Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire nem lehet...

Tényleg ennyire nem lehet együtt működni?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves és extra hisztis korszakát éli :( Ami én ügyesen következetesen kezelek! Erre mostanában egyre többet vagyok kénytelen anyósnál hagyni ami miatt borulni látszik a rendszer! hiába kérem meg hogy egy egy hisztit kezeljen úgy mint én süket fülekre lelek :( Ma pl. csak beugrottunk... alvásidő is volt (szóval tudtam hogy ez a nyügi oka! Anyósom egyfolytában hogy gyere ide kicsim mamához amire persze csak bepörgött a kicsi és szorította még jobban a nyakam..... anyósom tudom hogy segítségül de hat fajta megoldást talát ki hogy megszünjön a sírás amivel csak fokozta a gyerek kedvét..... Mondtam neki hogy mostmár hagyja majd lehiggad magában a gyerek erre megsértődött! Párom kérdezi,: Anya mi a baj? Jött ment és dünnyögte semmi... erre én szóltam hogy én vagyok a baj... És ő meg csak annyit mondott sajnálja hogy sír a gyerek :O de könyörgöm ki nem???? És mondtam hogy de anyuka, ha nem tetszik megszokni a hisztiket akkor hagyjuk a baba pesztrát mert akkor sz@rt sem ér az én következetességem ha itt meg semmi tanítási jelleg nincs! Most csak azon gondolkodom mit csináljak? Hagyjam oda menni a gyereket vagy nincs igény a pesztrálásra..... Valaki valami tipp????
2012. aug. 9. 13:18
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja, és hozzáteszem imádtam/ imádom anyósomat de nem értem miért ilyen......
2012. aug. 9. 13:22
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenek a nagyik az ő dolguk a kényeztetés, és nem a nevelés. Én is megkaptam anyukámtól, hogy milyen szigorú vagyok a két éves fiammal, és minden alkalommal elmondom, hogy ezzel nem szadista vágyaimat élem ki, de gondoljon bele, ha mindent ráhagyok néhány hét után nem fogok bírni vele, és folyton ketten vagyunk, mert férjem dolgozik, nagyik meg nem tudnak jönni. Fel szoktam vetni, hogy ha megkergül a gyerek, akkor jön majd segíteni, hogy ne ússzon el a háztartás? Hát nem, mert nem tud. Nekem ez volt a hatásos módszer. Hála istennek anyósom a következetes szigor híve, vele ilyen gond nem volt.

Oké, hogy a mama sajnálja a kicsit, te is, ez tuti, de ha lovat ad alá, hosszú távon csak rosszat tesz neki, mert később nem fogtok vele bírni, és annak ő issza meg a levét. Nem 5 perc, de 5-10 év múlva. Valahogy ezt kellene megértetni vele. A férjed hogyan vélekedik erről? Ő nem tud beszélni anyósoddal?

2012. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
szia! Én azt gondolom hogy már egy ekkora gyerek is, de egy nagyobb még inkább tudja, hogy kinél meddig mehet el, anyósod azt fogja elérni h nála menni fog a hiszti, mert látja a gyerek, hogy eléri vele amit akar, veled meg egyre kevesebbet fog dacoskodni, mert minek. Az elején én is problémáztam rajta hogy a nagyszülők nem tartják be vagy nem úgy a kéréseimet, ahogy azt "kiadtam", aztán úgy voltam vele, hogy vita helyett legyen ott annyi szabály betartva amennyit nagyi jónak lát, nem sokat van velük, ezen nem fogok bosszankodni. Most pl veszélyeztetett terhes vagyok, nem emelhetem a másfél évest, ő meg kéredzkedik midnenki ölébe és hiába kérem, h ne vegyék fel, mert utána én mit mondok neki, de csak tutujgatják. Itthon hisztizik emiatt, de pár nap és helyrejön. Ugyanígy vagyok a dugiédességekkel, tudom h több édességet eszik ott, mint amennyit kértem, de azt is tudom h itthon meg nem kap, így nem fog elhízni attól a pár alkalomtól. Valahol el kell fogadni hogy ők a nagyik és amíg minket neveltek, az unokát már csak kényeztetik.Nálam az altatás annyi h beviszem és alszik, nála nyafog és nagyi 1 órán át babusgatja mire célhoz ér. Csak abban az esetben "romlik" el a gyerek végérvényesen ha te aláveted magad a nagyinál lévő szabályoknak és úgy kezded el kezelni ahogy nagyi. De ettől te következetesebb vagy.
2012. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Büszkén mondja általába hogy hát nála nem hisztizik a gyerek...... erre én , hogy persze hogy nem hisztizik hisz egyet nyekken már ölbe van, már ott a játék, már lent vannak a pipiknél stb...... Viszont én itthon főzni szoktam, mosni, takarítani.... és nekem nem lehet azt mondeni hogy holnap mert akkor nincs itt az unoka..... ezeket hiába mondanám el látom a nem értést az arcán! Párom teljesen jó szemszögből látja a dolgokat..... ki áll a nevelésünk mellett! és igen tudom hogy az ő dolguk a babusgatás meg a játszás én nem is azt kérem tanítsa késsel villával enni csak arra kértem viselkedjen a hisztinél úgy mint én..... ja, és a nézése alapján és szadista vagyok...! Mondjuk majd megkérdezem tőle hogy a szemét vajon ő fogja e lesütni ha vendégségben a gyerek földhöz vágja magát a nagy család előtt...... Köszi a válaszokat :)
2012. aug. 9. 14:05
 5/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ne haragudj, hogy nem a válaszra válaszolok, de én is ugyanebben a cipőben járok, lányom 1 éves és iszonyat hisztis. Ha valamit elveszek tőle, toporzékol-sír, ha ha nem engedem, hogy felmásszon az asztalra úgyszintén. Azt szeretném kérdezni, hogy te mit szoktál csinálni ilyen esetekben? Mert én már annyira tanácstalan vagyok. Már nem tudom, mi lenne a helyes. Nálunk is a nagymamik teljesen mást csinálnak vele ilyenkor, mint amit én úgy gondolok, hogy jó.

Előre is köszönöm

2012. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Te csak neveld a gyereket, anyóst már úgysem tudod megnevelni. A gyerekek nagyon okosak, tudják kinél hol a határ. Attól, hogy a Nagyi valamit megenged, Te pedig következetesen nem, a gyerek Nála meg fogja csinálni, Nálad egy idő után meg sem próbálja.

Szüksége van a Nagyi féle kényeztetésre is, ne tiltsd el Tőle!

2012. aug. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló minden gondolatomat leírta.

kiegészítésül: nem nevelni, de kicsit "megrendszabályozni" muszáj a nagyszülőket, másképp rettenetes súrlódások és családi viszályok lesznek. ha a nagyik dolga a belekotnyeleskedés a nevelésbe, az anyuka dolga ilyenkor rászólni a nagyira. ne hagyd, h már ilyen korán elnevelje a gyereked! tiszteld, becsüld, de a gyereknek te vagy az anyja, ő már fölnevelte a sajátját, és ne tegye tönkre a "munkádat" azzal, h mindent megenged v épp agyon frusztrálja a gyerekedet, csak mert szerinte nem az a baja, ami. vagy mert szerinte másképp kell csinálni. nem baj, ha megsértődik, gondolkozzon csak el, majd a hatodik alkalommal már nem fog megsértődni, mert belátja, ha nem is ad igazat neked, akkor is muszáj együttműködnie, ha részt akar venni a család életében.

szóval nevelni nem lehet azanyóst, de a szabályokat igenis föl kell állítani, még mielőbb!!!!! mert ha nagyobb lesz a gyerek, egész nap azt hallod majd tőle, h bezzeg a nagyi.... mert a gyerekek piszokul vissza tudnak ám élni az ilyen "kiskapukkal".

2012. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy még csak majdnem vagyok érintett a kérdésben, mert jó egy hónap van hátra az első unokám érkezéséig. Anyósom pedig nem volt, mert a párom, még évekkel a mi megismerkedésünk előtt elvesztette a szüleit.

Nekem tehát max. a saját szüleimmel lehetett volna konfliktusom, ha akartam volna. Az anyukám tipikus nagymama volt, aki bolondult a gyerekeimért, és ha rájuk bíztam őket, a szívét lelkét kitette értük. Ő soha nem szabályozott, csak adott, dajkált, ha nem kellett négyféle étel, hozta az ötödiket, mindig volt kedve játszani, éjszakába nyúlóan beszélgettek, viháncoltak a gyerekekkel, és ha feje tetején állt tőlük a ház, neki akkor is tüneményesek és tökéletesek voltak az unokái. Apám - talán mert férfi - kevésbé volt engedékeny, de nagyon jó beszélgető, játszótársa volt mindig a gyerekeknek. Anyám soha nem mondott nemet nekik semmire, apámnak elég volt egyszer is nemet mondani, hogy tudják, komolyan is gondolja. Ők sem vitatkoztak egymással soha unoka-nevelés kérdésben, és én sem velük azon, hogy ki mit enged nekik a saját "berkein" belül.

Érdekes módon, a gyerekeim soha nem keverték össze, hol a határ a mamiéknál, és itthon.

Sajnos mindez már múlt idő, mert évekkel ezelőtt elmentek mindketten.:-( Nekem nagyon hiányoznak a szüleim, a most már felnőtt gyerekeim pedig még most is nagy szeretettel őrzik a mami, és a papa, meg a régi közös élmények emlékét.

Ha vannak hibáik,(mint minden embernek) azok biztosan nem amiatt vannak, mert anyukám többet engedett meg nekik a kelleténél, vagy agyondajkálta, és nem engedte sírni őket... Én a helyedben inkább örülnék neki, hogy az extra hisztis korszakát élő kislányodat biztonságban tudhatod a nagymamája mellett. Ne akarj pótmamát "nevelni" belőle, mert ő nagymama lett, és pontosan úgy is viselkedik.

2012. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia!



Én a kompromisszumokat kötök. Tudom azt, hogy a nagyszülők kényeszteik az unokát, de én mindig azt szoktam nekik mondani, hogy ésszel. Pl ha a forró vasallóhoz akar menni a gyerek akkor rá kell szólni. Mindig extrém példákat szoktam mondani, ha azt a gyerek megcsinálná akkor engedné? A válasz mindig az, hogy nem én meg mindig mondom akkor kicsit későbbre is kell gondolni. Nálunk az asztalra felültetéssel volt a gond erre felhoztam a példát, hogy igen ezen jót nevet az ember ha egy másfél éves teszi de ha már 5-6 akkor már nem. Ilyenkor mind a szüleim mind anyosomék helyeslik és ilyenkor kérem, hogy próbáljanak egy kicsit a jövőbe gondolkodni, ha egy kicsit idősebb lesz a gyerek akkor is ugyan ilyen vicces lesz e, ha nem akkor semmi féleképpen ne engedjék. A gyerek nem kis felnőtt, én vallaom azt, hogy ennyire nem tudja elkülőníteni, hogy ez otthon ezt nem lehet csinálni ez a mamiék itt meg igen. Következetesnek kell lenni velük. A másik mondásom mindig, ha a gyerek hosszabb időre kerül a felügyelete alá és én nem vagyok ott akkor természetesen az ő döntésük, hogy mit ad neki enni mikor mennyit és mit csinál vele, mert most gonosz leszek (ilyen ott alvós dolgokra gondolok most) mert akkor ő fogja saját munkája gyümölcsét megtapasztalni. Én vissza is szoktam kérdezni, hogy miért ha a fagyitól torokgyulladást kap a gyerek akkor fel jön e vigyázni akkor a gyerekre ha nem a válassz akkor mindig mondom akkor addig ameddig én fogok esetleg vele küzdeni bizony én is leszek az aki megmondja, hogy a gyerek miből mennyit ehet.

2012. aug. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

utolsó: a nagymama (v leendő nagymama) szemszögéből minden annyira "megbocsájtható" és semmi nem ok az aggodalomra, de a Kérdező nincs sem ebben a szerepben, sem ebben a korban, h ezt így érezze. én pedig a Kérdezővel lehetek kb. hasonló korú, és nekem is kisbabám van (10 hós), és nekem is rendkívül sok energiámat veszi el anyósom (és anyám is!), tehát ne haragudj, helyetted vele értek egyet.

kedves és jó szándékú vagy, csak azt ne felejtsd el, h nem kizárólag az a fontos, h te mennyire szereted az unokádat, hanem az is, h ezt hogyan fejezed ki (pl. nem vagy-e túl sok??? sokszor nagyon kellemetlen, amikor a nagyi "tolja magát előre" mindig és mindenütt), illetve az, h tudod-e az unokával együtt, ha szeretni nem is, mondjuk, de legalább tisztelni az anyukáját, legyen az a te lányod, v a fiad felesége? mert nincs annál butább, szánalmasabb helyzet, mint mikor a nagyi megsértődik, mert nem engedik eléggé érvényesülni. ne viselkedjen már úgy, mint egy kisbaba ő is! muszáj együttműködnie, egyébként mit vár el és milyen jogon a fiatal családtól? pótmami??? nem értem. van a nagymamiság, és van a segítség a szülőnek (pl. vigyázni a gyerekre) az utóbbi esetben a szülőt (anyukát) igenis HELYETTESÍTENI kell!!! egyéb esetben van a vasárnapi látogatás, és akkor anyuka is mindvégig ott van, és kezeli a felmerülő helyzeteket. a nagyi nehogy már önállóan nevelgesse az 1 éves unokát...?! amiről te beszélsz, az is már önálló, értelmes korban lévő gyerekekre érvényes! és ez nem presztízs-kérdés, gyakorlatilag nonszensz és fejére esett dolog ketten (anya és nagyi) kétfelé nevelni az épp h alig totyogó babát.

2012. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!