Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon szenved a kisbabám....

Nagyon szenved a kisbabám. Fájdalmas a kakálása és vérzik a popója. Semmi sem segít. Mit tegyek? Ötletek?

Figyelt kérdés

Babám 1 hét múlva tölti a 12. hónapot. Kb. 3 hónapja van problémánk a kaksival. Napokig nem tud kakálni és amikor sikerül nagyon kemény, nagyon fáj neki és vérzik a popója. Már van időpontunk szakrendelésre, de csak októberre és az nagyon messze van. Már szinte mindent kipróbáltunk, amit tanácsoltak. Felsorolom őket, esetleg tud valaki egyéb ötletet?

-barack, szilva

-sok vizet iszik, adnék én neki kamillateát, de csak kortyolgatja, nem nagyon szereti

-kipróbáltuk, hogy elhagytuk az étrendből egy időre a répát, krumplit, almát, banánt, de semmi változás

-minden nap kap joghurtot

-lenmag lisztet teszek bele, mert a gyerekorvos javasolta

-Leavolac szirupot is használtuk vagy egy hónapon keresztül

-vettem neki glicerines kúpot, hogy ne legyen fájdalmas a kakálás, de nem vettük hasznát

-narancslevet adtam neki egy időben

-egy pár napra elhagytuk a húst is

-kb. egy hétig tartottunk egy olyan diétát, hogy a tízóraira és uzsonnára csak gyümölcsöket és joghurtokat kapott, a főzelék tök jellegű zöldségekből készült

-kenyeret sem adtam neki néhány napig.


Biztosan hagytam ki valamit a listáról. Egyedül a joghurtot nem vontam még meg tőle, mert azt javasolták, hogy sokat adjak neki, illetve az egyetlen étel, amit mindig elfogad, mert mostanában nem nagyon akar enni, nagyon lefogyott, remélem a fogzás okozza ezt és nem valami más. Most jönnek felül a fogai. Nagyon aggódom érte és már anyatejem is alig van. Még egyszer meg tudom szoptatni vagy este vagy éjszaka, de már több nem marad, a tápszert pedig nem fogadja el. Mit csináljak, már nagyon kétségbe vagyok esve?


Ha ti nem is tudtok személyes tanácsot adni, érdeklődnétek akár ismerősöknél is, hogy volt e valakinek hasonló probléma és megoldódott-e, hogyan?


Nagyon kérlek titeket, hogy ilyen mlm-es terméket ne ajánljatok, mert nem bízom ezekben a tanácsokban, félek, hogy csak az ügynök akarja rám sózni a termékét.


Köszönöm a segítséget, nagyon szükségünk van rá. a kislányom egy nagyon vidám kisbaba, de borzalmas látni a szenvedését.



2012. aug. 6. 14:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Heim Pál kórház? Vidd be a sürgősségire.Október az még nagyon messze van:((
2012. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nekünk az elején volt ilyen problémánk, de akkor a szilva jött be, mint most is.

Főleg a BIO, DM-s szilva. Úgy megsz@ratta, hogy öröm volt nézni.

Lányomnak is volt fájdalmas széklete, de nem vérzett neki a lyuka szerencsére.

Én hőmérőztem a lányomat anno, hogy segítsek neki. Ha kellett minden 2. nap. Nekünk csak a hozzátáplálás oldotta meg ezt a problémát, de gondolom ti azért már ezt bőven elkezdtétek.

Sok-sok gyümölcsöt kell neki adni.

Meggyet és a cseresznyét is adhatod neki, akár még folyadékban is.

100%-os gyümölcslék is jók! A folyadék nagyon fontos!

Lehet, hogy a tápszer nem jó, érdemes váltani!

2012. aug. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Gyömölcsöt hányszor adtál neki egy nap? Mert én tízóraira szoktam adni.
2012. aug. 6. 14:13
 4/19 anonim ***** válasza:

Pont most hallottam egy babáról, akinek ilyen gondja voltak, mint a tiédnek. Kiderült, hogy tejallergiája van. Úgyhogy bár írtad, hogy a joghurtot nagyon szereti, én utolsó "mentsvárként" megpróbálnám azt elhagyni. De nem egy-két napra, hanem hosszabb időre, hátha rendeződik a dolog.

Nagyon szorítok, hogy megoldódjon a problémátok! Kitartás!

2012. aug. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
46%

12 hónaposnak nem kell tápszer próbálj tejet adni neki lazítja a székletét és sok tejterméket adj neki és sok gyümit és kevés hasfogót egyelőre érdemes felkeresni egy olyan orvost aki a (gyomorra belekre rá tud nézni aki ránéz a gyerekre

mert előbb utóbb bajok lesznek a végbelével és a széklet visszatartásba ha ezt nem orvosolják!

2012. aug. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Hát, én is narancslevet és laevolac-ot ajánlottam volna, de látom, azt csináljátok. Sok gyümölcs, zöldség, folyadék (nem cukros) és rostban gazdag étrend. A Heim Pálban van egy manometria nevű rendelés, ahol székelési problémákkal foglalkoznak (az én lányomnál is volt, csak nála párosult a székrekedés visszatartással is), próbáljatok oda időpontot kérni. [link] Mi Koszó doktornál voltunk, ő nagyon szimpatikus. Sajnos nem tudott mit csinálni a lányommal (pszichológiai ok volt), viszont a szervi gondot legalább kizártuk.
2012. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Vidd el gasztroenterológiai magánrendelésre.

Tejfehérje allergia is okozhat ilyen tüneteket. Esetleg próbáld ki, hogy semmi tejterméket nem adsz neki, illetve Te sem eszel tejterméket (semmit amiben tejfehérje van)mert átmegy az anyatejbe. 10 nap után ha nincs változás, akkor nem ez a probléma.

2012. aug. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is gondolok már egy ideje a tejallergiára, de ezzel kapcsolatban mindig a hasmenést említik és a nagy foltokat. Én nagyon kevés tejterméket fogyasztok. A kávéba egy picit, nagyon ritkán szoktam tejet, kakót inni, akkor ennyi is képes allergiát kiváltani nála? Tény, hogy a problémáink a hús és tejtermékek bevezetése idején kezdődött, de sajnos elfelejtettem feljegyezni, hogy pontosan mikor. Megpróbálom kihagyni a tejtermékeket is akkor. Ennyi próbát megér.


A tápszerrel kapcsolatban pedig írtam, hogy anyatejes, csak nagyon megapadt és szeretnék neki adni tápszert, de nem kell neki, szóval nem kap.

2012. aug. 6. 14:22
 9/19 anonim ***** válasza:
kislányom is így volt 3hónaposan beöntése volt és plusz még kézzel is turkáltak benne h kiszedjék a kakit nem jó ezzel várni.. napról napra csak rosszabb lesz
2012. aug. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Denisa W. ***** válasza:

Paraffinolaj? Bevonja a székletet, így az síkos lesz és könnyen tud távozni. Gyógyszertárban kapható. Próbáld ki, borzalmasan szenvedhet szegény kislány.

Egy szakmabeli anyuka :)

2012. aug. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!