Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Óvodába, vagy bölcsödébe...

Óvodába, vagy bölcsödébe adjam majd?

Figyelt kérdés

fiam 2013.júl.28-án tölti be a 3. életévét.Ha addig nem találnék munkát,akkor hova adjam be,óvodába,vagy bölcsödébe?

Melyik hónaptól kezdődnek,szeptembertől?Ha igen,mennyivel hamarabb kell beiratni?

Úgy hallottam,hogy bölcsödébe ha betöltötte a 3. évét,beadhatom,hiába nincs még munkám.Igaz ez?Fogalmam nincs hogy addigra szobatiszta lesz-e,meg elhagyja-e a cumit,iszik-e majd pohárból..stb.Mert jelenleg semmi hajlandóságot nem mutat a szobatisztaságra,igy nem is eröltetem,majd tavasszal.

Szerintetek hova irassam be?Nagyon szeretnék már dolgozni,de sajnos semmi nincs ahova tudnék menni.


2012. aug. 8. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:

mármint óvodába..

ha 3 éves lesz már nem bölcsis lesz hanem ovis.

addig ha találsz melót meg bölcsibe,..ott úgyis segítenek megtanítani mindenre, vagyis legalábbis legtöbb helyen..

2012. aug. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor bölcsis csak 3éves korig lehet csak?
2012. aug. 8. 17:23
 3/8 anonim ***** válasza:

hát igen,,,,

mivel 3 éves kortól óvodás egy gyermek. !


ráadásul 2013 januárjától kötelező lesz az óvoda minden betöltött 3 éves gyereknek, de..


azt hallottam hogy ha egy gyerek 2,5 évesen mondjuk már szobatiszta és valamennyire önellátó ( tud inni-enni egyedül stb..) akkor már bevehetik oviba, de ezt nem tudom pontosan hogy működik.


de a te esetedben marad a bölcsi, gőzöm sincs hogy év közben is bevesznek e gyerekeket, vagy csak felvételkor..


érdeklődj a közeli bölcsiben ahova tartoztok !


szia , első voltam

2012. aug. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!Én úgy tudom hogy 2014-től kötelező 3éves kortól az ovi.
2012. aug. 8. 17:29
 5/8 anonim ***** válasza:

" A 2012 szeptemberében hatályba lépő köznevelési törvénnyel a tankötelezettség időtartama is módosulni fog. A tankötelezettség kezdete ugyanúgy 6 éves kor lesz, azonban az óvodai nevelés 2013 januárjától már 3 éves kortól kötelező, "


de az is igaz amit te írtál olyat is írtak hogy majd csak 2014-től...


hát ki tudja akkor ! :)

2012. aug. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2013 szeptemberben mehet legkorábban óvodába, mivel idén májusban volt a beíratás a 2012-2013 évre. így majd csak a következő évtől járhat ha jövő májusban beíratod. addig pedig bölcsöde, oda 4 éves koráig járhat, de csak munkáltatóival
2012. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi nektek!Igen,ez az hogy még nincs munkahelyem,addig nem tudom beadni bölcsibe sajnos.májusban vagy amikor kell beiratkozni,akkor biztosan beiratom,csak nem tudom hogy bölcsibe irassam-e arra az 1évre,vagy oviba.Mert ha oviba iratom,és ő nem lesz 3éves korára szobatiszta,akkor "hazaküldik" hogy még éretlen,vagy hogy van?
2012. aug. 8. 21:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha szobatiszta, elvileg nem veszik fel oviba. Persze ezt is óvodája válogatja. Olyan településeken, ahol 1 bölcsi van, de több ovi (több férőhelyes ovi), általában már 2,5-3 éves korban inkább az oviba irányítják a gyereket.

Javaslom, hogy menj be a bölcsibe és az oviba is, keresd meg a vezetőket és beszélgess velük kicsit. Ők megmondják, nálatok mi a szokás.

Nekem szeptember 2,5 a kisfiam, bölcsibe nem vették volna fel, mert születésekor (!!!!) kellett volna beiratnom, hogy legyen helye, de akkor még nem terveztük, hogy visszamegyek dolgozni. Így elmentem márciusban az óvodavezetőhöz és megbeszéltük, hogy szeptembertől oda fog járni.

Az ovis beiratkozásról gondolom a védőnő is tud felvilágosítást adni.

2012. aug. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!