Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1éves kislányodat hova adnád...

1éves kislányodat hova adnád inkább, ha visszakellene menned dolgozni? Bölcsi vagy nagyi? Bevennék a bölcsibe is, ami nagyon kis létszámmal családiasan működik.

Figyelt kérdés

jaj, nemtudom mit tennék, lehet visszakell mennem dolgozni.a nagyi (anyós)jól bánik vele, nem félek tőle hogy nem lenne jó helyen, de akkor őt szeretné jobban?

vagy menjen bölcsibe ,elöbb önállóbb lesz?lehet azt megtudnám oldani,hogy csak 4nap kellenne dolgoznom, így a hétvége plusz egy nap a mienk lenne.ti mit tennétek?vagy tettetek?


2012. aug. 6. 21:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%

Egyértelműen bölcsi.

Nagyinak is van dolga, éli az életét, jön-megy.

2012. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nincs joga egyetlen szülőnek sem arra, hogy a nagyit bölcsi és bébiszitter helyett heti 4 napban bébiőrnek foglalkoztassa. Biztos nagyon szívesen vállalná ezt a feladatot a nagyi (megjegyzem, azért nem mindegyik), de biztosan lenne neki más programja, dolga, és azért ez elég nagy felelősség. Az én anyukám is biztosan bevállalná, de nekem nem lenne képem ilyen szívességet kérni tőle, fel sem merült bennem soha ez a gondolat.

A nagyi így is egy csomót segít nálunk (a 2-ből az egyik, a másik évente 3-4x látja az unokáit, de nem vetem a szemére, csak tényként írom). A gyerekek ha társaságba kerülnek, lesznek jó párszor betegek, akkor tud a nagyi vigyázni rájuk, vagy találkozhatnak hétvégén, délutánonként, stb.


Szerintem hosszabb távon egy kisgyereknek sokkal érdekesebb társaság a hasonló korú gyerekcsapat, akikkel együtt játszanak, tanulnak egymástól sokmindent, mint egy nyugdíjas nagyi.


Nekem is vissza kellett menni dolgozni és akkor bölcsibe mentek a gyerekeim (mind a 3).


Azt ugye nem gondoltad komolyan, hogy csak azért dilemmázol a nagyin, mert akkor majd helyetted őt szeretné jobban? Én sosem voltam féltékeny a gyerekeim érzéseire.

2012. aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem is bölcsi, és ha beteg lesz, akkor meg a nagyi tud rá figyelni. Leírom az én tapasztalatomat, nekem 15 hósan kezdte a fiam a családi napközit, heti 2-3 nappal, de elággé sokat betegeskedett, ezért kimaradt 3 hónap, addig a nagyikkal oldottuk meg a dolgot, meg nekem rugalmas a munkám, ezért meg tudtam oldani, de először simán ment a beszoktatás, alső nap ott aludt, imádta, mikor ujra elkezdtünk járni 21 hónaposan, akkor már volt a sok sírás, viszont betegségek elmaradtak, max havonta 1 van. Szoktatás szempontjából én a bölcsit javaslaom,most könnyebb lesz neki, mint egy év mulva, ha ugyis menne később, csak arra készülj, hogy 1 hét bölcsi, 2 hét otthon(lehet nem mindenkinél). Nálunk anyósomhoz vihetem a gyereket bármikor de neki is van azért dolga, pláne, hogy van több unoka.
2012. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
15:39-es vagyok ismét, téged ugyanúgy fog szeretni, azon ne izgulj :-) nekem ami lelkileg nehéz volt, az az, hogyha beteg volt, és nem tudtam áttütemezni a napomat, akkor a nagyival volt, megbízom benne, csak nagyon rossz volt, hogy a beteg gyerek ott van. Mondjuk a gyógyszerre meg meg kell keresni a pénzt, csak rossz lelkileg.
2012. aug. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mikor én tettem fel bölcsis kérdést, akkor lehurrogtak, hogy a bölcsi milyen káros és be ne adjam, most meg úgy látszik az a jó, ha már minél előbb beadod...

Na rajtunk nem fogsz kiigazodni, úgyhogy inkább mérlegeld, hogy te mit látsz jónak, mennyire megbízható a nagymama, mennyire szimpatikus neked a bölcsi.

A gyermeked így is úgy is felnő, és nem hiszem, hogy bármelyik is nagyon a kárára válna. Viszont mindkét lehetőségnek megvannak az előnyei, a nagyinak is és a bölcsinek is egy egy éves baba esetében. Neked kell most mérlegelned azt, hogy milyen előnyöket akarsz kovácsolni ebből a gyerkőcöd számára.


Sok sikert!

2012. aug. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!