Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálási tanácsot...

Fazekasné kérdése:

Hozzátáplálási tanácsot szeretnék!? :-)

Figyelt kérdés
4 hónapos múlt pár napja a fiam.Többségében tápszeres már.2,5 hónapos koráig csak szopott,majd egyre kevesebb lett a tejem,és pótolom neki Beba Pro tápszerrel.Eleinte HA tápszerrel,majd már kb 3 hete sima Pro 1-el.1 hete kezdtem el neki tízóraire 1 kiskanál sinlacot,majd 2-t harmadik nap kb 10 kanállal,és most 4 napja kap már egy fél adag körül,ami 60 ml víz + a sinlac.Egy alkalommal adtam neki nestlé tejpépet,azt is 60 ml vízzel csináltam.Így most a tízórai fél adag pép + 60 ml tápszer.A többi az még maradt a tápszer.Reggel-este pár korty anyatej van még a tápszer mellé.Pár napja annyi még hogy elkezdte megkóstolni az őszibarackot,ugye jó alma még nincsen.A sinlachoz teszem már 2 napja,2 napi kóstolás után semmi baja nem volt. Szerintetek jó ez így? 1 hétig kóstolgattam a sinlacot is,meg pár napig a barackot.Egyenlőre 5 hónapos koráig nem szeretném bővíteni.Utána mit adjak neki?Köszönöm az étrendet is ha tudtok írni. :-)
2012. aug. 6. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:

4-6 hónapos korban alma, meggy és őszibarack adható a gyümölcsök közül. Sokan még a banánt is javasolják, de erről megoszlanak a vélemények. Ilyenkor nyáron, ha adsz is banánt, inkább biot vegyél, mert az nincs tele érésgyorsítóval.

Szerintem leturmixolt fagyasztott meggyet nyugodtan keverhetsz majd 5 hónapos kora után a pépbe. A nyári almával mi a gond? Nagyon savanyú?

Zöldségek közül általában először a burgonyát adják, de az újburgonyát ilyen pici korban nem szokták javasolni. Ehet még sárgarépát, céklát és sütőtököt is. Ha már kóstolt főtt krumplit, ehhez keverheted az új ízeket. Eleinte csak 1-2 kanállal, utána fele-fele vagy 2/3-1/3 arányban. Pl. 2/3 burgonya+1/3 répa.

Próbálkozhatsz bébiételekkel is, ha olyan zöldséget adnál, aminek nincs szezonja (pl. sütőtök).

Nálunk amúgy a sütőtök, a meggy, a barack és az alma volt a favorit, főleg ezekkel "húztuk ki" 6 hónapos koráig. A krumpliért és a répáért magában nem igazán rajongott, a céklát meg utálta.

2012. aug. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Zöldséget még nem adtam semmilyet,5 hónapot ha betölti majd megpróbálom.Az alma biztosan nem jönne be még,mert a nyári savanyú igen nagyon.A barackkal már kezd barátkozni,de magában még nem kell neki csak sinlaccal.
2012. aug. 6. 12:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Az alma Sinlackal keverve nem lesz savanyú,kislányom imádta így.

Én 4,5 hónaposan kezdtem, és 6 hóig ezeket vezettem be: őszi, alma, sárgarépa, sütőtök, krumpli.

Sinlaccal is kevertem ezeket, meg egymással is, amikor már megismert egy-egy ízt. Pl. a krumplit nem is ette önmagában, de almával vagy sárgarépával imádta.

Amúgy semmi extra nem volt, csak megfőztem vagy megpároltam a zöldségeket és összeturmixoltam neki.

5 hó után kekszet is kapott, azt almába tettem neki, hogy jól felpuhuljon.

A gyümölcsöket tejpéppel is lehet keverni amúgy.

2012. aug. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!