Ha hidegebb idő van kint, erre húzták rá még egy nadrágot és egy overált.

- a body sem praktikus megoldás, mert a gondozónők nem csatolják vissza (jobb esetben csak mielőtt megkapod a gyereket, de sokan még akkor sem erőltetik meg magukat). Azért, mert elmondásuk szerint nem tudják úgy könnyen megnézni, hogy esetleg bekakilt-e a gyerek. Gyakorlatilag kint lóg a nadrágon kívül, a dereka még véletlenül sem védett így. Jobb megoldás a trikó, azt érdekes módon betűrik.

2012. aug. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!