Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél még vki attól, hogy...

Fél még vki attól, hogy kettesben marad a babájával?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, csak túlélek etetéstől-etetésig. Hogy nem tudom lekötni, hogy sírni fog. Boltba sem merek vele elmenni. Van még ekkora rakás szerencsétlenség, mint én?

Pedig még csak 3 hónapos. Azóta érzem ezt, hogy a születése után visszakerültünk egy hétre a kórházba, alig ettem, aludtam. Mikor hazajöttünk, gyomoridegem volt, ha ébredt...


2012. aug. 7. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem vagy rakás szerencsétlenség, szerintem többen vagyunk olyanok, akik nehezebben vették az akadályokat az elején...Még 2-3 hónap, és ne félj tökéletesen belejössz a dolgokba! amikor 3 hónapos volt az első babám, még mindig remegett a kezem, mert féltem, h kiejtem és a pelenkázás se ment gördülékenyen...Most ha felébresztenek akkor is félkézzel megcsinálom! :) Na, szóval fej a fejjel és ne mondj le "magadról", h ügyetlen vagy. Senki sem születik anyának, azzá lesz! (ez tapasztalat!)

2012. aug. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
bizz magadban,bizz a babadban.lazits!a babak sirnak es ezzel semmi gond nincs.en is korhazban voltam vele 5 napra,nagyon nehez tudom es utana az otthoni mindennapok nekem is huzosabbak voltak,de kitartas.biztos jol csinalod,orulj a picidnek,legy mereszebb vele ,lehet hogy nagyon fogja elvezni az ujdonsagokat.nekem meg terpeszpelenkas is volt 4 hos koraig,tehat kisse szetfeszitve,tehetetlenul fekudt,pedig aktiv erdeklodo baba.sok-sok foglalkozast,torodest igenyelt igy meg foleg,de halas volt mindenert .nincs kozellben szinten babas ismeros?talizni,egyutt babazni stb.... :-)
2012. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Először is a probléma nem az, hogy a kisbabádtól félsz! Egyszerűen attól tartassz, hogy nem tudsz róla megfelelően gondoskodni amit az a bizonyos kórházi ,,élmény" válthatott ki amit magad is leírtál. Néhány dolgot magadban kell letisztáznod és tudatosítani, mert a hozzáállás változása után gyökeresen megváltozhat az életetek és boldog kiegyensúlyozott babás időszakotok lehet.

Először is! Tudd, hogy ennek a kisbabának TE vagy az anyukája és nem az orvosok. Arra a szeretetre van szüksége amit tőled kaphat és egészségügyi tanácsadó is kevesebbet tud nálad a saját gyermekedről. Hiába érzed, hogy ,,biztonságosabb" másnál ez nem így van. A kisbabád megszületésétől kezdve nagyon is tudja hogy az anyukája vagy. Ez biológiai úton a hormonváltozások során létrejövő kapcsolat. Még az illatodat is felismeri! Igen! Ismer téged és nem azért sír nálad jobban, mert ott neki nem jó. hanem ő még úgy gondolja, hogy te a része vagy és neked panaszkodik hogy éhes,kakis,nyűgös stb... míg sokszor más embernél azért nyugodtabb mert habár kevésbé érzi magát biztonságban érdeklődve figyeli, hogy ki az az ,,idegenebb" ember és hogy ő neki mi a funkciója. Bezzeg ha te éppen képbe kerülsz lehet, hogy pont bömbölni kezd, mert eszébe jut, hogy ,,tényleg! hol a kajááám!":) Továbbá tudnod kell, hogy megérzi azt ha félsz vagy rossz a kedved. Ő még más perspektívából látja a világot. Egyrészt próbálja kitalálni mi és ki ,,mire való" másrészt minden mimika és hang, fény történés jelentését egyaránt próbálja felfedezni. Próbáld ki, hogy lefekteted egy plédre, ágyra játszószőnyegre... és boldogan örömmel teli próbálod megnevettetni, fújkálni a pociját, énekelni neki...vicces grimaszokat vágni vagy csikizni... Élvezni fogja! nekem 2 hónapos korában kezdte el, hogy ha a pociját fújtam (inkább pusziltam és hozzá hangot adtam ki) akkor huncutkodva nevetett és nemsokra rá már hozzá se értem és tudta hogy szeretem ha nevet és hangos szinte visítozós hangon nevetett olyan ,,de jó játszunk!" szerű jelzéssel. Még 3 hónap és elértek abba a korba amikor elkezd sokkal több érzést kifejezni. Pl megtaníthatod puszit ad ha jól megdícséred érte és akkor folyamatosan össze fog nyálazni minden percben aminél fincsibb nincs a világon!:) Mikor az én kislányom megszületett a szobánkban a lábamra fektették mert még nem tudtam felülni és én pedig elsírtam magamat hogy mire felküszködtem magamat ülésbe nem tudtam hogy nyúljak alá, hogy felvegyem:S Aztán rövid idő alatt megváltozott a dolog... Ha annyira rossz a helyzet, hogy nem megy a játék se akkor egyszerűen vedd ölbe és járkálj vele sokat! Akár adj rá egy kengurut. Ezzel mindenképpen lekötöd. Igaz tény, hogy az öledbe fog szokni, de ez még mindig jobb, ha ettől nő meg az önbizalmad és lesz boldog kapcsolatotok mintsem hogy úgy gondold félned kell az anyaságtól. Sok sikert!

2012. aug. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül. Én is ilyen "béna" vagyok, pedig az én babám már 5,5 hónapos. Most pl. tök egyedül leszünk hétvégén és én már előre félek. Persze nem attól hogy nem tudom ellátni egyedül, mert mindent én csinálok így is, hanem hogy nehogy valami baj legyen (pl. éjszaka beriaszt a légzésfigyelő...) Amúgy nekünk minden napunk úgy telik hogy jajj mivel kössem le hogy ne sírjon (mert amúgy elég sírós még mindig sajnos). Elég nehéz eset, szerintem azért alakult ki bennem is ez a para...
2012. aug. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!