Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Szerintetek egy 10hetes babát el lehet rontani/kényeztetni?Elég sok közeli ember azzal cs....get,h elrontom a fiamat ha felveszem mikor sir,mert szerintük hagynom kellene úgy tanulja csak meg a rendet.Szerintetek?És mi az az életkor ahol esetleg ez már tényleg fent áll azaz az elrontás?

Köszönöm


2012. aug. 8. 23:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
nem lehet akkor még elrontani nyilván felveszed,mert van szíved nem hagyod sírni. Már 1.5 éves kortól jelentkezik ha egy szülő elrontja a gyereket
2012. aug. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%
Bizony el lehet "rontani"! Még egy 4 hetes babát is! Tapasztalat...
2012. aug. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó leirnád,hogy mivel 'rontottad' el a babád 4 hetesen?Köszönöm.
2012. aug. 9. 00:16
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Én nem hinném, hogy ilyen korban el lehet rontani a babát. Ennyi idősen még nem hisztizik, nem manipulál, ha sír, annak mindig oka van. Lehet, hogy csak az az oka, hogy éppen szeretne az anyjával összebújni, de szerintem ez is elég ok. Persze ha hagyjuk sírni, és nem vesszük fel "csak úgy", akkor egy idő után megtanulja, hogy hiába könyörög az anyja után, az nem foglalkozik vele. Ilyenek a "megnevelt" babák.
2012. aug. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

10 hetesen még nem tudod elkényeztetni.


Pont erről olvastam pár hete egy cikket és ott írták, hogy egy bizonyos életkor alatt bármit teszünk, nem lehet elkényeztetni az újszülötteket.

A korra már nem emlékszem, talán 6 hónapos korig írták, de nem biztos.

10 hetes még nem olyan fejlett, hogyy megtanulja, hogyan manipuláljon a sírással, ilyenkor mindig valami oka van.

később már sírhat csupán azért is hogy figyelj rá, de ilyenkor biztos, hogy valamilyen más szükségletét kell kielégíteni.

2012. aug. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Nem. 10hetesen még a sírással kommunikál. Ha fáj a hasa, ha fáradt, álmos, nyűgös, fáj a foga..stb.

Én mindig felvettem, megdajkáltam, ringattam, altattam. Most 2éves-pont hisztikorszakban vagyunk. Itt jön a nevelés része, de itt is lehet tudni, hogy mikor kamuhisztizik, na akkor nem veszem fel, csak melléguggolok és simogatom :) Nincs elkényeztetve, szófogadó, barátságos kislány :) Bár én elfogult vagyok :p

2012. aug. 9. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%

Ha nem éhes,nem pisi,akkor hagyni kell sírni! Ez csak újabb bogár,hogy fel kell venni mindig,ha sír. Nincs szüksége az anyukára állandóan. Ha felveszed,akkor biztos elfogod rontani. Már 4-5 hetesen is ellehet rontani.

Tapasztalat!

2012. aug. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
Tényleg el lehet "rontani" de nem elkényeztetés hanem hozzászoktatás.Aztán később majd jönnek a kérdések hogy hogyan tudom leszoktatni erről arról,mert csak így meg úgy tud meglenni ,aludni stb.
2012. aug. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Szakkönyvek is írnak erről a kérdésről. Ahogy előttem is írták, egy ilyen pici gyerek még nem manipulál. Oka van ha sír, pl. éhes, szomjas, fáj a pocakja, vagy csak anyu közelségére vágyik. Gondold el, hogy eddig szimbiózisban élt veled, és ő még jó darabig nem tudja magát külön emberként értelmezni, az anyját és magát egy személynek tekinti. Kutatások bebizonyították, hogy azok a gyerekek, akiket babakorukban hagytak sírni, és saját magukat kellett megnyugtatniuk, felnőtt korukban bizalmatlanabbak lettek, és a stresszt sem tudták kezelni. A szülőknek kell megtanítani azt, hogy hogyan kezelje az ilyen helyzeteket, ez az aggyal van összefüggésbe, nem akarok belemenni jobban, de ezek tények. Szóval hülyeség, amit a rokonok mondanak. A te gyereked, úgy neveld, ahogy neked tetszik. Én 13 hónapos koráig sosem hagytam sírni, mindig bementem vagy felvettem, ezután már próbáltam odafigyelni. Most 2,5 éves, kiegyensúlyozott, barátságos, kedves kislány. Szerintem többet ártasz, ha hagyod sírni, ilyenkor még nem lehet elkényeztetni, majd egy-másfél éves kora körül kell odafigyelni.
2012. aug. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Logikusan: Ha felveszed, megtanulja, hogy számíthat rád, ha nem veszed fel, megtanulja, hogy hiába sír. Melyik a jobb?

Szerintem nincs értelme, hogy te az egyik, ő a másik szobában sírjatok, hallgass az ösztöneidre. Rögvest rá fogsz jönni, ha eljön a kamuzós korszak :)

2012. aug. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!