Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjatok tanácsot. Ti hogy...

Adjatok tanácsot. Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babám már nem sokat alszik napközben. Ha fent van még annyira nem lehet lekötni ezért állandó foglalkozást igényel. Közben a ház katasztrófa nincs időm semmire, segítségem nincs. A férjem rengeteget dolgozik még hétvégén is. Addig veszi át a babát amíg este fürdök-vacsorázok. Magamra idő nincs, de az már nem is érdekel.
2009. júl. 19. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Rakd le és tedd a dolgod. Ha lát, ha közben beszélsz hozzá, ha énekelsz neki akkor szépen elfoglalja magát nézelődéssel.

Én az elejétől kezdve huzigáltam őket magam után a járókában, konyhába míg főzök, szobába míg takarítok, pihenek, fürdőbe, ha zuhanyzom stb.

Szépen megtanulja magát elfoglalni, de hall lát, tehát nem kezd üvölteni.

Ha nagyon gyűgös volt valamelyik betegség vagy egyéb miatt, akkor a hátamra kötöttem és úgy csináltam mindent.

2009. júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Szia.Hár egy kicsit rá kéne szoktatni a manód,hogy maradjon el egyedül is.A forgó,zenélő játékok elég sokaig elkötik a figyelmét.Én még azt is csináltam,hogy olyan játékot amit szeret fölé függesztettem,igy mindig elérte és szépen eljátszott vele.Aztán meg kivittem magammal a konyhába.pár honappal elöbb megvettük a dönthető etetőszéket(amugy is kelett volna)és igy kivittem magammal,élvezte ahogy zörögnek az edények,és dumálok neki.Persze órákik kár próbálkozni vele,hogy le kösd,még picike.Csak a legszükségesebb dolgokat tervezd be,és sok aprót,akkor nem leszel ideges ha nem sikerült megcsinálni.6 hós múlt a babám,de még nem pucoltam ablakot,az több időt igényel,és egyben annyi időm nekem sincs.De nem aggódok miatta,akinek nemtetszik,jön és megpucolja.Olyan hamar elrohannak ezek a bab hónapok évek.sok sikert neked.
2009. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Hasonló problémákkal küzdöttem mint te.Nem mertem lerakni mert elkezdett sírni.És képzeld,igaza van az előttem szólóknak.Beleraktam a babakocsiba,igaz kicsit kipárnáztam,hogy kilásson,de igyekeztem,hogy ne terheljem le.

Eleinte kicsit sírt,de csupán egy-két percet,utána abbahagyta.Énekelek neki,fütyörészek,vettem egy színes szélforgót,oda szerkesztettem neki,hogy jól lássa,nagyon szereti azóta is.

Alapjában véve nem szoktam sírni hagyni,de attól az öt perces hisztis sírástól nem lett (lesz) baja.

Ha már most kézbe szoktatod később sokkal rosszabb lesz.Tedd le,még ha csak egy félórára is,addig gyorsan csinálj meg mindent amit tudsz,és ahogy telnek a napok,hetek,úgy lesz el tovább,így több időd lesz neked is.Sok sikert!

5 hós anya

2009. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Az első hetekben nálam is hasonló volt a helyzet. Aztán fokozatosan tovább hagytam magára a járókában. Persze közben mindig beszéltem hozzá, tettem oda neki színes játékokat, zenélő forgó játékot.. hogy lekössem a figyelmét. A takarítás egy ideig úgy volt hogy minden nap kitakarítottam egy szobát. Aztán a hétvégén a végére értem, hétfőn elölről kezdtem az egészet. Most már 3 hónapos és már ott tartok hogy egy nap ki tudom az egész lakást takarítani, és el van egyedül. Persze közben többször odamegyek 1-2 percre beszélek hozzá. Eddig működött.

A fürdésem is úgy volt az elején hogy este mindig megvártam hogy aludjon el - sajnos a párom nem foglalkozott vele hogy én korábban mehessek fürdeni - aztán fürödtem. De ez is mára megváltozott, mivel már megszokta hogy egyedül is kell tudni játszani már nem kell várnom este 11-ig hogy végre fürödjek, hanem már 8 órakor is meg tudom tenni.

Hozzáteszem anyóssal lakunk együtt, ő mondta hogy segít de én nagyon tisztaság-rendmániás vagyok ezért inkább én csinálom meg, mert az úgysem olyan ha más csinálja, aztán csak újra takarítanék. Egyedül a főzésben segített, sokat fözött külön nekem is, meg a páromnak is. Most hétközben rendelünk dobozos kaját az egészségkonyháról, és csak hétvégén főzök. Megéri rendelni mert 5 napra kb. 6000 ft kettőnknek. Ennél sokal többet költöttem ha én főztem hétközben. Kitartás! Meg fog ez változni!

2009. júl. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

csunya dolog,de en elfelejtettem a haztartast. etelt rendelek (3-4ezer egy hetre, nem draga), igy nem kell fozni, mosogatni, seta kozben veszek ezt azt a boltban, es a ferjem rajott, hogy jobb, ha o mos, mert nekem nincs midnig idom ra, eleg lutri hogy van, vagy nincs.


azelejen ugy vartam hogy hazajojjon, mint a messiast, oda akartam neki adni, de mondta, hogy ez neki rossz, sokat dolgozik, itthon is segit (tényleg). ugyhogy igazabol trukozok.


probalom kifarasztani, de meg vidamabb lesz, kedves, mosolygós baba, athivok egy egy normalisabb ismerost, aki leul melle, szorakoztatja, amig elintezek ezt azt.

imadja a tarsasagot, nagyon szociális baba.


ha picit nagyobb lesz, tervezem, hogy összerakom valami hasonló koru manóval es vagy en vagy a masik szulo vigyaz ra picit, vagy mindketten.


kialakul.

2009. júl. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok. Komolyan mondom ahogy végigolvastam magabiztosabb lettem.

Megpróbálom többször lerakni akkor ha sír ha nem. Szegénykém ő még nem tud a dolgok után nyúlni fogni stb. A játszószőnyeg még nem köti le. Most kezdett igazán "nézni" csak. A forgóka kb 20 percig leköti. MAjd időzítek. Remélem alakulni fog. Igyekszem a tanácsaitokat betartani. Köszönöm szépen mindenkinek!!!

2009. júl. 20. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!