Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tegyem túl magam azon,...

Hogyan tegyem túl magam azon, hogy az anyukám nem kíváncsi két gyönyörű unokájára?

Figyelt kérdés

Van, hogy csak 2 havonta jönnek hozzánk, pedig csak 17 km távolságra laknak tőlünk. Egyszer sem vitték el őket sétálni, fagyizni. A gyerekek nem aludtak náluk még, mert szinte nem is ismerik őket, pedig a kislányom már 9 éves.

Ha megkérdezem anyut, hogy miért nem jön babázni, mindig van valami nagyon hülye kifogás. Eddig csak elkeseredett voltam, de most már nagyon haragszok érte, mert a gyerekeknek hiányoznak a nagyszülők és persze nekem is. Ha tehetem mi megyünk hozzájuk, de most egy ideje már én se megyek, hátha lépnek ők, de szerintem hiába várok.

Ezen hogyan lehet érzelmileg nem fennakadni?

Más is járt így?


2009. júl. 19. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Valami történet csak van ehhez. Netán keresztbe van nekik a férjed?
2009. júl. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, egyáltalán.

Semmi probléma nem volt köztünk, de ahogy visszaemlékszem, anyukám velünk sem volt nagyon közvetlen, mindig veszekedés, hideg zuhany, stb. Most meg mindig azt mondja, hogy nem gondolom, hogy azért fog 40 km autózni és 3000 ft-ért tankolni, mert én nyavalygok neki. Szerinte megvan neki a saját maga baja és én még ne csináljak neki plusz programot. Pedig nyugdíjasok.

2009. júl. 19. 23:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg szomorú.Nem próbáltál beszélni anyukáddal erről,hátha kiderülne mi az oka?
2009. júl. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezerszer is megpróbáltam, de akkor jön az önsajnálat, meg siránkozás, vagy esetleg apura fogja, hogy neki nincs kedve.

Voltam már durva is és a szemére olvastam a keseredettségemet, erre minden voltam, csak szép meg jó nem. Nem érti meg, hogy egy nőnek szüksége van az anyjára, főleg amikor a második született, jó lett volna ezt utána valakivel egy kávé mellett kimazsolázni, de nem érti meg. Olyan mintha ki lenne égve teljesen lelkileg.

2009. júl. 19. 23:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseriteni, de nekem ez úgy hangzik, hogy ő örül, hogy te(ti) kirepültetek, és elég volt a gyerekekből. Gondolom, úgy van vele, hogy ez a ti életetek, gyerekeitek, minek foglakozzon/zzanak ők ezzel. Én nagyon el lennék a helyedben keseredve, mert valahogy az ember nem igy képzel egy nagymamát, de ugyanakkor joga van hozzá, tényleg nem az ő gyerekei.

Anyukám is nagyon furcsa, szivesen jön, gügyög a babához, de ha valamit segiteni kell, csak miután megcsináltam kérdezi meg, hogy segithet-e, ha nem csak gügyögni kell, rögtön tőlem kérdezi, most mit csináljon, majd inkább nem csinál semmit, mondván, én jobban tudom, mi kell neki, én vagyok az anyja. Mintha nem akarna belefolyni, de nem meri bevallani, hogy nem akar belefolyni, mert az ugye udvariatlanság is. Pont tegnap mondta, amikor nyűgös volt a baba, és a fejére olvastam, hogy azért pár tippet legalább adhatna, hogy ő már megküzdötte a maga adagját velünk, ez az én gyerekem. Jól esett, gondolhatod. Szerintem anyukád is valami ilyesmit érezhet. Szép modern kor, amikor már a családra sem számithatsz - sajnos. De fel a fejjel, azzal nem jutsz előrébb, hogy rajta idegesited magad :)

2009. júl. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk apósommal vagyunk így(férjem szülei elváltak).Mindég csak nekünk kell menni,ők sose jönnek.20km a távolság köztünk.A picit már 1 hónapja nem látta.Ott laknak ahol szüleim,(alapított új családot).Ha nem visszük át,akkor nem.Nem is telefonálnak semmi.De azért magyaráznak a hátunk mögött.Faluban laknak,így mindent visszahallunk.Mi már közömbösek vagyunk miatta,de ha olyat szól kipakolunk.De persze a saját szülő más,sztem próbálj vele ne foglalkozni,biztos a másik nagyszülő imádja a manót.Ez az anyukád szegénységi bizonyítványa,és nem a te hibád.Kislányod már érzi,hogy mi a szitu hidd el,sztem nem is hiányzik neki,ha alig ismeri.
2009. júl. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem lassan 4 hós a kislányom.Két héttel a kiírt időpont előtt született,de azon a napon,amikorra ki voltam írva,anyum egy konferenciára volt hivatalos Bp-re,és azt mondta ha aznap szülök,LEHET hogy benéz hozzám a kórházba.Szerinted hogy esett?Igaz,közel 400km-re lakunk egymástól,ő eddig 1x jött el meglátogatni az unokáját.Mi megyünk minden hónapba látogatóba,a párom szülei is arra laknak.Hát ne tudd meg mekkora sértődést tud bevágni,ha nem oda megyünk.Ráadásképp a szüleim elváltak,és azért is megharagszik,ha apumékat is meglátogatjuk.Minden alkalmat úgy képzelj el,hogy mi bemegyünk az ajtón,se nem köszön,de még csak oda se jön hozzánk.Szóval tudom mit érzel.
2009. júl. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!