Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire nem lehet...

Tényleg ennyire nem lehet együtt működni?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves és extra hisztis korszakát éli :( Ami én ügyesen következetesen kezelek! Erre mostanában egyre többet vagyok kénytelen anyósnál hagyni ami miatt borulni látszik a rendszer! hiába kérem meg hogy egy egy hisztit kezeljen úgy mint én süket fülekre lelek :( Ma pl. csak beugrottunk... alvásidő is volt (szóval tudtam hogy ez a nyügi oka! Anyósom egyfolytában hogy gyere ide kicsim mamához amire persze csak bepörgött a kicsi és szorította még jobban a nyakam..... anyósom tudom hogy segítségül de hat fajta megoldást talát ki hogy megszünjön a sírás amivel csak fokozta a gyerek kedvét..... Mondtam neki hogy mostmár hagyja majd lehiggad magában a gyerek erre megsértődött! Párom kérdezi,: Anya mi a baj? Jött ment és dünnyögte semmi... erre én szóltam hogy én vagyok a baj... És ő meg csak annyit mondott sajnálja hogy sír a gyerek :O de könyörgöm ki nem???? És mondtam hogy de anyuka, ha nem tetszik megszokni a hisztiket akkor hagyjuk a baba pesztrát mert akkor sz@rt sem ér az én következetességem ha itt meg semmi tanítási jelleg nincs! Most csak azon gondolkodom mit csináljak? Hagyjam oda menni a gyereket vagy nincs igény a pesztrálásra..... Valaki valami tipp????
2012. aug. 9. 13:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

"utolsó"-nak azt a válaszolót gondoltam, aki maga is nagymama lesz hamarosan.

2012. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

9-es: okos dolgokat mondasz a nagyszülőknek, de én még ennyire se lennék "engedékeny". persze, nem is bíznám hosszabb távon rájuk a gyereket. de ha netán lenne olyan, h benne van egy étkezés v egy alvás, abszolút nem engedném, h azt a saját elképzelésük szerint tegyék. csak egy példa: hónapokig küszködtem, h a kicsimet leszoktassam a cukros folyadékról, amire a kórházban szoktatták rá. mostanra már színtiszta vizet iszik, szereti, meg van vele elégedve. mi történne az első félórában, ha anyósoméknál hagynám? baracknektárt itatnának vele. miért? csak hogy örüljön a drága. mert azt biztosan annyira szeretné.és akkor a nagymami szíve megdobbanna, h örömet okozott az unokájának. hol van itt az ész? sehol!! és még csak az empátia sem, v a másikra (anyukára) való gondolás, h szerencsétlen most aztán szívhat megint, h leszoktassa a gyereket a cukorról. mert ő belegondol abba, h a cukor milyen káros, a nagyi nem, őt csak önző módon az érdekli, h a gyerek őmiatta örüljön.

látjátok, ezért haragszom én az ilyen nagyikra.

fagyit, hogy fájjon a torka? engem nem az érdekel, h ő majd pesztrálja v sem a beteg gyerekemet, hanem az, h ne okozzon ilyen kárt azzal, h egy örömteli pillanatot lopjon magának! és ha ezt ő nem méri föl ésszel, rendben, második gyerekkor, de akkor hallgasson rám!!! ennyi!

2012. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én is nagyon jóban voltam eddig anyóssal,de mióta megszületett a babám azóta kezdek távolságtartóbb lenni,mert amit én csinálok az semmi nem jó.Ha á-t mondok ő b-t,másnap b-t mondok ő á-t.Nem tudom mire jó ez!
2012. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
46%

Úgy látom, a helyzet szinte mindenkinél ugyanaz. Az én zsebemben is kinyílik néha a bicska, ha mondok valamit anyósomnak párszor és persze azért is az ellenkezőjét csinálja. Nálunk az első ilyen nagyobb dolog az ültetés volt. Hiába mondtam neki, hogy ne ültesse fel és játsszon vele úgy(amit egyébként a gyerek nagyon élvezett), mert még nem ült fel magától, mintha a falnak beszéltem volna. Gondoltam, ha rám nem hallgat, majd a fiára fog. Kicsit megsértődött, mikor a férjem megkérte, hogy ne ültesse fel a kislányt , haza is akart menni, apósom mondta neki, hogy ne szaladjon el, mert a gyerekeknek igazuk van.

Néha nagyon nehéz velük szót érteni, mert ők úgy gondolkodnak, hogy az ő dolguk a kényeztetés, nekik már mindent szabad, a szülőé meg a nevelés.

Már többször mondtam a páromnak, hogy kész, többet nem visszük fel a kislányt, de mindig eszembe jut, hogy én mennyire szerettem a nagyszüleimet és imádtam náluk lenni(ahogy a kislányom is imádja anyósomékat). És igaza van az egyik hozzászólónak, a gyerek előbb utóbb megtanulja, hogy kinél mit szabad. Például ha mi sétálunk a kislánnyal még a kezét sem engedi megfogni, egyedül akar jönni, mert ehhez szokott. Ha anyósom megy vele kéredzkedik fel hozzá, mert ő az utóbbi időben hozzászoktatta, hogy felveszi. Hát egye fene, nem az én hátam fog fájni séta közben ha a gyerek nagyobb lesz.

2012. aug. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Nos, a fejlemények: Ma le ültünk megbeszélni a dolgokat mert párom ki van ettől a helyzettől hisz tudja szeretjük mi egymást csak mind ketten makacsok vagyunk! Szóval elmondtam neki mindent amit én szeretnék és ő is elmondta mi az amit ő másképp csinálna, volt sok cáfolás meg érvelés. A végeredmény pedig az lett hogy megegyeztünk ha nála a gyerek akkor tutujgassa meg foglalja le ebbe nem szólok már bele, de ha én úgy szólok a gyerekre vagy épp ha náluk vagyunk és nem veszem fel a hisztit ne kezdjen el rám szadistaként nézi, elmondtam neki azt is hogy magával fog kicseszni mert az ő dereka fog fájni a sok tutyi mutyitól! Úgy tűnt megérti.... Hál'isten csajok nekem nem nagyon tömi ezzel azzal, mindig hív ha valamit enni akar adni neki... ebben úgy gondolom szerencsés vagyok! Sziasztok!
2012. aug. 12. 17:30
 16/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet.

Míg náluk volt (szintén muszájból 1 éves lányom) egésznap kezét fogva sétáltatták, persze ők 3an voltak rá, és állították a gyerekkel nincs semmi baj...

Ja, csak én nem tudok vele sétálni, meg naponta 5 ször lemenni, a mosás, főzés, stb, és még egy tesója is van...


És anyuméknál is hasonló a helyzet, a gyerekek szétszedhetik a kanapét, ugrálhatnak az ágyon... Na tudod mi a tesómmal mikor csinálhattunk ilyet... De az unoka... :)

2012. aug. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
milyen érdekes! kényeztetésről és megengedésről írtok, nálunk meg ennek nyoma sincs. kicsi a babám még, 11 hónapos, nem jár, de mászik mindenfelé, és mindent meg akar fogni, nézni. úgy kell szólnom anyósoméknak, h ne szóljanak rá állandóan, valamit (kettőt a tízből mondjuk) hadd foghasson már meg, mi baja lesz? ja, hogy figyelni kell, ne tegye a szájába? hát akkor tessék odafigyelni! ilyenkor kapom és az "elkényezteted a gyereket" pillantásokat. persze magasról lexarom. vagy bent marad a szobában, én kijövök, sír utánam, én meg visszamegyek megpuszilni, megvigasztalni, h ne féljen, mindjárt jövök. erre megint a megjegyzések, h ugyan már, és ha sír egy kicsit mi van? néha elmagyarázom, h bunkóság sírni hagyni a gyereket, ha megteheted, h megvigasztalod. egyszer jól beszóltam nekik, h na látjátok, ezért nem marad itt a gyerek veletek nélkülem! ettől csönd lett. szóval nem mindig a kényeztetés folyik. nálunk anyósomék a szigor pártján állnak.
2012. aug. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!