Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki újszölött babáját rögtön közös szobába rakta a nagyobb testvérrel? Gondolkodom, hogy lenne a legjobb.

Figyelt kérdés
17 hónap különbség lesz közöttük. Nem esélyes, hogy egybe teszem őket, de hátha van pozitív példa is.
2012. aug. 4. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy babám van, de szerintem úgy nem kényelmes se neked, sem a gyerekeknek, ha a nyagobbik mellé teszed a kicsit. Egy 17 hónapos gondolom már általában végigalussza az éjszakát, nem kell állandóan felkelni hozzá. Viszont ha mellé teszel egy újszülöttet, aki még nem tud egyhuzamban sokat aludni és elég gyakran felébred és felsír éjjelente, akkor a nagyobbik nem fogja tudni kipihenni magát. Neked is egyszerűbb úgy, ha nem kell éjjel ide-oda mászkálni a lakásban, amikor sír a kicsi, hanem ott van melletted a bölcsőben; ráadásul lehet, hogy csak akkor ébredsz fel a sírására, ha a másik szobában alszik, amikor már percek óta üvölt és felébresztette a nagytesót is. Nekem meg se fordult a fejemben, hogy az újszülött kisbabát ne a saját szobánkba tegyem. Majd ha nagyobb lesz, akkor ráér átköltöztetni.
2012. aug. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk rögtön egy szobába kerültek, így egyszerűbb volt az esti közös altatás. Míg a kicsit szoptattam, a nagynak meséltem :) Semmi probléma nem volt, míg sok ismerősöm meg épp azzal kínlódik/ kínlódott, hogy most, pár hónap elteltével hogyan szoktassa össze a gyerekeket.
2012. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Nálunk úgy van,hogy Ők jöttek a "mi" hálónkba!(aférjem külföldön van) mianagylányommal aludtunk együtta franciágyban!Neki is hiányzik nagyonApa ésŐ alszik ahelyén!:)

Mikor megszületett akicsi,a kiságyat a franciágy mellétettük!Nálunk nem zavarják egymást!Van gyerekszobais, a nagynak is van ágya...Demiígyszeretjük!:)

2012. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi is egy rakáson vagyunk mind. A fiam szobája a mi szobánkból nyílik, ami nem is igazán szoba, mert egy kis gardrób volt, azt csináltuk meg neki, így végül lett egy kis saját zuga. A kistesó ágya a mi szobánkban van, de végülis egy légtér az egész. A fiam soha nem ébredt fel a kistesóra éjjel.
2012. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, akkor ezek szerint csak engem áldott meg az ég olyan babával, aki 2-3 óránként felébredt újszülöttként :( Ha lett volna már akkor nagytesó, tuti, hogy ő is felkelt volna rá.
2012. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Az enyémek is 2-3 óránként keltek újszülöttként, sőt, első hónapban ébresztettem, ha kellett, hogy beálljon a tejcsi. Néha felébredt a nagyobb a sírásra, de hamar visszaaludt. A nagyobb probléma az volt, ha meg voltak fázva, és szívni kellett az orrukat. Hiába mentem addig külön szobába, olyan a porszívónk, mint egy ütvefúró :)
2012. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
De az enyém mint a fába szorult féreg, úgy visított, a tizedik szomszédot is felverte :)
2012. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Minden baba tud úgy üvölteni :))) Nem az esti alvás a gond, hanem amikor napközben csendre lenne szükség, de a nagyobb játszani akar, és állandóan csitítgatni kell szegény gyereket, és neki tekintettel kell lennie a kicsire. Vagy az oviba kell menni, mikor a kicsi épp aludna, stb... (2-es)
2012. aug. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 porcukormókus ***** válasza:

Nálunk 15hónap lesz a korkülönbség, terveink szerint egy szobába fognak kerülni már az elején.. Gondolom ez úgy fog kinézni, hogy az első időszakban, amikor a pici még nagyon gyakran ébred, én is az ő szobájukban fogok éjszakázni.

Mi azért próbáljuk meg majd így alakítani, mert a férjemnek muszáj lesz kipihennie magát a munkája miatt, legalábbígy ő fog tudni aludni rendesen. Én meg ígyis-úgyis rottyon leszek gondolom.. :)

2012. aug. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1 hónapos a kicsi, 2 és fél a nagy és szuperalvó. Én megpróbáltam az elején, 2 hétig próbálkoztunk. Szépen alszik a kicsi, 1-szer kel éjjel és visszaalszik, de nem ment. A nagy elaludt, becsempésztem a kicsit, aztán felsírt amikor enni kért 2 kerül, bementem, aztán visszacsempésztem, 6-kor megint felsírt, kihoztam, vissza, a nagy meg utána kelt 7 körül. Vagyis legalább 6-szor ki-be motoszkáltam. Kis sírás, aztán a kicsi néha csuklik mikor visszaviszem, meg kiad hangokat amikor elalszik.

Nem mindig ébredt fel a nagy, de valmikor igen, de a mélyalvásból kijött és forgolódott, újra vissza kellett aludnia. 1 hét múlva már nagyon fáradt volt és nyűgös. Kérte is, hogy anya ne hozd be a tesót éjjelre.

Mivel van még másik szoba és meg tudtuk oldani a kicsi kikerült most egy darabig éjjelre. Ha majd átalussza éjszakát, újra próbálkozunk az gyerekek együtt alvásával. De nekem nem ér annyit, hogy legyen egy nyűgös nagyobb gyerekem, inkább most külön alszanak.

2012. aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!