Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Te beoltod kislányodat HPV...

Te beoltod kislányodat HPV vírus ellen?

Figyelt kérdés
Most jött egy levél az önkormányzattól,hogy a 2001-2002-es születésűeknek ingyen biztosítják.Az első reakcióm az volt,hogy Isten ments,mindig is ellene voltam a védőoltásoknak,H1N1,bárányhimlő meg ilyenek,a szövődmények miatt. Aztán mégis elgondolkoztam,hogy lehet,hogy be kéne adatnom....
2012. ápr. 4. 19:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ezeket találtam róla,többek között:

[link]

[link]

[link]

2012. ápr. 4. 19:26
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Egyeni velemeny, de szerintem ami nem kotelezo ne add be, nemreg olvastam , h az ilyen "ujonnan bevezetett" valaszthato oltasok kesobb kolcsonhatasba lepnek sok ev multan a mostani etelek karos osszetevoivel es annak az immunrendszer legyengulese lesz kesobb a kovetkezmeny .Szoval en nem ajanlom.
2012. ápr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Én 13 éves vagyok. Nemrég kaptam meg a harmadik adagot, semmi bajom nem lett tőle.. :)
2012. ápr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Nekünk az iskola nyert pályázatot és abból a felsős lányokat beoltották.(kicsi a sulink). Szerintem jó, mert mondták hogy milyen drága az oltás, csak annyi hogy szerintem az osztálytársaim kb. 3/4-e azt se tudja hogy mi az a hpv :DD

11/L

2012. ápr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Én be fogom adatni. Meg csak egy eves, így ráérek, de a nőgyógyászom nagyon ajánlotta. Pedig ő is ellenzi a felesleges oltasokat (influenza és társai), de ezt kifejezetten ajánlotta. Addig meg, mire nekünk aktuális lesz, addigra mar lesz róla tapasztalat is.
2012. ápr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azert nem tudom miert kell lepontozni, mert en nem tamogatom az oltasokat!Ez onfeloldozas , mert Ti beadtatok?En se azt irtam , miutan beadtad a kisgyermekdnek, utana 1 even belul megbetegszik.Sok ev mulva majd rajonnek az emberek, sok helyen mar rajottek.De mit banom en, csinaljatok amit akartok!
2012. ápr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Én a fiamat is be fogom oltatni.

Nekem van HPV-m. Tudom milyen félévente várni a rákszűrés eredményére.

2012. ápr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
1 éves a lányom, de sztem tuti meg fogja kapni annak idején. Azért ezzel nem "csak" egy bárányhimlőt vagy influenzát úszhat meg, hanem RÁKot!! Végre egy oltás amivel nők ezreit/millióit lehet megmenteni a haláltól!
2012. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Hát azért az túlzás, hogy milliókat menthet meg, meg a ráktól is megment. A fenéket. Csak néhány törzs ellen nyújt védettséget, sok törzs ellen nem.
2012. ápr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem adatom be, mert felesleges. Csak pár (2-3) HPV-vírustól védené meg, de emellett még van legalább 100, amitől ugyanúgy lehet rákos.
2012. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!