Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mikortól aludt el...

Nektek mikortól aludt el önállóan a babátok/gyereketek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 6. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyire önállóan? 4 éves lesz e hónap végén és még mellette kell feküdni, amíg el nem alszik. 27-28 hónapos koráig cicivel aludt el.
2012. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
amiota hazajottunk a korhazbol.fél éves most
2012. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Már elmúlt 3 éves.
2012. aug. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
1 napos korától.most 2 éves.
2012. aug. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Lányomat nem igazán kellett altatni soha.

Az első hónapokban napközben nehezebben aludt el mondjuk, akkor mellette voltunk, de este mindig önállóan elaludt.

Most 2 éves, és most is így van. Letesszük és alszik.

2012. aug. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is a "leteszem-elalszik" verzióra hajtok, de változó, hogy melyik gyerekkel mikor sikerült ez. Eleinte cicin aludtak el, de ahogy nőttek, úgy egyre gyakrabban cicizés után még nem aludtak, így letettem őket, és szépen elaludtak az ágyban. De volt, hogy ringatni kellett, mikor mit. Egy éves korra általában legkésőbb már elaludtak egyedül, talán az egyik még nem.

Igyekszem összehangolni a gyerek szükségleteit azzal, ami nekem/nekünk is jó.

A kicsim most 10 hetes ő cicizik, vagy ringatjuk, vagy a babahinta besegít. Vagy babakocsiban, vagy autóban elalszik, mikor hol van éppen. :o)


A nagyoknál olyankor van kivétel, ha betegek, vagy rosszat álmodnak, olyankor befekszik valamelyikünk melléjük, vagy az egyiket behozzuk az ágyunkba, aztán ha elaludt, visszavisszük. Tartósan soha egyikkel sem aludtunk együtt, én nem bírok sajnos, még akkor sem, ha néha kedvem lenne velük összebújva aludni, egyáltalán nem megy. Kivétel az újszülött, az éjszakai szopik fekve mennek, az alatt bealszom, de amint megmozdul, már ébredek is és teszem vissza a bölcsőjébe, ami az ágyam mellett van.

2012. aug. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5-6 hónapos koráig önállóan aludt el. Na azóta nem :(

Most 17 hónapos

2012. aug. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Születésétől 3 hós koráig amíg még szopizott,majd 6 hónapos korától a mai napig, 15 hónapos
2012. aug. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Altatni kimondottan nem kellett, de ott kellett vele lenni a szobában. Most 17 hónapos, mostanában többször elaludt úgy, hogy én kijöttem. Szóval most van épp átszokóban. :)
2012. aug. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utálni fogtok, de mindkét fiam majdhogynem születése óta 98%-ban egyedül alszik el.

A nagy újszülött korában úgy vettem észre, hogy amikor szopizás után, tiszta pelusban, megbüfiztetve letettem a kiságyba, amíg én kimentem pl. wc-re, ő egy hang nélkül elaludt, mire visszaértem. És mivel mindig ez volt, így nem avatkoztam bele. Egy idő után felfedezte maga körül a világot, megtalálta az ujját, ill. egy szundikendőt, így ezek lettek az alvós segédeszközei. Mikor jött az alvásidő, nyugis körülményeket teremtettem, odaadtam a rongyiját és kész, 5-10 perc alatt el is aludt. A kicsinél kb. ugyanez volt. Meg persze sokszor be is aludtak szopizás közben, de szerencsére nem szoktak hozzá :)

Persze időnként előfordult, hogy nem akartak elaludni, de olyankor elég volt mellettük maradnom, 1 kis simi, puszi és kész. Sosem ringattam, énekeltem, stb.

A nagy már 5,5 éves, a kicsi 2,5. Egy szobában vannak, együtt alszanak el, így lehetetlen is lenne mindkettőt altatnom :) Simán lefekszenek, 10 percig még beszélgetnek és viháncolnak, majd megy a szunya reggelig :)

2012. aug. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!