Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi kérdés, kell vagy nem?...

Cumi kérdés, kell vagy nem? Pro és kontra érvek.

Figyelt kérdés

2012. aug. 4. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem ezt a babára kell bízni, ha kell neki, akkor kell, ha nem akkor nem.

Én mindkét gyereknél még szülés előtt vettem cumit,próbálgattam nekik,de egyik sem fogadta el.De ha elfogadták volna, az sem lett volna gond!

2012. aug. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk hol kell, hol nem. Az elején azzal aludt el, lefárasztotta vele magát, de már egy pár hete abszolút nem igényli, ki is köpi ha próbálkozunk, hogy van-e rá igény.
2012. aug. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Ezt elsősorban a baba dönti el. Az én babám elfogadta első perctől és szerintem jó dolog, bárhol vagyunk a cumival mindig megnyugszik.

Ha nem lett volna cumi az elalvások és az éjszakai alvások is sokkal rosszabbak lettek volna. Majd a leszoktatás lesz nehezebb, ha nagyobb korára is kérni fogja, de addig még van időnk. Most 1. éves. :-)

2012. aug. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Én akkor adtam, mikor megtalálták az ujjukat. Szerencsére elfogadták. Én az ujjszopástól nagyon féltem, mert rengeteg kisiskolás ujjszopóst láttam, és magam is az voltam, emlékszem mennyire rossz volt, hogy nem tudtam leszokni róla, mert álmomban megtaláltam.


3 gyerekből 2 lett végül cumis, a nagy nem egész 2 éves koráig cumizott, de 1 éves korától csak alváshoz. Simán "odaadta" a tesójának, hogy neki már nem kell. A középső cumizgatott, de nem szokott rá, igazán sose kellett neki, 3x ha volt a szájában. A 3. most 7 hós, hol kéri, hol nem, simán alszik nélküle is, inkább csak játszik vele.


Cumi ellen is sok érv van, de nekem főleg az ujjszopás ellen vannak érveim, és ezért adtam inkább cumit.

2012. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagyok cumi párti,de a gyerekemen láttam,hogy igenis nagy szükség lesz rá!!Alig vártam hazaérjünk a kórházból,csak úgy tudott elaludni ha szívhatta.Mindig ott kellett legyen nálunk.Aztán 10 hónaposan atomjaira törte az autó az épp aktuális kedvencet.Pótoltam megszólalásig ugyanolyannal.Rájött,hogy az nem az Ővé!!,kiköpte és elhajította a szoba közepére,hátat fordított és elaludt.Azóta nincs cumi...és már 2 éves lesz.

Tehát,a gyerek majd eldönti,hogy cumi vagy nem cumi.

Rosszat amugy nem tudok mondani a cumikról,mert már annyira jókat lehet venni kis idő és pénz ráfordítással,hogy hiba abban nincs.Engem inkább a nagyobbacska gyermekek,2 év körüliek mikor még cumiznak,na az zavar,nem kell az már Nekik.

2012. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan gyerek, aki ne igényelné a szopizást valamin. Van, amelyiknek a cumi kell, van amelyiknek az ujja, az édesanyja cicije, vagy épp egy textil pelus csücske.

Higiéniai szempontból egyik sem jó, mindről nehéz leszoknia a gyereknek, de ha igényli ezt a dolgot, és elveszik tőle, akkor talál mást még felnőtt korban is. Utóbbival arra célzok, hogy ha megfigyelitek magatokat, akkor észrevehető, hogy ha nagyon koncentráltok valamire, vagy kellemetlen szituációban vagytok, akkor a toll végét rágicsáljátok, vagy csak a szátokhoz érintitek, van aki a körmét rágja, a dohányzás is összefüggésbe hozható ezzel a késztetéssel.

Szóval feszült helyzetben még egy felnőttnek is szüksége van arra, hogy valami megnyugtassa, emlékeztesse őt a csecsemőkori szopizások, etetések nyugalmára.

Bármilyen segédeszközt adsz a gyereknek (pl cumi), jól válaszd meg a formáját, hogy kevésbé deformálhassa a kicsi állkapcsát. Vannak olyan cumik, rágókák, amik kifejezetten hasznosak lehetnek a fogtisztításban, és fogszabályozásban, mások lehetnek akár károsak is.

Ha valamit szopizik a gyerek, akkor bővebb a nyálelválassztása, ez segít a fogak épségének megőrzésében, viszont a szomjúságérzetet csökkenthetik, úgyhogy erre oda kell figyelni.

Sok leírásban szerepek, hogy csak akkor van a cuminak, ujjszopásnak állkapocs-deformáló hatása, ha napi minimum 6 órán át, igen intenzív vákuumképzéssel szopja. Ez egy nyugodt körülmények között élő gyereknél nem igazán fordul elő. Álmában úgyis kiesik a szájából a cumi :-)

Személy szerint azért választottam az ujjszopós megoldást, mert a gyerek nem szerette a cumit, kiköpte, én magam sem akartam energiát és pénzt fordítani a 380 féle cumi megvételére és keresgetésére a lakásban :-D És ami a legfőbb szempontom volt: nem igazán lehet úgy játszani, hogy közben szopizza az ujját, ezért napi szinten kevesebb ideig van a szájában, mint ha cumit használnánk.

Egyébként kétévesem csak az elalváshoz használja az ujjszopást, és egy textilpelus csücskével csikizi közben az orrát, ne kérdezd, miért jó ez neki, de nagyon aranyos közben :-)))

2012. aug. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
baba függő igy van :) lányomnak adtam mert nem ördögi dologként kezeltem meg hát nem látok cumis felnőtteket így nem féltem oda adni :) Nem is volt gond avásnál :) viszont ahogy rájött hogy van ujja nem kellet a cumi... 6 hónaposan maga szokott le róla! Játékai között ott van a cumika (1 éves) néha nézegeti meg bekapja (olyankor olyan cukiiiii) de ki is köpi és hozza oda sorba nekem mindet :D
2012. aug. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Én amikor megtudtam hogy terhes vagyok, szinte az első kijelentéseim között volt hogy már pedig biztosan nem fog cumizni, nincs az az isten.

Aztán amikor megszületett és haza hoztuk hamar hívtam anyámat hogy azonnal menjen és vegyen cumit, mert amimet érte mindenen cumizott.Orrom, ujjam fülem, tényleg mindenen.

2012. aug. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

3gyerek


1. csak akkor kapta meg mikor elaludt a cicin mert ha elvettem azonnal felébredt szal kicseréltem a cumira a cicit :-) kb 1 éves korig volt ez


2. alapból utálta nem is volt neki


3. kb 2 hónapig hellyel közzel volt h kellet neki volt h nem

majd végül nem kellet neki, ugyan csak alváshoz kapta


nyugtatásra egyiknek sem adtam oda arra ott voltam én :-)


gyerekfüggő a dolog

minden esetre legyen 1 otthon ki tudja milyen lesz a babád

2012. aug. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8-as:

"Aztán amikor megszületett és haza hoztuk hamar hívtam anyámat hogy azonnal menjen és vegyen cumit, mert amimet érte mindenen cumizott.Orrom, ujjam fülem, tényleg mindenen"

Ez annyira aranyos! :-)))) Vizuális típus vagyok, elképzeltem, ahogy a gyerkőc azt nézegeti, hogy melyik testrészed marad még ki :-DDDD "Nyah, most egy kicsit anya vállát is, annak jó íze volt" :-DDD

2012. aug. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!