Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veszélyes az én 4,5 hónapos...

Veszélyes az én 4,5 hónapos anyatejes babámra egy rózsahimlős gyerek?

Figyelt kérdés

2012. aug. 5. 14:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem megy át a gyerekeken a rubeola, hiszen oltva vannak. Kérdezd meg mégegyszer, hogy mi a gyerek betegsége. Mert nem mindegy!!!!!
2012. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Jubilee ***** válasza:
Akár bárányhimlő, akár rózsahimlő, én nem vinném a beteg gyerek közelébe a kicsim továbbra sem!
2012. aug. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"A bárányhimlőt a varicella-zoster vírus okozza. A varicella, a kanyaróhoz hasonlóan, nagyon ragályos fertőző betegség.

A bárányhimlő cseppfertőzéssel terjed, elsősorban a kiütések megjelenésekor. A szokásos lappangási ideje 14-16 nap, de a megfertőződött egyén 10-21 napig még fertőzöttnek számít. A beteg az utolsó pörk kialakulásáig fertőz."



"A rubeola rendszerint enyhe tünetekkel járó kiütéses fertőző betegség.


A betegséget cseppfertőzés, vagy szoros kontaktus útján terjedő RNS vírus okozza. A beteg a kiütések megjelenése előtt 1 héttel már fertőz. A fertőzőképesség 1 héttel a kiütések elhalványulása után múlik el."


Patika magazin online

2012. aug. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 6. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!