Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koszmós, hajas fejbőrre sudocrem?

Koszmós, hajas fejbőrre sudocrem?

Figyelt kérdés
14 hónapos lányomnak hatalmas haja van, és a nyáron elkezdett koszmósodni. A Beba koszmó elleni sampon semmit sem ért eddig. A doki azt mondja, a koszmó tkp. ekcéma, ami a fejbőrön van, próbálgassak különféle gyógyszertárban kapható cuccokat. Csak hát mind több ezer pénz... Van itthon sudocrem, amire rá van írva, hogy jó ekcémára. Szerintetek ki merjem próbálni?
2012. aug. 9. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 4 hónapos, jó hosszú haja van, és az ő fejbőre is koszmós.

Nekünk a napraforgóolaj vált be, a patikában lehet kapni vény nélkül is, néhány száz forintba kerül csak.

Fürdés előtt egy órával szoktam bekenni a kisfiam fejét, fürdéskor pedig jó alaposan ledörzsölöm a koszmót, utána babasamponnal lemosom, törölközés után pedig a maradékot sűrű fogú fésűvel leszedem.

2012. aug. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A koszmó nem ekcéma, sőt, mi több, a sudokrém nem jó az ekcémára, de koszmóra sem. Kend be a fejét olajjal, jól dörzsöld át és alaposan mosd meg a haját. El fog múlni.
2012. aug. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Heartbreaker válasza:
Ricinus olaj!!! Patikában párszáz forint. Csak mondani kell hogy hajra lesz.
2012. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
olaj, sapka, fésű és vatta dörzsölésre, majd bármilyen samponnal lemosni. nem kell a sok pénznyelő kencefice. a Beba sampon egyébként jó, de a kialakult koszmót ugyanúgy csak áztatással,dörzsöléssel viszi le, nem egy, hanem 3-4 alkalom után.
2012. aug. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
gyógyszertári napraforgóolaj,beválik!
2012. aug. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem a lányomnál a Beba vált be! Besamponoztam és a körmömmel lekapartam a koszmót! Nekünk 1 hét alatt teljesen elmúlt, úgy hogy minden nap megcsináltam ezt a fürdésnél! Azóta minden másnap, harmadnap mosom a haját!
2012. aug. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi sima napraforgo olajat hasznaltunk,az is bevalt:)
2012. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sokféle koszmó elleni sampon van. Nehogy rákend a Sudocremet az tömény alatta csak eldurvulna.
2012. aug. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
egyébként nem csak tömény, de utána le sem lehet vakarni a gyerek fejéről, az enyém kente már a hajára míg pelenkáztam.
2012. aug. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kiki01 ***** válasza:
Doki nénivel írass gyógyszertári koszmó elleni fejpakolást, nekünk az kb 3 alkalom után teljesen lehozta és azóta sem jött elő.
2012. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!