Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ettől ideges?

Csak én vagyok ettől ideges?

Figyelt kérdés
Kislányom 11 hónapos, amióta megszületett heti szinten mindig jönnek a férjem részéről nagyszülők vagy mi megyünk. Az én szüleimmel még gyakrabban találkozunk mert Ők a közelben laknak. A nővérem is általában heti szinten jön vagy megyünk. Mindenkinek elmondtam már, hogy ez nekünk sok, de nem foglalkoznak vele. Amivel még felidegesítenek, hogy ilyen gyakori találkozások mellett is azt kérdezik, hogy mikor jöttök? Velem van a baj?
2012. aug. 5. 22:03
1 2
 1/11 Kiki01 ***** válasza:
70%
Nem hiszem hogy veled lenne a baj, ennyi főzéstől meg jópofizástól én már rég besokalltam volna. Nekem mindenki "csak" telefonál mióta megvan a baba, hát már sokszor ki akartam dobni a telefont az ablakon, mert nem tudok már WC-re menni sem anélkül hogy ne csörögne.
2012. aug. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekik nem főzök, csak mindig alkalmazkodok és jópofizok. Sokszor már azt terhesnek érzem ,ha bárki itt van. Anyukám sokszor úgy jön, hogy nem szól, ha a kaputelefonba szól "én vagyok" már összerándul a gyomrom. Arról már leszoktattam nagy veszekedések árán, hogy ne kulccsal jöjjön be (vésztartaléknak van náluk is).
2012. aug. 5. 22:23
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

Kíváncsiak a gyereked fejlődésére. Én nem tudom mi ez a mánia, hogy a nagyszülőket zárjuk ki a gyerek első éveiből. Komolyan minden nap van egy ilyen kérdés. Te lennél a nővéred helyébe te is kíváncsi lennél. Örülj neki, hogy nagy családod van és szeretnek.

Mond meg, hogy te kitaláltad, hogy mondjuk a férjed szüleivel kedden találkoztok, a te szüleiddel és nővéreddel pedig mindig pénteken. Vagy írod, hogy közel laknak akkor sétáltassátok közösen arra nem kell készülni.

2012. aug. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kizárni nem akarom őket, de ez így sok. Viszont azt nem írtam, hogy mindkét részről mindenbe beleszólnak és mindig mindent meg kell magyaráznom, hogy miért így csinálom.
2012. aug. 5. 22:30
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem mennének, az lenne a baj:))

Örűlj neki, hogy átmennek, van kihez szólnod, van kire hagyni a babát ha dolgod van, van aki szórakoztatja a gyermeked!

Én depressziós voltam, mert férjem annyit dolgozik csal aludni jár haza, mamiék 200- km-re laknak, befordúltam az egyedül létben!

Hidd el, nagyon sokan élveznék a helyzeted, írígyelnek!

Ha 2-3 hónapig nem mennének felédse, akkor hidd el, hiányozna!

2012. aug. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Én is azt mondom, örülj neki, hogy érdeklődnek, szeretnek titeket, próbálnak "gondoskodni" rólatok.

A heti egy alkalom, meg egyáltalán nem vészes.

A gyerekeim 21 hónaposak, de az apjuk szülei kétszer látták eddig őket. Ez lenne a normális?

Anyám minden nap jön, segít, (én már dolgozom), de ha nem dolgoznék, akkor sem jutna eszembe, hogy terhes lenne anyám jelenléte.

Mit nem adnék ha másik oldalról is rendes lenne a család, illetve ha lenne, lennének testvéreim...:-(


És tényleg sok az ilyen kérdés. Valaki magyarázza már el, miért kell a nagyszülőket kizárni szülés után az életetekből? Ez valami új hülyeség?

Örülj, hogy érdeklődnek...

Sok anyuka ismerősöm van, akikre hónapok nem nyitják az ajtót, a férjük reggeltől késő estig dolgozik, és már annak is örülnek, ha valamelyik családtagjuk havonta egyszer hajlandó vele beszélni.

Ilyen családot akarsz?

2012. aug. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem csavarodna be ha nem látogatnák! Hozzám is jöttek napi szinten (egyedül nevelem a picit), mindenbe bele szóltak. "Gyere anya nem tudja, hogy kell. Gyere anya úgy sem érti." Már hogy a francba ne tudtam volna hogy kell!!! Csecsemő és gyerek ápoló vagyok. Több gyereket láttam mint ők. Na meg fusztrált az is, hogy 5 szabad percem nem volt, csak kettesben a kicsivel. Mert mindig volt nálunk valaki. Reggeltől estig. Volt, hogy pl nagynénémet fürdetés után úgy kellett kitessékelni, hogy én is szeretnék fürdeni aztán aludni! Soha nem tudtam délben mellé feküdni a fiamnak, hogy pihenjek kicsit. Egy szóval bezakkantam.

Na egyszer ki borult a bili (5 hónap után) és elzavartam mindenkit, de nagyon csúnyán. Azóta csak anyukám jön, kb. havi szinten. Elmondani nem tudom milyen jó érzés végre csak a gyerekkel foglalkozni. Nem kell csak egymáshoz igazodnunk, akkor alszunk mikor jól esik, akkor eszünk, játszunk, sétálunk amikor csak akarunk! Végre élvezem, hogy anya vagyok!!! De aki ezt nem élte át, nem fogja megérteni miről beszélünk. Van amikor még egészséges ez a látogatósdi dolog, de van egy határ, ami átlépve több kárt okoz mint hasznot. (milliószor próbáltam megértetni velük, hogy csak néha hagyjanak pihenni és fürdés előtt menyjenek el, de nem értették meg. Volt hogy egy nap 5-en ültek ott egyszerre, reggeltől estig Főzzél már egy kv-t, főzzél már valamit! Na a kis f-mat) Higgyétek el ebbe is bele lehet őrülni!

2012. aug. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

Kedves 7-es. A Te eseted így valóban extrém, de azért az is az, hogy anyukád havonta egyszer lát Titeket...Hát ha ez Neked normális...

Nekem pont az a bajom, hogy anyu is egyedül maradt velem, és mindenkit elmart magától. Most nincs senkim, csak anyu, a gyerekek apja (aki nemsoká elköltözik innen).

Bele sem merek abba gondolni, ki marad nekem a gyerekeken kívül ha anyu már nem lesz...

(remélem hogy még 1000 évig megtartja a sors jó egészségben)

2012. aug. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem veled van a baj. Mert azért attól is függ, hogy milyenek a rokonok, anyósomék havi egyszer jönnek, de nekem ez is sok. Apósomnak mindig mindenre van valami kedves, "vicces" megjegyzése, amin persze csak ő nevet, meg aztán jönnek a kedves "még mindig van tejed?" kérdések, már csak ha rágondolok, hogy jönnek rosszúl vagyok. Az én családomat mondjuk nem bánom, ha itt vannak, de ők tudják, hogy hol a határ.
2012. aug. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Engem vagy bárki másr is isdegesítene, persze azok aki úgy kezdik " örülj, hogy látogatnak" azoknak ebben nem volt része, hogy le se tudsz pihenni, mert körülzsongják a gyereket és épp az ágyadon ülnek 3an. Szerintem nem kell a mamákat elzárni, de határokat kell szabni. Én is megkértem mindnekit hogy fáradjon ki, vagy menjen haza, mert etetnem kell és ez nem publikus Pont! Aztán lassan elmagyaráztam, hogy dolgom van, hol ezért, hol azért nem fogadtam vendéget, ha valaki jön, akkor segítsen valamit, ne kritizálni, pletykálni vagy okoskodni jöjjön!
2012. aug. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!