Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1éves kislányodat hova adnád...

1éves kislányodat hova adnád inkább, ha visszakellene menned dolgozni? Bölcsi vagy nagyi? Bevennék a bölcsibe is, ami nagyon kis létszámmal családiasan működik.

Figyelt kérdés

jaj, nemtudom mit tennék, lehet visszakell mennem dolgozni.a nagyi (anyós)jól bánik vele, nem félek tőle hogy nem lenne jó helyen, de akkor őt szeretné jobban?

vagy menjen bölcsibe ,elöbb önállóbb lesz?lehet azt megtudnám oldani,hogy csak 4nap kellenne dolgoznom, így a hétvége plusz egy nap a mienk lenne.ti mit tennétek?vagy tettetek?


2012. aug. 6. 21:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Neked kell tudni, hogy milyen a nagyi, mennyi idős, esetleg lehet-e számítani rá ilyen felelősségteljes és rendszeres segítségkérésben. Hiszen ő is lehet beteg, neki is lehet egyéb dolga, mint a kislányoddal foglalkozni minden nap.

Az a kérdésed pedig, hogy jobban szeretné-e a nagyit, elég butaság már ne is haragudj, ez csakis rajtad múlik, hogy kit szeret jobban a gyerek, ezzel az erővel a gondozónőt is a bölcsiben jobban szeretheti, hiszen ott meg ő lesz vele.

1 évesen én még kicsinek tartanám a bölcsihez, viszont inkább azt választanám, hiszen ott gyerekek között lehet és többet is tanulhat, önállóbb lesz sokkal. A nagyira úgyis számítanod kell, hiszen ha ilyen korán kezdi a bölcsit, akkor 1-2 hetet megy, majd 1 hét szünet a sok nyavalya miatt.

2012. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
Én biztos a nagyit választanám. Csak akkor adnám bölcsibe 1 évesen, ha nem lenne más megoldás.
2012. aug. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

A nagymamát választanám.

A kötődés igazán 1-1,5 éves kor körül alakul ki, és akkor már inkább nagymamához kötődjön, mint egy bölcsődei gondozónőhöz (akihez nem is biztos, hogy tudna mert azért ott sok a feladat és nem csak egy gyerek van).

Ettől még ne hidd, hogy téged nem fog szeretni! Viszont a családon belül szerintem ilyen kicsi korban több figyelmet és nagyobb törődést kap.

Ha persze más megoldás nincs, akkor 1 évesen is be lehet adni bölcsibe, mert nem börtön és nem kínzókamra az, de egy nagyi szeretete sokkal többet ér egy kis aprócska gyermeknek.

2012. aug. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Ja, az lemaradt, hogy 22 hónaposan megy lányom bölcsibe. Most már nem aggódok, azt hiszem ilyenkor már egyáltalán nem korai. De ha előbb kellett volna beadnom, akkor megfontoltam volna a lehetőségeket, és anyukámra bíztam volna (már ha elvállalta volna - mert ugye tudod, hogy az is nagy adomány, ha van olyan nagyszülő, aki szívesen vigyáz az unokára!).
2012. aug. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 alaszka ***** válasza:
46%
Én is a nagyit választanám. És mondjuk 2 évesen elgondolkodnék újra a bölcsin. Addig kell neki még a babusgatás, amit inkább a nagyi tud neki megadni, 2 éves kor körül pedig már kell neki a gyerektársaság is. Lehet hogy nálunk is ilyen dilemma lesz nemsoká.
2012. aug. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
2évesen már mindenképp ment volna bölcsibe.hát nemtudom, és a 4nap bölcsi 3 itthon?amúgy nem beszéltünk még a nagyival ,lehet el se vállalná, na nem azért mert nem szereti, de van még 3unokája, itt is ott van azért "feladat".
2012. aug. 6. 22:39
 7/15 anonim ***** válasza:
Az írásodból következtetve te már rég eldöntötted, hogy bölcsibe fog járni.
2012. aug. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
Mindenképpen bölcsi. Nagy szüksége van rá a gyereknek.
2012. aug. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 alaszka ***** válasza:
Ha elvállalná, én nem gondolkodnék rajta. Arról nem beszélve, hogy a bölcsibe sokszor lesz beteg, és arra fel kell készülnöd, hogy a viselkedése meg fog változni teljesen. Az én nagyobbik lányom 2 évesen ment bölcsibe, de onnan 180 fokot fordult a viselkedése otthon. Persze az idővel elmúlik, de azért egy 1 éves még nem igazán érti hogyha mondod hogy délután mész érte stb. Amivel azért egy 2 évest már meg lehet nyugtatni. Szóval én ha majd tehetem, én a nagyit választom, az én kicsim most 1 éves. Amúgy jó dolog a bölcsi, a nehezén mikor túl voltunk, a nagylányom is megszerette.
2012. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%

1 évesen miért van NAGY szüksége bölcsire egy gyereknek?

Lányom 2 évesen ment, csak előnyét látom.

De 1 évesen nem hinném, hogy hatalmas szüksége lenne rá egy babának.

Van indoklás miért olyan fontos egy 1 évesnek a bölcsi?

2012. aug. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!