Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a megoldás testvérek...

Mi a megoldás testvérek esetében a kistesvér bántására?

Figyelt kérdés

Két és fél éves lányom, folyamatosan, naponta többször bántja fél éves kistestvérét, gyakorlatilag ez megy egész nap.Nem hinném, hogy csak testvérféltékenységről van szó, mindenki mást is ütöget, engem, nagyszülőket, gyerekeket.

De teljesen kikészültem már attól, hogy egy pillanatra nem tudom a két gyereket egyedül hagyni, folyamatosan rajtuk kell tartanom a szememet.Folyamatosan beszélgetek a nagylányommal, mondom neki, hogy nem szabad,anyát is bántod azzal, hogy így viselkedsz, elmondom mennyire veszélyes amit tesz stb, de nincsen foganatja szavaimnak.Adjatok tanácsot kérlek, mert ha sokáíg így folytatódik még beleőrülök:S


2012. aug. 8. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek a klubban!


A szitu nálunk pontról-pontra ugyanaz. Szerintem az, hogy Titeket is ütöget, az része annak, hogy tele van feszültséggel a kistestvér miatt. Végülis talán ez a jobbik eset, mint az önagresszió, tudok olyanról is, ahol a nagytestvér a kicsi születésekor hirtelen asztmás lett. Egy másik meg dadogni kezdett.


Megoldást még én sem találtam. Az biztos, hogy a nagynak is nagyon nehéz lehet, próbálok megértő lenni vele és minél több időt szánni rá úgy, hogy a kicsi nincs ott. Házimunkát meg úgy végzek, hogy a pici a hátamon van kendőben. Idővel csak javul a helyzet, addig meg túlélni, túlélni, túlélni...


De remélem valaki ír ide, aki nálam okosabb és én is kapok valami jó tippet.

2012. aug. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem egy két éves-két és fél éves nem tudja elmondani, magának sem, mit érez, így jöhet ki. Próbálnám megfogalmazni neki.

Szomorú vagy, hogy... Csalódott vagy... Jobban örülnél ha...


A fiam 3 éves és a két hónapos ütésitől eljutottunk oda, hogy direkt nem bántja, csak legfeljebb napjában sokszor elmondja, hogy dobjuk ki Zsófit a kukába. Tépjük szét. Na ezekért nem szidta le. Hanem örülök, hogy elmondtad, mit gondolsz-érzel, és nem ütöttél.


Volt olyan hogy elkaptam az ütést és "átadtam"én. Simogatás formájában. Ez tetszett, nem egy elindult ütést megállított a kinyújtott kezem és akkor abba csapott bele.


Sikereink persze időlegesek, de kifejezetten jobb.

2012. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A testvérek féltékenysyég nélkül című könyv erről is szól.

Példa a könyvből:

-Azért ütöd a kistestvéred, mert mostanában miatta kevesebb időm jut rád?

-Igen.

-Igazad van. Ez egy nagyon nehéz időszak lehet most neked. Eddig csak veled foglalkoztam, most pedig van más is akire figyelnem kell. Hamarosan azonban a kicsiből nagy lesz és újra tutnk majd ketteseben programokat csinálni...stb

2012. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a 4 éves gyepálja a hónapost. Jaj de jó,hogy másnál is...

Minket köpköd,csúnyán beszél...elkeserítő..pedig annyira igyekszünk a kedvére tenni.

Voltam pszichológusnál, azt mondta így jön ki rajta.De hol a határ?!

2012. aug. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8 hónapost
2012. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát lányok én sem tudom, hogy hol a határ, nekem egyre nehezebb tétlenül nézni...

A kérdésemet azután írtam ki, miután a lányom a pici fejének vágta a szobaajtót, miközben próbált mászni...A pici ordított, az én szívem pedig majdnem megszakadt...Büntetni ezért nem büntethetem a lányomat, de így meg egyre durvább dolgokat tesz meg.

2012. aug. 8. 15:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés..

Változott valamit a dolog?

Most olvasom a testvérféltékenységről szóló cikkeket a neten,és ide is benéztem...

Amúgy amikor történt az az eset,hogy rávágta az ajtót,nem is csináltál semmit?

Én biztos hogy jól, nem is egyszer rávágtam volna a nagy kezére,és ment is volna a sarokba..,ahogyan ma tettem is,mikor megláttam hogy a kicsinek a fejét nyomta meg,majd a szemét is próbálta,míg oda nem értem... :(

2012. szept. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!