Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás 2,5 évesen?

Szeparációs szorongás 2,5 évesen?

Figyelt kérdés

A kislányom kb. egy hónapja különösen kezdett el viselkedni:

-rettenetesen apás és ha apa elmegy mindig kérdezi, hogy hol van apa, mikor jön(mindig elmondjuk neki mikor jön, hova megy)

-éjszaka többször felébred és csak apa tudja visszaaltatni

-apa elment dolgozni és mondtuk neki, hogy dolgoznia kell és addig míg haza nem jött (kb.háromnegyed óra)addig az ajtóba ült, szopta az ujját, csöndben volt és addig ott ült míg apa haza nem jött.Semmivel sem tudtam elcsábítani onnan.

-Igazán a felnőttek közt érzi jól magát eléggé tart a gyerekektől, sokkal hosszabb ideig tart míg megbarátkozik egy gyerekkel mint egy felnőttel.


Ez lehet szeparációs szorongás? Vagy más lelki oka van vagy ez csak egy korszak nála?


2012. aug. 6. 09:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ebbe a korszakba nagy valtozasokon mennek keresztul. Nekem kisfiam van es oneki is az elso szava reggel az, hogy: "Hol van apa?". Mikor mondom neki, hogy dolgozni van akkor tudja, hogy neki bolcsibe kell menni es elkezd "keszulodni". Hetvegen viszont ha mondom, hogy hetvege van es apa lent van a konyhaba akkor mint egy vadorult lerohan es a nap tobbi reszeben engem eszre sem vesz kiveve ha ehes. :) Vezetes kozben a bolcsibe menet semmi mast nem hallgatok az autoba, csak azt, hogy apa majd megy utanna es mennek a jatszoterre, mennek apaval labdazni, mennek apaval korhintazni, apaval esznek vattacukrot vagy fagyit... A ferjem 3-ig melozik en meg 5-ig igy ok mindig talanak valami elfoglaltsagot 2 orara kettesben. Engem sosem emlit meg pedig sokszor megyek a jatszora melo utan ahol ok vannak, vagy a parkba... En megsem vagyok eleg erdekes. :) Nallunk is volt egy olyan este, hogy a ferjem elugrott tankolni es a gyerek ott jarkalt fel ala az eloszobaba amig vissza nem jott, jatszani meg meset nezni sem volt hajlando.

Nallunk 2-3 napja a legujabb dolog amit elkezdett csinalni az, hogy ramutat emberkekre, gyerekekre es tollem kerdezi: "anya, az kicsoda?" nem birom neki megmagyarazni, hogy en nem ismerek mindenkit. :) Lehet jarokello szemely, lehet biciklis, motros... mindig felordit nagy hangosan. Kepzelheted mondjuk bevasarlasnal ahol jo sokan vannak o meg csak kiabalja, hogy az kicsoda nagy hangosan. Remelem nem tart sokaig. :)

De a helyedben nem aggodnek, ennyi idosen eredekes dolgokat tudnak muvelni. Kislanyod eppen most az apukajahoz ragaszkodik de teged sem szeret kevesbe.

Par nap mulva lesz 30 honapos a kisfiam.

2012. aug. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!