Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Háziállat mellé (pl:macska)...

Háziállat mellé (pl:macska) lehet e gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Van már egy négy éves szobacicám. Mit szólna a cica a jövevényhez?Nem támadná e meg? Az állatszőr nem okozna e gondot?
2012. máj. 30. 00:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

nekünk is van szoba cicánk, ráadásul perzsa. Amikor megszületett a kislányom tartott Tőle a cica, és leginkább furcsa volt neki, hogy nem tudunk Vele annyit foglalkozni mint előtte. Most 16 hónapos a lánykám és nagyon jól kijönnek egymással! Csak meg kell tanítani a babának,(persze idővel) hogy hogy kell bánni az állattal. Persze nyílván függ a cica vérmérsékletétől is!

Állatszőr... hááát igen... több takarítás, porszívózás, felmosás főleg a kúszúnk-mászunk, csúszunk időszakban! :) De nem megoldhatatlan!

Remélem tudtam segíteni. Ha kérdésed van írj nyugodtan.

2012. máj. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Egyenlőre még nincs baba és a cica tölti be ezt a szerepet :-) De tervben van, mert már 25 leszek.

A mi cicánk kedves,bújós, velünk alszik, csak néha elkapja a lábszáramat.

Soha nem látott még 5 évesnél kisebb gyereket:-)Nem tudom mi lenne a reakció..

Azt mondják hogy a baba első 6 hónapjában jobb, ha ki van zárva a macska a babaszobából. De vajon mikor lehet őket ,,összereszteni"? Ti hogy csináltátok?

2012. máj. 30. 01:50
 3/14 Kerria ***** válasza:

Persze, hogy lehet! Nem lesz gond.


Max a veled alvásról kéne leszoktatni...abból lehet szerintem később nehézség.

2012. máj. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Rengeteg embernek (sőt szinte mindenkinek) van valami háziállata mégsem halt még ki a Föld. :D Ha rendesen ápolod és neveled az állatot akkor minden rendben.
2012. máj. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi az alábbi állatokkal élünk együtt: 5 ló, 17 birka, 2 kecske, számos baromfi és mangalica disznó. Ja, meg egy nagy kutya. Az állatok imádják a babát, érzeték, amikor babát vártam (nyilván hormonok miatt), és nagyon örültek, amikor megszületett, elégedetten nézegették őt (a kutya és a lovak is). Úgyhogy hajrá!
2012. máj. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van 3 macsekom. Amíg kicsi volt a fiam csak nézegették Őt, most, hogy már megy többnyire menekülnek előle :DDD Kivétel az egyik aki néha hagyja magát megszeretgetni, ha elég volt a szereti-szeretiből akkor ott hagyja a fiamat. Persze többször rá kell szólni a fiamra, hogy nem húzzuk a cica farkát, nem taposunk rá, stb. hanem szeretjük a cicát. Ja, és nincs külön gyerekszobánk (SAJNOS) úgyhogy az onnan való - cica - kitiltás kilőve. Többször porszívózom, többször mosok fel, szóval többet takarítok.
2012. máj. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kisgyerek mellé néhány betegség és allergia miatt nem szokták ajánlani a háziállatot.

Figyelni kell az állatra meg a gyerekre is fokozottan.

A toxoplazmózis szokott macskánál gondot okozni, ami a macskánál olyan tünetet okoz, amit betudsz a macska viselkedésének, embernél viszont más a helyzet.

2012. máj. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! A cicám előbb tudta hogy terhes vagyok mint én. Furcsa viselkedésének köszönhetően mi is gondoltuk a párommal, hogy valami nem olyan mint szokott, és akkor jött a pozitív tesztem. A terhesség vége felé a macska elkezdett bekattanni, és szinte el se mozdult mellőlem, rengeteget nevettünk rajta, mert folyton elvárta volna, hogy simogassam, etessem, törődjek vele...stb. Ma már ott tartunk, hogy ha a pici megnyikkan egyet is a kiságyban, a macskusz mint az őrült rohan oda hozzám, hogy menjek, mert helyzet van. :-) A macskák okosak, ne félj! És rettentő tiszta állatok, a toxoizét szűrik a terhesség alatt, de csak az állat ürüléke terjeszti (a macska nem) tehát a terhesség alatt más almozza és ennyi. Az viszont fontos, hogy ne járjon ki az udvarra a cica, mert onnan annyi bacit meg minden hozhat be (akár a szőrén is), hogy az okozhat bajt, illetve, ha játékos a macskád (az enyém is lábszárelkapós kandúr) akkor vigyázz, hogy ne durvuljon el soha a játék, de ennyi. Amúgy imádják egymást a gyerekkel, hajajj.
2012. máj. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Persze, nem azt mondtam én sem, hogy semmi se legyen, régen a gyerekek birkák, tehenek, kutyák, macskák, egerek, tyúkok között nőttek fel, mégis ember lett belőlük:)

Csak jobb félni, mint megijedni alapon mondtam, miért nem ajánlott, nem olyan már az immunrendszerünk, mint ezelőtt 40 évvel..sajnos...

2012. máj. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 TKI Ibolya ***** válasza:
Hogy okoz e gondot az állatszőr azt majd csak akkor tudod meg ha ott lesz a baba.DE nekem a második elhalt terhességem után azt javasolta a dokim,hogy még a nagy lányom hörcsögét is pateroljuk el a lakásból.És láss csodát utánna összejött a baba.Persze nem vagyunk egyformák lehet hogy nálad semmi gondot nem okoz a cica.
2012. máj. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!