Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mit gondoltok, van...

Anyukák! Mit gondoltok, van okom ettől tartani? Együtt alvásról szól a kérdésem.

Figyelt kérdés

Fiam 8 hós múlt,mindig a kiságyába aludt és alszik most is.

Most azonban,hogy a foga jön és nyűgös,előfordul,hogy reggel 5 óra körül magunk közé vesszük,fél 7-ig,mert a párom akkor kell.

Mármost nem is ezzel van a gondom,hanem azzal,hogy attól félek ráfekszünk,vagy megütjük véletlenül álmunkban...:-(

A fiam dédnagyija mindig azt mondja,semmikor se tegyük magunk mellé,mert ráfekszünk és meghal.

Ezt azért durvának érzem,de nem tudok dűlőre jutni ezzel kapcsolatban.

Nem is merek már aludni olyankor,ha mellettünk van...


2012. aug. 2. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Nem valószínű,hogy ráfekszel,mert azt észrevennéd. De ha odaveszed az ágyba,nem fogod tudni visszaszoktatni a sajátjába. Attól nem lesz kevésbbé nyűgös,ha magad mellé veszed.
2012. aug. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem szokta meg hogy mellette alszik a pici,az bizony nyitott szemmel pillázik hogy nehogy valami baj legyen mint én is! :-))De szerintem az ösztönök nem engednék,de abból a részedről nem lenne pihi.Próbáljátok az ágyat fal mellé tolni és aludj vele belül.
2012. aug. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elmult 8 hos kisfiad,annyira szerintem nem kell attol tartani, hogy ráfekszel, nem kap levegőt...elég nagy már, tud jelezni ha valami nem jó. mi is sokszor vettük hajnalban magunk közé, főleg fogzáskor mi is, (most egy éves),eddig soha semmi nem történt,ugy feküdtünk, párnát elhuztuk mellőle, nehogy belefurja a fejecskéjét stb....és nem is szokott oda közénk,egyedül alszik el, egyedül kel ha nincs gond.Ha nagyon pici még a baba akkor veszélyesebb talán, de igy szerintem már nem.Gondolom már forog, kúszik-mászik, nem egy magatehetetlen babóról van szó.

Még megütni sem ütöttük meg véletlenül álmunkban, de hát igaz ezt az ember annyira nem tudja irányitani.Tőle má r több rugást, fejelést kaptunk :-))))

2012. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha most odaveszed a ti ágyatokba, nagyon nehezen fogod majd visszaszoktatni a sajátjába. Szüleim annak idején ezt tették velem, és utána kb 7évig voltam az állandó esti "vendégük" :D Bár ha nem az egész éjszakát alussza veletek, hanem reggel másfél órát, abból nem hiszem, hogy nagy baj lesz. A kérdésedre válaszolva, egy idő után megszokod, hogy ott van és "ösztönösen" nem fekszel rá. Anyukám legalábbis mindig ezt mondta, mikor erről kérdezgettem, mert sajna nekem még nincs gyerekem. Remélem valamit segített :)
2012. aug. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Én nem tartom valószínűnek, hogy ráfeküdnétek, az ember egész máshogy alszik, ha ott egy pici baba. Én amúgy nem tartom túl jó megoldásnak az együttalvást, de a fiammal is így volt, hajnalban mindig átkerült a nagy ágyba, bár nála eleinte inkább az "alszom még egy kicsit" volt a fő szempont, mert mellettem még vissza tudott aludni egy fél órára. Csak hát nagyon megszokta, és a reggeli átjövés is egyre korábbra került. Eleinte csak hat felé tettem át, aztán már öt lett belőle, aztán még korábban, a végén már ott tartottunk, hogy menetrend szerint ébredt kettőkor, átnyafizta magát, és aludtunk tovább reggelig. Egy idő után már nagyon szerettem volna erről leszoktatni, de én is annyira megszoktam, hogy gyakorlatilag nem is ébredtem fel arra, amikor elkezdett nyafizni, álmomban átmentem érte és áthoztam, reggel sose emlékeztem rá, hogy hogyan került át. Kb. négyéves korára jutottunk el odáig, hogy reggel a saját ágyában ébred.
2012. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
ne vegyétek magatok közé egyrészt tényleg veszélyes, másrészt hosszú távon nem jó neki.
2012. aug. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Az édesanyának olyan érzékei vannak, ami "figyeli" a babát, alvás közben is, és egyszerűen nem engedi, hogy ráfeküdjön.

Az apukával már más a helyzet, ő nincs annyira összhangban a babával.

Ne magatok közé tedd, hanem magad mellé, a másik oldalán pedig legyen a fal vagy valami leesésgátló. Ha leszerelitek a kiságy egyik oldalát, akkor azt is odatolhatjátok.


Akik szerint az együtt alvás rossz, mert odaszokik a gyerek!

1. A kérdező nem ezt kérdezte, nem erről kérte ki a véleményünket.

2. A gyerek nem fog odaszokni. Ha megérik az egyedül alvásra, akkor fog egyedül aludni. Ha mégis 7-8 évig ott marad, ott valami más bibi van.

És itt egy jó cikk az együttalvásról. Egyáltalán nem valami ördögtől való dolog...

2012. aug. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Mi mindegyik (szám szerint 3) gyerekünkkel együtt aludtunk. Kizárt, hogy ráfeküdj szerintem. Az meg, hogy odaszokik... A külön ágyban altató ismerőseim között sincs olyan, akinél ne lett volna olyan időszak, hogy a gyerek át-átjárt a szüleihez.


Az meg, hogy odaszokik... Elképzelhető, hiszen ez jó neki. Ha nektek is jó, akkor ez szerintem nem baj. Én 1,5-2 évesen simán átszoktattam őket saját ágyba, minden gond nélkül.

2012. aug. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

A fiamnak az ágyunkból egyik napról a másikra át kellett mennie a saját ágyába, és semmi baja nem volt vele. Minden gond nélkül alszik az ágyában

A lányom is 16hónapig aludt velünk, és ő is ahogy elválasztottam a saját ágyában aludt, és alszik is.

Ami meg a ráfekvést illeti: nem tudsz ráfeküdni, egyszerűen egy olyan radar van bennünk... A férjemet számát se tudom, hányszor taszítottam arrébb, mert szerintem egy centivel közelebb jött, mindezt álmomban. És a kicsi minden szusszanását érzékeltem.

2012. aug. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek,mindenkié hasznos volt!
2012. aug. 3. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!