Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen altatási praktikát...

Milyen altatási praktikát javasolnátok?

Figyelt kérdés
1 hónapos a kislányom. Este nagyon nehezen tudjuk altatni, sokszor 3-4 órába tart mire sikerül elaltatni. Milyen módszerrel altatjátok/altattátok az ilyen korú babót?
2009. júl. 20. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
SZIA.BOCSI ERRE ÉN IS KIVÁNCSI LENNÉK MERT AZ ÉN 6HETES LÁNYOM IS 11-IG TUTTI NEM ALSZIK PEDIG 7KOR FÜRDIK ÉS SZOPIZIK DE NEM TUDJUK ELALTATTNI.
2009. júl. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 2 hónapos koráig szintén így aludt el, aztán kinőtte. most 4 hós és már 8-9 körül alszik. Én ringattam vagy a vállamon elaludt ha már nagyon álmos volt.
2009. júl. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én halk zenével altattam el, a karomban ringattam, és úgy mindig elaludt egész hamar. Vagy megnyitottam a csapot. Ez komoly. Ha sír, vagy nyűgös, tuti. Megnyitom erősen, és a zúgástól teljesen megnyugszanak.
2009. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mai napig (13 hónapos) úgy tudom csak elaltatni a kisfiamat, ha beleteszem a hordozójába (amit a kocsiba is be lehet kötni, sima babahordozó, 13 kg-ig jó), és egy nagy labdán (fitball, az a neve, bármelyik drogériába, nagyáruházban, vagy sportboltba kapható)elringatom. Remek módszer, közben énekelek neki, aztán ha már félálomban van, csendben tévézek, amig elalszik, aztán leteszem a földre vagy az ágyra a hordozóval. Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a módszert. Nem fárad el a karod mint a kézben ringatásnál, és nagyon könnyen elalszik így.
2009. júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én meg nem altattam sosem.Alkalmazkodtam hozzá.

Az elején mi is úgy voltunk vele,hogy csináljuk úgy mint mindenki más 7-8 kor legyen fürdés stb.Nekünk nem vált be ,mert nem aludt.Így nem kényszerítettem rá.Pl.Én n10-kor fürdettem utána szopi,ejtőzés,szigorúan 10-kor alvás(sötét szobában max. éjjeli fény)ez kb.2 hetes kora óta így van most 8.5 hónapos.Amikor áttértünk a 10 órás alvásra már nem kelt fel csak 3 körül szopizni és aludt is vissza 6-7-ig.Aztán ahogy nőtt egyre kitolódott a 3 órás szopi 2-2.5 hónaposan már 4-5-ig aludt.

Ezek után már nem érdekeltek a sablon dolgok.Próbálkozz úgy ahogy neked és a babának is jó.

Még valami,amit én a fejembe véstem,de nagyon:Könnyebb nem rászoktatni a babát valamire, mint utána leszoktatni!pl.ringatás stb.

2009. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!