Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állapítják meg egy...

Hogyan állapítják meg egy babánál hogy megfelelő vitamin mennyiség jut a szervezetébe? Mik a vitaminhiány jelei egy kisbabánál aki már eszik mindenfélét? 11 hónapos.

Figyelt kérdés
2009. júl. 19. 16:41
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Hát ez volna az a kérdés amire nem nagyon válaszol senki. :((
2009. júl. 21. 09:40
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
Azért, mert teljesen felesleges a kérdésed.... Ha a baba megfelelően fejlődik, jól érzi magát, kiegyensúlyozott, és az orvos nem mond semmi aggasztót, akkor a babának meg van minden, amire ennyi idősen szüksége lehet. ha aggódsz valami miatt, szólj a dokinak..
2009. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Lehet hogy számodra és még másoknak is felesleges a kérdés, de azért én reménykedem abban hogy van itt még olyan anyuka aki tudni szeretné hogy megfelelően táplálja a kisbabáját. Igazad van abban hogy ha nincs semmi baja és megfelelően fejlődik akkor nincs gond, de én egy aggódó anyatípus vagyok és tudni szeretném hogy jól csinálom-e?!
2009. júl. 21. 10:00
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
első vagyok: úgy gondolom, hogy mások sem fognak okosabbat mondani, mint én, de majd figyelemmel kísérem a kérdésed.. felesleges ennyire aggódni.
2009. júl. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Persze azért nem viszem túzásba csak tudod első baba....:)
2009. júl. 21. 10:14
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Igaza van az előző válsaszolónak, én sem tudok másat mondani (és most dörzsölheti a tenyerét, hogy "én megmondtam"), de ezt meg lehetett volna egy kicsit diplomatikusabban is fogalmazni. Ha jól fejlődik a picuri, akkor valószínüleg semmi gon sem lesz vele. Most nyár van,a babád már mindent ehet, adj neki zöldséget, gyümölcsöt minden nap és abban benne lesz a számára szüksége összes vitamin elegendő mennyiségbe, Ne aggódj!!! nem vagy egyedül, de nem szabad túlaggódni sem magadat!!!! Örömteli gyereknevelést kívánok!
2009. júl. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Aggódom és tudom ez soha nem múlik el. Hála az ének gyönyörű a kisfiam és álomszépen fejlődik nemsokára 1 éves lesz. Jó babázást anyócák!
2009. júl. 21. 10:32
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A másik kérdésednél én voltam aki érdeklődött ezután a kérdésed után.

Amíg anyatejet vagy tápszert kap,addíg az abban levő vitaminok,ásványianyagok 6honapos korig 100%ban,utána 1éves korig 80%ban fedezik a szükségletet.Ezért javasolják a változatos hozzátáplálást,étkezéskiváltást,4 ill. 6hós kortól. A vitaminhiány jelei nagyon változóak lehetnek,attól függ milyen vitaminból van hiány ill. túl sok.(bőrproblémák,aluszékonyság,székletproblémák) Ha odafigyel az anyuka a vátozatos étrendre és egy éves korig a megfelelő tejalapú bevitelre(anyatej,tápszer) akkor nincs ok aggodalomra. A hozzátáplálás megkezdése előtt javasolt orvos tanácsát kérni, és hogy melyik hónaptól milyen vitamin és ásványianyagbevitelre kell jobban odafigyelni. Vérvétellel is kimutatható de nem ajánlott megfelelő táplálás esetén,hacsak az orvos nem javasolja.

2009. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
a babaszoba.hu-n találsz vitamintáblázatot, h kor szerint miből mennyit kell ennie a babának elméletileg.
2009. júl. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon nehéz vitaminhiányt előállítani egy kisbabánál a mi éghajlatunkon, ha kap friss gyümölcsöt, tojássárgáját, tejet vagy anyatejet, és tartózkodik a napon. Ne adj mesterséges vitamint, esetleg D-t télen! Arra ügyelj, hogy zöld, piros, sárga gyümölcsöt egyaránt kapjon és gabonát, húst , tejfélét!
2009. júl. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!