Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mei tai vagy magyarinda...

Mei tai vagy magyarinda csatos hordozó a jobb, praktikusabb? Melyiket vennéd?

Figyelt kérdés
Melyiket könnyebb felvenni és melyik kényelmesebb?

2012. aug. 8. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak a saját véleményemet írom le! Nekem volt mei tai-om, és nagyon jó volt, kényelmes volt, de kötözgetni kell. Ha a kendőhöz értesz ezzel sem lesz bajod. Nekem liliputi volt, de nekem nem ment az, hogy hátra is fel tudjam rakni a lányom, így eladtam. Most csatosra gyűjtök. Pont most van nálam egy Vándor Magyarinda, és nagyon jó! Pik-pak fent volt a lányom elsőre a hátamon, és egyedül raktam fel!:)
2012. aug. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem is mei tai-om van, nagyon szeretem, kényelmes és a kislányom is szerei.

most megnéztem a magyarindát és szerintem ez jobban eloszlatja a súlyt a háton, úgyh biztosan kényelmesebb. ha ezt is ki lehet használni pici baba kortól 1,5-2 éves korig, akkor érdemes lehet azt venni

2012. aug. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
illetve, hogy össze tudod-e csomagolni picire... nem utolsó szempont
2012. aug. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem mei taiom van. Mondjuk én nem szertem hordozni, de ha kellet mindig könnyen feltudtam kötni előre is hátra is.
2012. aug. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek van előnye és hátránya is.

Egy kisebb babának (3 hós kortól) a mei tai a jobb, mert jobban biztosítja megfelelő tartást, míg a csatos hordozó csak kúszni, mászni, esetleg ülni tudó babának jó, szóval min. 5-7 hónapos korig kell várni a használatával, viszont egyszerűbb felvenni, nem kell kötözgetni, a mei tai-jal ellentétben. A csatos kinézetre sokkal sportosabb, ezért az apukák szívesebben használják, mint a kötözgetős kendőket. A csatos márkától, típustól függően kényelmetlen lehet valakinek, mert ezek formázott hordozók, és ezért nem mindenki testalkatához passzolnak.

De összességében én a csatosra szavazok, az egyszerűbb felvétel és a sportosabb kinézet miatt (nálunk Apa kijelentette, hogy ő nem fog "női lepedőkben" hordozni, a mei taui-t is kizárta).

De! Én nem vennék Magyarindát, mert - akármilyen szép - nekem baromi kényelmetlen volt (én is ezt néztem ki először). Úgyhogy mi Manduca-t vettünk, ez tökéletesen megfelel. De lehet, hogy neked bejön a Magyarinda, de bármelyik csatost nézed ki, mindenképp próbáld ki élőben, mielőtt megvennéd!

2012. aug. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!