Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a hozzátáplálás során...

Akinek a hozzátáplálás során kezdett jól apadni a teje, és a babája a tápszert nem ette, a tejpépet pedig legnagyobb jóindulattal is csak ímmel-ámmal, hogy oldja/oldotta meg a tejalapú étkezéseket?

Figyelt kérdés
2009. júl. 19. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a cipőben járok, 7 hós baba, kevéske anyatej és a tápszert nem fogadja el. Én próbálok mást adni, délelőtt gyümi, ebédre főzelék (néha már husival) és du- estefelé a tejpép, persze a fél adagnál is kevesebbet tudok csak belediktálni. Este meg óránként a szopi- de a tápszer csak azért sem kell. Sőt, se tea, se víz, se más folyadék. Sajnos ez van, csak remélem, h hamarosan megváltozik.

1 éves kora után majd kipróbálok valami babatejet, vagy édesebb-ízesített tápszert, az orvosunk azt mondta, nem kell ragszkodni a napi 500 ml tej-alapú étkezéshez, ha már mást is eszik.

2009. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó, hogy van sorstársam! Már próbáltam több tápszert, felcsillant a szemem, mert pár napig nap közben is tudtam neki adni, aztán most jópár napja semmi!! Többet is próbáltunk, egyik sem jött be hosszú távon. Egyenlőre nem gond a szoptatás, de ez véges! Ezért most én is délelőtt, délután is adok neki, délelőtt gyümölcs valamilyen pehellyel, ebédre zöldség, lassan majd husival, délután megint gyümölcs vagy magában, vagy babarizzsel, babakeksszel. Nagyon ritkán fogad el pár korty vizet. Ja, és így is minden evés után szopizik is. Talán, ha majd joghurtot, sajtot is ehet, nem lesz gond, de ha addig elfogy a tej? Ja, 5,5 hónapos.
2009. júl. 19. 21:32
 3/7 A kérdező kommentje:
Őszintén megmondom, hogy én a vizen kívül mást nem is próbáltam neki, nem akarom sem teára, sem gyümölcslére szoktatni, mert akkor még kevesebbet szopna, akkor meg aztán megnézhetnénk magunkat. Az orvosnak meg annyiban van igaza, hogy ez sajnos nem rendelésre megy. Ha baj lenne, akkor sem tudnánk velük megitatni.
2009. júl. 19. 21:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szia,

az én babám semmi mű tejet nem hajlandó elfogadni

ameddig tudtam szoptattam, naponta többször is, még akkor is ha úgy éreztem üres a mellem, mert olyankor is szopizott 80-100 ml

a tejpépet egyáltalán nem fogadta el, a babatejet sem, a bolti tejet sem, végül kiderült, h allergiás a laktózra, és csak savanyított tejterméket kaphat

úgyhogy hetente kétszer kap tehéntúrót, vagy tejföllel pici sóval, vagy gyümölccsel pici mézzel, nagyon szereti mindkét változatot.

mindennap kap sajtot, joghurtot, a rántottát vajon sütöm, a levesbe tejfölt kap,

nem egyszerű kitalálni

2009. júl. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki a Beba 2 vaniliásat! (tescoban most akciós, 3ezer helyett 2ezer egy 600 g-os)

Enyém sem evett meg semmilyet 8 hónap anyatej után, pépből pedig nem tudtam olyan mennyiséget adni, végül ezt megitta!

2009. júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! fejd le a tejed, es kicsinkent keverd bele a tapszert! indulj pl 10 ml-rol es igy haladj vele amig az osszes tapszer, vagy amennyi eppen kell. Megszokja az izet, en is igy csinaltam, amikor a valogatos gyerekem 8 hosan ellokte a cicit.
2009. júl. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nektek is köszönöm a válaszokat, ötleteket. Nem a kifogásokat keresem, tényleg, én úgy érzem már eddig is, (főleg az első kb 3 hónapban) aztán mindent megtettem, hgoy legyen tejem. Annyit sosem tudtam lefejni, hogy az említésre érdemes legyen. Az érdekes az, hogy eddig 1x volt, hogy 3 hétig nem kellett cumisüveg neki, se lefejt tejjel, se tápszerrel, de akkor nátha miatt utasította el. De aztán szépen lassan visszaszokott. De most megint egy csapásra döntött úgy, hogy semmi nem kell, de úgy sír szegény, mikor este megpróbálom a szájába tuszkolni a cumit, mintha legalább sósavat akarnék vele itatni. Erőltetni pedig nem akarom. Jelenleg a Beba 2 Aktív vaníliás, illetve a DM-es 2-es van porondon, azokat próbálgatom, de csak szép lassan a lefolyóban fognak kikötni. De lehetséges, hogy holnap meg úgy ébred, hogy kell neki:-)) Kicsit hóbortos a kicsi lányom. A fejéssel kb 2 hónapja felhagytam, de elképzelhető, hogy még egy esélyt adok így, hátha egy 10ml azért lejön, és abba rakok. De gondolom más gyerek is felnőtt tápszer nélkül, valahogy majd csak kibekkeljük. Köszönöm még egyszer!!
2009. júl. 20. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!