Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A magán bölcsödébe/ovodába...

A magán bölcsödébe/ovodába akkor is beveszik szó nélkül a gyermekeket, ha közben az anyuka otthon van a második babával?

Figyelt kérdés

Mert azt tudom,hogy államiba nem lehet beadni ez esetben...

Én nagyon szeretnék tesőt, de közben akkorra már a lányom ovis korú lesz, és nem szeretném, ha amiatt maradna ki a közösségből, mert testvére lesz.

Ezért magán ovódában gondolkodom...


2010. júl. 6. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk beveszik a gyereket akkor is, ha otthon vagy. Ha van hely, be kell venniük. Ha nincs hely, akkor persze nem, mert mérlegelnek és inkább azt veszik be, akinek dolgozni kell a szülőnek (jogosan).

Természetesen a magán oviban senkit se érdekel, hogy otthon vagy-e.

2010. júl. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Úgy tudom, igen, hiszen ez egy szolgáltatás, amiért fizetsz. Aki fizet, az mehet.
2010. júl. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy felveszik,hiszen fizetsz érte ráadásul nem is keveset! :) Amúgy nálunk is ez a felállás van,szeptembertől így lesz ovis a nagylány... :)
2010. júl. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a fizetősbe felveszik, hiszen ezért működtetik az adott vállalkozást, ebből van a bevételük. És az nem igaz hogy ha anyuka otthon van akkor nem veszik fel az állami oviba a gyereket. Kötelességük felvenni. Ha ez mégis előfordul, helyhiány miatt, akkor fellebbezni kell. De nyílván a dolgozó anyák gyerekei élveznek ilyenkor elsőbbséget.
2010. júl. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én több okból is zeretném majd oviba a dni a lányom.

Egyrészt, mert hiszem,hogy ovis korban már kel neki a közösség, meg az hogy hozzászokjon ahoz, hogy neki is van naponta "dolga",amiért fel kell kelni.

Másrészt, mert azt hiszem, hogy jár a második babámnak is az osztatlan figyelem legalább a nap egy részéban.

Haramadrészt, meg bevallom,úgy érzem ez nagyon nagy könnyebbséget jelentene nekem is.

2010. júl. 7. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!