Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Néha előjön a fejemben egy...

Néha előjön a fejemben egy bizonyos érzés, mert ez hang, kép és idő egyszerre. Ettől annyira ideges leszek, hogy alig bírom visszatartani, hogy ne kezdjek ordítani, bebújni valami szűk hejre. Egyszer majd elmúlik magátol? Ilyenkor kb ezt tapasztalom:

Figyelt kérdés

A képi része az egésznek:

Egy abszolút sötét tér közepén vagyok, nem a levegőben, mert itt az sincs, csak úgy a "végtelen semminek" a közepén, ahol idő sem létezik. Én egy mérhetelenül apró pont vagyok, amit két oldalról egy időnként megjelenő óriási, de megfoghatatlan alaktalan dolog próbál összenyomni, ami igazából megint csak én vagyok. Ezeknek sokszor formájuk sincs, csak a végtelen méretük, és a nyugalom a lényeg, amit árasztanak. Ez viszont a végtelen nyugalom. Ahol megáll az idő, ahol semmi sincs, ahol én sem vagyok.

Ebben az egészben rajtam kívül csak a hatalmas tér, és az egyre elviselhetetlenebb félemmel teli idegesség az állandó.


A hangok, és az idő:

Mikor ez történik közben egy folyamatos, állandó frekvenciájú búgást hallok. Ez a frekvencia egyszer csak hirtelen csökkenni kezd, és átmegy valami zsibbadó, bizsergő érzésbe. Innen már nagyon nehéz a visszaút. Bármivel próbálom elterelni a figyelmemet, lelassítva hallom a saját gondolataimat, a saját hangomon. Ekkor már néha megrándul egy izom a karomban, és már érzem a hányingert. A végtelen térben hatalmas sebességgel száguldó idő érzem, hogy egyszer meg fog állni. Ha idáig jutok, már nem merek szólni senkinek, mert biztosan érthetetlenül ordítanék, és belezuhannék a képzeletembe. Legalább is olyankor ezt gondolom.

Ebből az az egyetlen kiút, hogy ebbe a végtelen semmibe képzelek bele valamit. Bármit, ami éppen eszembe jut többnyire tárgyakat. Ezt sokszor kell újrapróbálnom, mert ha tegyük fel, legyen ez egy fotel: Akkor látom a kárpit cérnáit, a cérna rostjait, a rostokban a sejteket, és már újra itt is vagyok a semmiben, vagy is a végtelenben. Miután ezt párszor megpróbálom, egyszer csak teljesen elfelejtek mindent, ami ez előtt volt, és kész reggel van.

Ja azt még nem mondtam, hogy ez mindig éjszaka történik, ha felébredek, és többnyire nem emlékszem mikor volt ilyen utoljára. Szerintem ha sikerül a látott tárgyba nem belelátnom, akkor azonnal megnyukszom, és rögtön elalszok. Ebben nem vagyok biztos, csak soha nem emlékszem semmire ami az érzés után volt. Ebből gondolom, hogy valahogy vége lett.


Szóval ez valami olyan dolog, ami néha mindenkivel előfordul, ha kicsit izgalmasabb napja volt ? Vagy nem ?


2010. szept. 6. 17:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hú, ez nagyon durva. :| Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy és mi a nemed?
2010. szept. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem velem nem szokott, de inkább nem is olvasom tovább, nehogy én is bekattanjak.
2010. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
na a végét mégiscsak elolvastam, szerintem csak álmodod az egészet, egy visszatérő álom.
2010. szept. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint egy dimenziókapu van abban a helységben ahol alszol. Van egy ismerős házaspár, akik interjút adtak nekem a televízióban, azok meséltek élményeikről, amelyek ugyanilyenek mint a tied.
2010. szept. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

szerintem jobb lenne elmenni egy szihológushoz.. :(



ez nagyon urva...

2010. szept. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

szerintem nem durva. Sőt! Érdekel nagyon.


- első voltam -

2010. szept. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Na, jólbeszoltam magamnak. :D Mármint annyira nem durva, hogy pszichológushoz kelljen menni. :D
2010. szept. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

20/F vagyok


17:13

Á nem ez nagyon szar volt... Nem is nevetterm rajta. Vagy te talán ezt komolyan gondolod ?

2010. szept. 6. 18:34
 9/19 A kérdező kommentje:
Ő nem ne értsetek félre. Amit írtam, komolyan gondolom, csak az a dimenziókapus hülyeség (poén) nem tetszett.
2010. szept. 6. 19:11
 10/19 anonim válasza:
Rohadt durva! Ha nem mulik el,beszélj erről valakinek..
2010. szept. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!