Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi kérdés, kell vagy nem?...

Cumi kérdés, kell vagy nem? Pro és kontra érvek.

Figyelt kérdés

2012. aug. 4. 12:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én mindkét lányomnál próbáltam, de nem kellett nekik. A nagyobb ujjszopós lett, hiába nem szerettem volna, de csak elalváshoz cupppog, nappal soha. Legalább nem kell éjjel keresgélnem, hogy hova köpte és visszadugnom a szájába, kéznél van az ujja. :D

A másodikkal most próbálkozom, hogy elfogadja a cumit, 1 hónapos, de nem akarja, nagy ívben köpi ki és néha már megtalálja az ujját és azt cuppogja. Nem tudok vele mit csinálni, szerintem ő is ujjszopós lesz. én is az voltam, nem lett belőle semmi károm, 3 évesen magamtól elhagytam és csak elalváshoz kellett.

Hagyd hohy ő eldöntse, ha eröltetsz valamit, csak megzavarod.

2012. aug. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
én is cumiellenes voltam, de vettünk egyet tartalékba. nagyon jól jött, amikor a hasfájástól vígasztalhatatlanul sírt és annyira nyűgös volt napokig, hogy nem tudott aludni se rendesen.(ördögi kör) szépen lenyugtatta, heti max 1-2x kerül elő vész esetére és cici után. Ahogy elalszik, kiveszem a szájából, nincs mindig előtte
2012. aug. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

ja és logopédust kérdeztem, szerinte egyforma az ujjszopással a cumi hatása is, viszont a fogorvos ismerősünk szerint a cumi legalább fogszabályzós stb tehát ortopédiailag ki van találva, míg az ujjával a szájpadlást nyomja felfelé, ráadásul felsérti az ínyt stb, ő pl cumit ad mindkét gyerekének.

meg ugye a cumiról szép lassan le tudod szoktatni, az ujját meg még iskolásan is megtalálhatja, ha zavarja valami (más kérdés, hogy aki cumizott és iskolában stresszes lesz az nem ujjat fog szopni, hanem toll végét rágja majd, de még mindig jobb szerintem...)

2012. aug. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!