Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előjött a szaranya vagyok...

Előjött a szaranya vagyok parám, itthon kell hagynom őket délután-este. Megnyugtatnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok

szombaton esküvőre vagyunk hivatalosak, úgy döntöttünk nem cipeljük őket mert csak oda 1,5 óra az út, majd a templom+lakodalom, inkább maradjon itthon a két gyerkőc 2,5év és 11hó...


Egy a gondom,soha nem hagyom őket senkire, max napközben 2-3órát , de azt is ritkán, és most olyanokra kell hagynom őket akik nem ismerik, nincsenek benne a napi rutinunkba, történetesen a saját szüleimre...ők is messze laknak, de elutaznak hozzánk ezért hogy itt legyenek velük délután és az esti vacsi-fürdés alvás rituálét "levezessék" és mi jólérezhessük magunkat.


Tudom sokan vannak akik már pár hetes koruktól visszamennek dolgozni vagy akiknek rendszeresen van segítség, ismerős, családtag, de én a 3 év alatt a fiamat max akkor hagytam apósomra kemény 3 órára ha elmentünk vásárolni havonta 1x kb :( akkor is úgy, hogy evett, ivott, kakilt, pisilt és ne legyen vele "gond"csak figyeljenek rá...tehát soha semmikor nem számíthattam senkire"a hétköznapokban"


Tudom én rontottam el, de nem bízom senkiben, csak az lehet jó amit én csinálok, én adok nekik és rettegek ettől a szombati naptól..gyerekek előtt persze nem mutatom, és ők lesznek a legboldogabbak hogy végre anya apa lelép és a mama meg a papa lesz velük, de a lányom pl pont most abban a korban van, hogy fogzik és mindenért a seggembe bújik


Bocsi a kisregényért, de szeretném ha átlátnátok..szerencsére esti rutin mindig ugyan az, remélem tudják is tartani anyuék, meg nem kell altatni, ringatni, szoptatni...stb, tehát mindenki a saját szobájában saját ágyában, de azért csak "felkavarja" őket is hogy mama-papa ittvan (a 11hós lányom mióta megszületett 1x voltak itt) :(


Csak annyit kérek, adjatok öteltett, tanácsot mivel nyugtathatnám meg SAJÁT magam, hogy tehetném könnyebbé


fiammal már nem agódom, nagylegény, akár mamával-papával is aludhat, mesét is nézhet de a kicsi...hát nemtudom :(


Köszi aki megért, ismétlem, tudom én csesztem el :(

Azt ne írjátok hogy ha ennyire parázok miért nem viszem őket magunkkal, mert az csak kínszenvedés lenne, akkor inkább nem megyek esküvőre sem, és marad mindenki itthon de igy nem lehet "élni" :(



2012. aug. 6. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ötletet nem tudok adni hogy hogyan nyílj meg saját magad előtt.Nem lesz semmi gond,hidd el.Próbáld meg magad jól érezni,és ne telefonálgass haza 10 percenként,óránként:D Elrontod azzal mint a saját,mint a gyerkőcök és nagyszülők

örömét:)Nem lesz semmi baj,hidd el

2012. aug. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Ez az érzés ilyen esetben - amikor elöször maradnak a gyerekek másra - természetes, akár mekkorák a gyerekek.

2. A gyerekek sokkal rugalmasabbak, mint ahogy a szülök gondolják, ha szokatlan heylzet van, sokkal könnyebben elviselik, mint egy felnött.

3. A szüleid egész biztos lelkiismeretesen le fogják látni a gyerekeket, és mivel már legalabb egy gyereket felneveltek (téged, esetleg még van testvéred is), ezért el fognak boldogulni.

4. A gyerekek élvezni fogják a dolgokat és - föként a nagyobbik - inkább azt fogja kérni, hogy máskor is legyen ilyen.

5. Magaddal vinni sokkal rosszabb lenne a gyerekeknek is, meg nektek is, bizzál a szüleidben, hidd el, nem lesz semmi bonyodalom.

6. Gondolom, telefonon (SMS) tudtok kommunikálni, ha a szüleid nem irnak semmit, akkor minden rendben van. Viszont te ne irogass félóránként nekik, mert egyrészt magadat idegesited, de a szüleidet is.

7. FONTOS! Érezd magad jól, kapcsolódj ki, és utána sokkal jobban fogod otthon érezni magad, amikor megint a gyerekekkel vagy. Jó szórakozást!


négy gyerekes anya

2012. aug. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mikor jönnek a szüleid? Szerintem sokat segítene, ha péntek délután már ott lennének, és látnák, hogyan zajlik egy napotok.:)

És addig össze is szoknak.

2012. aug. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm, kedves utolsó....ez a legjobb, szombat délelőtt jönnek, mi 3 kor indulunk, sajna előbb nem tudnak péntek estig dolgoznak :(


nagyjábó azért tudják mi hol merre, de azt nem hogy hogy lehet megnyugtani mikor miért sír a kicsi :(


na csak lesz valahogy, tudom hogy velem van a baj :)

2012. aug. 6. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!