Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időt van a párotok/férj...

Mennyi időt van a párotok/férjetek kettesben a babával? Mi az apa szerepe a baba életében?

Figyelt kérdés

A férjem 2 hetente jár tanfolyamra szombatonként 9-13 között. Amikor hazajön leviszi sétálni a lányunkat 2-3-4 órára, amíg én pihenek.


Az ismerősök, barátok, de még a szüleink is meglepődnek ezen, mert szerintük az apa egész héten dolgozott, pihennie kell. Az apának csak élveznie kell a gyereknevelést, a nehezebb dolgok (pelenkázás, etetés, később a nevelés, orvoshoz cipelés, szülői értekezletre járás) az anya kötelességei.

A másik ellenérv: bátor vagy, hogy rá mered bízni. Tényleg ilyen megbízhatatlanok a férfiak? Ennyi erővel őt is megkérdezhetnék, hogy miért meri rám bízni a gyerekét napi 8-10-12 órára....


Ti mi gondoltok erről?


2012. jún. 22. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
hát ha az én férjem legalább 1 órát foglalkozna a gyermekkel örömmel venném de sajnos nem....:(:(
2012. jún. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy rohanó világban élünk, de a gyerekeinkre mindig szánnunk kell időt, fáradtság ide-oda! Párom 8órás munkaidő helyett 10-12 órát dolgozik, első dolga, amikor hazajön, a baba, akármilyen fáradt is. Férjem és a család is belelát lényegesen ezekben a dolgokban, és egyet értünk abban, hogy a legszebb és legnehezebb dolog/feladat anyának lenni! :) viszont ők is úgy gondolják, hogy nekem is jár pici pihenés. Nagyon beszűkült látásmódra vall, hogy a továbbiakban, pl. a szülőire járás az anya feladata a többi dolog mellett, pláne ha mindketten dolgoznak, akkor azért a feladatok sincsenek megosztva úgymond, értem ezt úgy, hogy az anya mos, főz, takarít, gyereket nevel, míg apa lógatja a lábát, mert ő fáradt.

Én is próbáltam máshogy tenni, de párom beparancsol a másik szobába, hogy pihenjek, ő babázik. Nagyon sokat számít, hogy az apa hogy áll a kérdéshez, az meg, hogy mit mondanak a kívülállók, lényegtelen. Nem félek apára bízni, felnőtt, felelősségtudattal teli ember, szerelmes a lányába, tudom, hogy jó kezekben van!

2012. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én párom sokat foglalkozik a babával.Még ha fáradt is,akkor is,pedig nem kérem meg őt,mindig mondom neki,hogy pihenjen le,stb,majd én elintézem.Akkor is megcsinálja.Annyira imádja a babát!

Nem mindenki egyforma!

2012. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen természetes! Ha ő szívesen teszi akkor az!

Én nappalira járok tanulni (+ szakdoga,heti 2 nap másfél óra mert így vettem fel a tárgyaimat) és habár most vizsgaidőszakom van még és nyáron lazíthatok ettől még a sok tanulás miatt én is ki vagyok ám merülve. Párom pont azokon a napokon szabadnapos amikor én tanulok és gyakorlatilag csak mi ketten vagyunk vele. Én pont hogy nagyszülőre nem merem rábízni sose! Még babakocsizni se az utcán. Ezzel ellentétben a férjem és én ismerjük a kislányunk minden óhaját-sóhaját. Igaz, hogy többet vagyok én vele, mert nyilván többet dolgozik a férjem mint amennyit én tanulok, de ha éppen hazajön ugyan úgy kicseréli a kakis pelusát mint én akkor amikor reggelig tanulok és akár 3 napig egyfolytában ébren vagyok. Nagyszülőkhöz hetente-2hetente elmegyünk. Van olyan nagyszülő aki mivel messzebb lakik akár 3 hónapig nem is látja, mert nem tud jönni. Mikor én kicsi voltam pedig a nagymamám rengeteget vigyázott ránk. Sőt! Páromat néhány hetesen egy hétig rábízták a mamájára mert messze kellett utazniuk. Én ezt nem bírnám ki. Mi tényleg a mai modern ,,EGY CSALÁD VAGYUNK" elvet valljuk. A párom nagyon férfias temperamentumú és nem egy igazi papucs férj, de ennek ellenére, ha kupi van ugyan úgy nekiáll takarítani, mint én. Elmosogat, ha látja, hogy nekem nincs erőm hozzá. Ha olyan kedve van magával viszi a kis hercegnőnket bevásárolni, ha én nem is megyek... Viszont sem anyukám sem az ő anyukája nem helyettesíthet minket. Találkoznak vele akkor amikor mi is ott vagyunk. Engem apukám az ismerőseid elvei szerint ,,nevelt". El is jutottunk odáig, hogy én egész életemben idegenként éreztem nem pedig családtagomként. Nálunk van olyan, hogy én tanulok és apa egész nap babával van. Olyankor lelkiismeretfurdalásom is van nap végére, hogy nem tudtam vele lenni és puszilni. Sőt! Ha mi éppen fasírtba is vagyunk apával akkor is ugyan úgy széles mosollyal puszilgatja, öltözteti, sétál vele... Nem nekem segít ezzel. Ugyan úgy az ő lánya is, mint az enyém. Miért ne merném kettesben hagyni őket? Erősebb is mint én! Ha valahonnan le akarna esni és elkapni nagyobb biztonságban is van vele mintha én a fogpiszkáló karjaimmal nyúlnék utána... Miért ne ,,merném"? Szerintem ha kizárná az életéből az apa-gyerek viszonyt ahogyan apukám tette akkor hasonló képpen alakulna az ő viszonyuk is. Ez a régi nevelési elv nagyon nem volt jó. Saját bőrömön tapasztaltam meg. Én kifejezetten örülök is annak, hogy kérés nélkül találtam egy olyan apukát aki velem együtt szeretné megdönteni ezeket a régi katasztrofálisan elrontott nevelési hagyományokat. Örülj annak, hogy jó apja a kislányotoknak!!! -9 hós lányka anyukája

2012. jún. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

A férjem tanár és fejlesztőpedagógus. Neki megváltás, ha a lányunkkal tud foglalkozni.

Ha hazajön, akkor a meleg ételt elé rakom. Addig foglalkozom a lányunkkal még, hogy nyugodtan megegyen és megigya a kávéját. Ezután elmegy átöltözni általában, felfrissíti magát (főleg ebben a melegben). Amint kész van (kb. 30-40 perc) máris a lányunkkal foglalkozik. Játszanak, mókáznak, sétálnak, játszótérre mennek..

Sokszor megyek velük én is, de van, hogy itthon pihenek vagy csinálom az asszonyi kötelességeket!

Születése óta övé a fürdetés, etetés és az altatás. Én nagyon ritkán csinálom meg helyette. Nem mintha, nem akarnám.. csak ez az kettejük kivált dolga.


Este (8-9 között), ha elaludt a lányunk, akkor pedig megmasszírozza a lábam. Sosem kérem, ő csinálja. Nagyon figyelmes és kedves tőle.

Ő úgy van vele, hogy ketten vállaltuk a gyereket és neki is ugyan annyit kell a gyerekkel lennie, mint nekem.

Ráadásul szerinte én többet dolgozom itthon, mint ő a munkahelyén.

2012. jún. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Végre egy férfi, aki elismeri, hogy bizony egy nő sokkal többet ,,dolgozik,, egy nap! Anyának lenni egy 24 órás napi ,,munka,, !
2012. jún. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Nincs ebben semmi rossz, te a nap 24 órájában szolgálatban vagy, neked is jár a szuszanás. Nálunk is látástól Mikulásig dolgozik Apa még is megoldja, ha neki kell vigyáznia a gyerekre, még örül is neki, ezt kikapcsolódásnak tartja. Az egész heti robot után jólesik neki a 2 éves fiával vonatozni. Bátran rá merem bízni, mindent megcsinál mellette születése óta, ha kell. Egyszer meg is sértődött, mert mielőtt elmentem, hosszasan ecseteltem, mit hogyan csináljon, erre visszakérdezett: olyan felelőtlennek tartom, hogy nem merem rábízni a gyereket? Itt zártuk rövidre a kérdést. Ritkán van lehetőségem egyedül elmenni, akkor is főleg ügyeket intézek, de hálás vagyok már azért is , ha kéthavonta egyszer mehetek egyedül a piacra, hogy kiszellőzön a fejem. A párom tisztában vele, hogy nekem soha nem jár le a munkaidőm, és nem tehetem meg, hogy ma csak lébecolok, mert a gyerekről gondoskodni kell. Ne törődj a rosszindulatú megjegyzésekkel, neked kell a pihenés, hogy feltöltődve jobban tudj a gyerekre koncentrálni, és ne egy kiégett gép legyél, meg Apának és babának is kell kettesben lennie egy kicsit, így jobban fognak egymáshoz is kötődni.
2012. jún. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Én bármikor "rámerem" bízni a lányunkat már a kezdetektől fogva. Tény, hogy mivel nem ő van vele, sok mindent el kell mondani, néha picit nehezen ért meg dolgokat, hogy miért úgy "kell", de azért nem vészes. :) Mi két hetente járunk el mozizni felváltva, és olyankor mindig ő van a leányzóval, időnként elmegyek boltba, bárhova, akkor is. Hétvégi porszívózásnál leviszi sétálni, mert nagyon fél a hangtól a kishölgy. Reggelente felváltva kelünk hozzám kivéve ha eleve korábban megy el, mint ahogy Lilla kel. Szerintem ez gy normális. :) Végülis a nő is otthon dolgozik és utána este is folytatja tovább, meg hétvégén, fura hozzáállás, hogy a nő ne pihenjen, de a férfi igen a munka után.
2012. jún. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is így gondolom, de kellett a megerősítés :-) A legrondább beszólás az volt, hogy én lepasszolom a gyereket szegény apjának! Mintha ezzel büntetném őket.

Bár akkor is hasonló a hozzáállás, amikor a nagyszülőkre hagyjuk. El sem tudják képzelni, hogy a nagyszülő és esetleg a gyerek is jól érzi magát (mindkét nagymama megbízható, a nagypapákra meg nem hagyjuk a lányunkat).

2012. jún. 22. 12:17
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Szegény férfi, nehogy már nehezére essen sétálgatni meg játszóterezni munka után. Az én férjem is állandóan fáradt, az a játék, hogy lefekszik az ágyra és a gyerek játszik mellette a szőnyegen. Ha egyet nyekken, akkor meg kiabál nekem, hogy a gyerek akar valamit. :( Lehet lepontozni, mint az első válaszolót (mintha ő tehetne róla, hogy ilyen a férje.
2012. jún. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!