Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem érzem magam jó...

Miért nem érzem magam jó anyának? Van egy 10 hónapos fiam, de egyszerűen nem foglalja le magát. Én meg már totál ki vagyok készülve tőle, mit tudnék csinálni? Olyan kilátástalannak érzem a helyzetet. Mikor lesz már jobb?

Figyelt kérdés

Nem éehet letenni mert üvölt, kiságyban is ... Állandóan cipelem az ölemben. MIt csináljak hogy jobb legyen? Csak én vagyok így ezzel? A gyerek parancsol és nem én-gyenge vagyok? Hagyjam hogy sírjon? De nem bírom hallgatni.. :(


Vannak neki jobb napjai is amikor elvan, de ez nagyon ritka. Kérem segítsetek, adjatok tanácsokat!!!



Más gyerekei olyan szépen eljátszadoznak, de az enyém-- Még csak most kezd mászni tanulni, mert annyit volt ölben... 24 éves anya


2012. aug. 10. 12:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És az esti elalvás se egyszerű.. Nehezen alszik el.. Van hogy a babakocsiban.. De valójában velem alszik minden este.. (cicizik még, úgy alszik el)
2012. aug. 10. 12:28
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát nem egyszerű. Ha leülsz vele a földre játszani, akkor úgy sincs el? Játszótér esetleg áthívni vagy átmenni másokhoz akiknek hasonló korú babájuk van, hátha úgy elvan és rájön, hogy nélküled is tud játszani? Merre laktok?
2012. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
"Mikor lesz már jobb?" Majd ha leérettségizik kb. Néhány dolgot elszúrtál és a pici bizony számon is kéri amit eddig ráhagytál, pl. altatásnál. Mit csináltok napközben? Gondolom nem a kiságyban van. Biztosíts neki elegendő teret ahol kedvére mászhat pakolhat...
2012. aug. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Le szoktam tenni a földre , egy kis ideig elvan, de megunja. Igen, mondják hogy elrontottam ezt a gyereket... Már a kórházban velem aludt... Balatonon lakunk...
2012. aug. 10. 12:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Játszatok sokat a földön, és ha már elvan, akkor gyere ki, ha megint nyűgizik, akkor menjél vissza és idővel egyre több ideig lesz egy egyedül. Az altatásnál én mondjuk már az első hónaptól kezdve a kiságyban altattam, csak az első 2 hétben aludt velünk. Kezd a nappali altatásnál, hogy leteszed a kiságyba ott vagy vele, simogatod, és kijössz, ha sír, visszamész és kezded elölről. Nem lesz egyszerű, de oda lehet szoktatani
2012. aug. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

mind a 3 gyerekem velem aludt kicsinek ha éjjel felébredt

a kiságyuk ott volt az enyém mellet h kéznél legyek cicivel aludtak el olyan 2 éves korig, kb akkor kerültek teljesen külön tőlem mikor elhagytuk -- nem hinném h ez ok lenne rá


10 hónapos szerintem ez a szeparációs szorongás ebben a korban jön rá h anya és én nem egyek vagyunk és megijed h elveszít téged


tedd le ne legyen ölbe tanuljon mászni mozogni játsszál vele amennyit csak tudsz mesélj közben lehet krumplit is pucolni

más most szabj határokat amit nem léphet át

pl most nem veszlek fel mert ... de ha végeztem akkor ezt és ezt csinálunk együtt


és nem feltétlen a sok öleben töltött idő miatt nem mászott eddig van aki késöbb tanul meg ö még teljesen időben van hozzá :-)


másik nyugi nyugi mert ha idegbajozol és már előre stresszelsz akkor azt megérzi és akkor még jobban csinálja

2012. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
na igen, stresszelek is és mondom a magamét... köszi nektek a tanácsokat. megpróbálom. :)
2012. aug. 10. 14:17
 8/12 A kérdező kommentje:
és ha üvölt, akkor gondolom ne fussak egyből? mert azt ismondták h hülyét csinál belőlem mert ha megmukkan akkor tudja h felveszem és ezt szokta meg
2012. aug. 10. 14:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is extra sírós volt, és nem szeretett egyedül lenni. 10 hónapos kora körül már kezdhetsz olyat csinálni, hogy szólsz neki, hogy "mindjárt megyek", és vársz egy fél percet, majd bemész hozzá, ha sír. Aztán a "mindjárt megyek" után eltelhet 1-2 perc, majd pár nap múlva már 5-10 perc is. Én így szoktattam rá arra, hogy bízzon bennem, és nem tűntem el, csak dolgom van, de nem sokára vele vagyok újra. Most másfél éves, most sem szeret nélkülem lenni, de már ő maga mondja: "minnyá, anya, minnyá", és vár. :) Kitartás! Dehogy vagy te rossz anya, szereted a gyerekedet, és szépen megoldasz majd mindent!
2012. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ha sír akkor menj oda hozzá de nem kell felvenni ülj le mellé a padlóra és beszélgess vele öleld meg

hasaljatok együtt a padlón vagy négykézlábazatok .-))

nyugodtan lehet házimunkázni is

beszélj hozzá adj neki pár veszélytelen dolgot fakanál kis lábos szűrő stb...

mondókázz énekelj neki


ennyi idősen még nehéz nekik h hosszú időre lefoglalják magukat

jó van olyan gyerek aki igen ...

de a tied nem olyan ez van ő másban lesz sokkal jobb

2012. aug. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!