Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hason vagy háton fektessem le...

Hason vagy háton fektessem le a kisbabámat az ágyba?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy a hátán feküdjön a csecsemő, sokan pedig azt, hogy a hasára kell fektetni, mert úgy jobb Neki. A csecsemőhalandóságot említik, ha hason fekszik, másik csatornán: ha a hátán fekszik sokkal nagyobb az esély. Ti hogyan döntöttétek el, hgoy hogyan feküdjön a Picike?
2012. aug. 10. 08:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

NEkem mindegyik hason feküdt.

Igy ha véletlen visszajön valami étel, nem tudja belélegezni, a csipöizületnek is jobb, mert megfelelö tartásban van, kevésbé hasfájós.

2012. aug. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3 hónapos,sokáig az oldalára fektetve altattam,most terpeszbetét használata miatt a hátán alszik
2012. aug. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekünk az elején a hátán feküdt, szépen oldalra fordította a fejét és kicsorgott, aminek ki kellett, most viszont két hete éjszaka és nappal is csak hason hajlandó elaludni, így amikor letesszül első körben mindig kijön belőle cucc, de utána szépen alszik. MOndjuk én légzésfigyelő nélkül nem altatnám hason...

A gyerekorvos meg azt mondta, hogy tartósan nem javasolja az oldalon altatást (csípő miatt), de ha pont úgy alszik el, főleg 6 hetes kora után akkor lehet hagyni, lehet, hogy visszafordul idővel a hátára (nekünk ezt csinálta).

8 hetes babó anyuja

2012. aug. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nalunk eosszor oldalt,majd haton feludt/aludt.Utalt hason lenni.Amiota megtanult forgolodni azota hason alszik
2012. aug. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Légzésfigyelőt mennyiért és hol lehet kapni? Hogyan működik? Hogyan jelez, ha baj van?
2012. aug. 10. 08:36
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk ez nagyon érdekes volt. A fiam (bármit csinálhattam)csak háton volt hajlandó aludni, védőnő meg mindig sulykolta, h hason is legyen. Én forgatgattam, de bögött, mikor hasra tettem, úgyhogy maradt háton a védőnőnek meg bólogattam, h igen, igen altatom hason is. Kb. 6 -7 hónapos volt, mikor elkezdett forogni, akkor már egyre többször hason is aludt.

A kisebb tesó csakis hason tud aludni, őt is próbáltam háton altatni, de ugyanaz: bőgés. Most meg azt olvasom sok helyen, h inkább hason kell altatni....:S De egy a lényeg hála az égnek túl vagyunk a kritikus 6 hónapon....:)

2012. aug. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
lehetőleg hason. A mozgásfejlődésnek az tesz jót-
2012. aug. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én hason altattam a nagyobbat is és a most 4hós-t is mindig hasra rakom le az ágyba. Van légzésfigyelőnk is,úgyhogy nem aggódom. Figyelőt sok helyen lehet kapni,bababolt,auchan stb. ,és lehet venni használtan is tesz-veszen,vaterán. Ez lapokból áll és azt kell a matraca alá rakni,és jelzi a ha a baba nem venne levegőt. Én fontos dolognak tartom. Nekünk 3lapos Baby Controll-unk van,nagyon jó csak ajánlani tudom. 25000ft volt akciósan 2éve,de béreltem egy másikat 3 hónapig míg összeraktam rá a pénzt. :)
2012. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nálunk mind2 gyerek maga döntötte el, hogy hason szeret aludni. háton csak sírni szoktak, akkor is ha álmosak.


hasonfekve a légzés nehezebb, ha asztmás, más légzési betegeség van a családban, akkor ennek van rizikója.

hátonfekve meg ha bukós, akkor sajnos meg is fulladhat tőle.


újszülött korában oldalt is fektettem sokszor, utána csak hason hajlandó.

2012. aug. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hason altattam. Csípője fejletlen volt (első UH egyikben nem volt csontmag), ezt javasolta az orvos. Rendbe jött a csípője, nem tudom ettől e. De szeretett hason aludni, jó alvó volt.
2012. aug. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!