Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezért nem merek több gyereket...

Ezért nem merek több gyereket vállalni. Ti hogyan gondolkodtok erről?

Figyelt kérdés

Van egy 14 hós tündéri kisfiam, imádtam terhes lenni, a szülés szép emlék maradt. Nagyon sokszor elfog a vágy, hogy szeretnék még egy gyereket. Anyósom szerint KELL egy testvér. Most is olvastam itt egy kérdést, hogy miért nézik hülyének azt, aki 3-4 vagy több gyereket bevállal. Mézes mázos mesés válaszok jöttek, hogy szép a nagy család, meg ilyenek. De Belegondolnak ilyenkor a gyerekek JÖVŐJÉBE? Példaként elmesélem az én helyzetemet, hogy nem az elkényeztetés és a gazdagság érdekel:

Párommal mindketten dolgos, de szegény családból származunk. Ez annyit jelent, hogy a szüleink egy fillérrel sem tudtak támogatni minket. Amióta a gyerek megvan, a nagyszülőktől sajnos 1-2 túrórudit leszámítva semmilyen segítséget nem kapunk. Mindketten szintén dolgozunk. Nagymamától örökölt 30 nmes szoba konyhában élünk. Ez az egyetlen, de hatalmas segítségünk volt. Jelenleg arra pályázunk, hogy ha még mondjuk 4 évet maradunk, addigra lesz annyi pénzünk, hogy tudjunk venni egy 1+2 félszobás panelt. Ha ez sikerül, akkor a fiamnak lesz egy fél szobája, és ha sikerül félretenni havonta egy KEVÉSKE összeget (ugyanis alacsony a keresetünk), akkor abból tudjuk vagy taníttatni, vagy egyáltalán annyi összeg összejön, hogy majd ha ő is vesz fel hozzá hitelt, tud egy saját (pici, olcsó) lakást venni, és ott fog tartani, ahol most éppen mi. Ez minden.

Új életet kezdhet majd a jövőbeli családjával egy egyszobás lakásban, ami legalább az övé lesz, és nem kell majd súlyos pénzeket kidobálnia az ablakon albérletre.


De ha bevállalnék én is hármat, oké, hogy aranyosak, szépek, nagy a család, van kire számítsanak, ilyesmi, 3 gyerektől ingyen van a tankönyv meg egymás ruháit hordják, de mi lesz, ha felnőnek? Az 1+2 félszobát felosztom 4 felé?

A Saját bőrömön tapasztalom meg, hogy milyen az, amikor tényleg semmilyen szülői segítség nincs. Farkasordító világban élünk, ki tudja mi lesz később? Mert szerintem nagyon jók azok a MESÉK, amikben elindulnak egy tarisznyával szerencsét próbálni, de saját magamon látom , hogy nincs kitörés! Ha a gyerek jól fog tanulni, akkor elmegy orvosnak vagy ügyvédnek és megvesz mindent, amit akar. De ha nem sikerül? Akkor lesz egy érettségije, egy szakmája, amivel havi 80-100-130 ezret fog keresni.

Ez utóbbi egy átlagos magyar "karrier".

A párom öccse jelenleg pont itt tart. A páromnak szerencséje volt, el tudott otthonról költözni az én saját lakásomba. De az öccse? 23 éves, dolgozik látástól vakulásig, de mivel anyósomék szegények, így nem tudják őt segíteni, és mivel anyósomék (pedig hangsúlyozom, anyóséknak régen jól ment!) egy fillért nem raktak félre a gyerekek jövőjére, így esélye sincs, hogy 30 éven belül saját lakása legyen, így vagy albérletre "dobálná" ki szerencsétlen az összes pénzét, vagy maradna a kisszoba a jövendőbelijével. De felteszem a kérdést: Ha mi is ott laknánk, akkor a jelenlegi felállás szerint 8-an lennénk 1+2 félszobában? És itt még csak 2 gyerekről van szó...


2012. aug. 4. 17:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
ezt mindenkinek magának kell tudni. Ahogy te ítélkezel mások felett, mert több gyereket vállaltak, úgy valószínű téged is majd megítélnek, hogy miért csak egyet vállaltál. Az 1+2 félszoba az 3 szoba, nekünk is ennyi van 2 gyerekre, mire taníttatni kell őket, lejár a lakáshitel, amit 20 évre vettünk fel. Orvos meg ügyvéd nem reális pálya a te esetedben, ahhoz nagyon sok pénz kell, hogy el tudd indítani a gyerekedet orvosként vagy ügyvédként, hiába van papírja. Vállalj annyi gyereket, amennyit akarsz és ne foglalkozzál mással.
2012. aug. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Hangsúlyozni szeretné, hogy nem akartam senkit elítélni, vagy megbántani.

Lehet, hogy félreérthető voltam, de nem az volt a lényeg, hogy a gyerekem ügyvéd vagy orvos lesz, hanem pont az, hogy segítség nélkül nagyon nehéz boldogulni manapság, és ezért nem merek (ÉN) 3-4 gyereket vállalni, és más mit gondol erről a helyzetről (és nem rólam)

Valamint azért írtam a mi helyzetünkről, hogy nem a bahama szigeteki nyaralásról és a 3 autóról kéne lemondani a sok gyerek miatt.

2012. aug. 4. 17:55
 3/27 Kiki01 ***** válasza:
80%
Sztem is mindenki vállaljon annyi gyereket amennyit fel tud nevelni. A mások véleménye itt nem mérvadó, mert az életed minősége a tét. Viszont kitörés van. Az én szüleim sem támogattak egy büdös fillérrel sem, mert nem volt nekik, de megoldottam.
2012. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Mi 3-an vagyunk testvérek, soha nem szenvedtünk semmiben hiányt, szeretetben nőttünk fel. Anyám-apám diplomás és mindhárman egyetet végeztünk. Igaz nem volt autónk, de nem is hiányzott. :)

Nekem 2 gyerekem van, ennyit terveztünk, nem akarok 3-at, pedig anyagilag meg tudnánk oldani, el is férne, de mi így döntöttünk. Nem érdekelt soha senki véleménye, más emberekkel nem foglalkozom, ki hogy él. Igaz, ezt csak az teheti meg aki független, pl nem függ egyik szülőtől sem, nem lakik náluk, stb. Ez a te és a férjed döntése, senki nem lát bele az életetekbe.

2012. aug. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, de a saját lakás/ház sem garancia, még ha nincs is rajta hitel. Azt is fenn kell tudni tartani. Azonkívül nagyon bekorlátozza az ember lehetőségeit, kevésbé mobil akár országon belüli, akár külföldre költözésre. Pedig sajnos(?) az a helyzet, hogy lehet, hogy máshol jobb lehetőségek lennének, csak lépni kéne. Akár úgyis, hogy a házaspár csak saját magára számíthat, egyéb segítségre nem. Én ezért nem érzem ablakon kidobott pénznek az albérleti díjat, magyar felfogás az, hogy az albérlet rossz és nem lehet rá jövőt építeni. Külföldön sokan élnek bérelt lakásban, akár úgy is, hogy életükben sem vesznek saját ingatlant.

És vannak olyanok is, akik még nagymamától sem örököltek semmit, mint ti, nem segítik őket a szülők (ahogy titeket sem), mégis belevágnak "nagy" családba.

Az, hogy az ember szegény családból jön, még nem rontja el a jövőbeli esélyeit, nézd meg azt az olimpikont, aki 10 gyermekes családból jött, és ezüst érmet nyert most Londonban.

2012. aug. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%

Megítélés kérdése, hogy mi a nehéz helyzet. Engem és a bátyámat édesanyánk egyedül nevelt fel, másfél éves koromban váltak el a szüleim. Én pl. nem ismerem az apámat, soha egyetlen fillért nem küldött haza, pedig ahova költözött (külföldre), ott megcsinálta a szerencséjét. Sosem volt semmilyen támogatás, amit édesanyám igénybe tudott volna venni, nem volt családi pótlék, tartásdíj, csak a havi fizetése. Csak rajta múlt, hogy úgy tanult, hogy mi már ott voltunk kisgyerekként, amikor ledoktorált, letette a jogosítványt. Majd olyan állásban helyezkedett el és úgy dolgozott, hogy feljebb és feljebb tudott lépni a ranglétrán.

Szóval szerintem nemcsak a nagyszülői segítségen múlik, hogy ki hova jut az életben, hanem a szülők ambíción is. Nem kell orvosnak vagy ügyvédnek lenni, hogy az ember jól keressen, sokszor elég a hozzállás a munkahelyen, hogy az ember előrébb tudjon lépni. Vagy pl hogy keresse a jobb lehetőségeket, ne elégedjen meg azzal, ami van.

2012. aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Elhiszem hogy nehéz és adja a Jó Isten hogy mihamarabb könnyebb legyen,nekünk sem könnyű sőt padlón vagyunk igaz ikreim vannak de ha nem azok lennének akkor is szülnék még egy bébit hisz TESÓ KELL,akire ha baj van számíthat majd ha senkivel nem tudja megbeszélni ő ott legyen neki,szóval ha nem is most hisz még az első is kicsi de azért pár év múlva én a te helyedben nem vacilálnék:))és mindig legyél pozitív mindig van fent és lent de nem csak lent !!:))
2012. aug. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 éves vagyok és most született az első kisbabám. Eddig azért néztek rám ferde szemmel, mert ennyi idősen még nem volt gyerekem, most azért mert miért csak egy gyerekem van.Ha lesz esetleg még egy gyerek (ami még kétséges) akkor meg az lesz majd a baj.Nem tudsz mindenkinek megfelelni és mindig lesznek olyanok, akiknek épp az nem tetszik amilyen élethelyzetben épp vagy. Ilyen a világ, az olyanokkal meg egyszerűen nem kell foglalkozni :-))
2012. aug. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Tudom azt írtad, nem alkottál véleményt és nem rosszallóan írtad hogy más miért vállal egynél több gyereket, de a szavaidból kicsit ez jön le hogy aki többet vállal az nem gondol a gyerek jövőjére.

(meg ez hogy a válaszok mézes mázos és mesések-belegondoltál hogy van aki valóban szépnek és boldog helyzetnek látja hogy 2-3 gyereke van?és hogy attól lenne boldogtalan ő is a párja is és a meglévő egyszem gyereke ha csak így 3an lennének?)

na ennyit az offról.

Egyébként meg megértem az aggodalmadat és ha benned ez ennyire erős akkor valóban érthető hogy csak 1et vállalsz és egyet szeretnél.

Amit leírsz helyzetet nekünk ugyanez van/volt a férjemmel azzal a különbséggel hogy még nagymami sincs és kis szobakonyhája se.

Éltünk albérletben most fizetjük a lakáshitelt. 3 kicsink van. Nem, nem akarunk (nem is fogunk tudni) mind 3nak lakást venni. Nem gondolom hogy attól lesznek valakik. Egy lakást is pillanatok alatt el lehet veszíteni ha valaki megélni és boldogulni az életben meg nem tanult meg.

Nekem is több tesóm van, a férjemnek is egyikünket se támogattak. Mégis itt vagyunk,lediplomáztunk, nyelvvizsgáztunk, boldogulunk, mindig keressük a lehetőségeket.

És energiáinkat megsokszorozza amikor a gyerekekre nézünk, és látjuk hogy szeretik egymást és összetartanak.

És a jövőn aggódni hát igen egy bizonyos szintig érdemes és lehet, de az is lehet hogy holnap meghalunk a férjemmel vagy életre lerokkanunk stb. akkor az egy szál gyerekünk is nagyot szívna, meg a 3 is...

Én így gondolom.

2012. aug. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Abszolút megértelek. Mi is pont ezért gondoljuk, hogy ne lesz kistesó.
2012. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!