Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól csinálom? Ti mit adtok?...

Jól csinálom? Ti mit adtok? Hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
A lányom 5 hónapos! 4hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást! Már mind a 6 alap ételt eszik! Lehet rosszul csinálom, de én reggelire tejpépet utána tízóraira gyümölcsöt, aztán lefekvés előtt 1 kis tápszert még igényel (60ml), utána felkel, eszik ebédre fél adag, adag főzeléket, van mikor egyáltalán nem eszi meg (mikor milyen kedve van), ha nem eszi, akkor tápszer, ha eszi, akkor 1 órával később igényli a tápszert! Utána alvás, felkel és újra tápszer, aztán lefekvés előtt is tápszer! És újra reggel kezdődik minden előröl! Általában, alma, alma barack, körte, barack, barack marakuja, körte magó. Ebédre, krumpli sütőtök répa, vagy sütőtök krumpli, vagy magába ezek, és keverve! Néha úgy érzem nem jól csinálom, lehet csak bebeszélem magamnak, de jó lenne, ha visszaigazolást kapnék! Köszönöm!
2012. aug. 10. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

5 hónaposan szerintem picit gyors ez a tempó. Reggeli ébredéskor tápszer, tízórai gyümölcs, ha után igényli (mert a gyümölcs gyorsan emészthető) akkor megint egy kis tápszer. Ebédre főzelék, uzsonna tápszer, vacsora tejpép és lefekvés előtt ha kell, akkor még tápszer.

Nálunk így nézett ki anno.

Sőt, volt, hogy még 10 hónaposan is inkább több volt a tápszer, attól függ, hogy igényelte. Most 16 hónapos, és még mindig hasonló a napirend.

Reggeli ébredéskor kakaó, tízórai szendvics féle, ebéd főtt kaja, uzsonna gyümölcs, vacsora szendvicsféle, és lefekvés előtt még egy kis táp.

Én is 4 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást, de 1 hónap alatt szinte minden étkezést nem kellene kiváltani. A tápszerben benne van minden fontos vitamin, ami azért ennyi idősen még kell!

(persze ez csak az én véleményem :) )

2012. aug. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem ez gyorsnak tűnik, hogy egy hónap alatt 3 étkezés is szilárd, de ezt te tudod. Nálam kicsit más a helyzet anyatejes, és 6 hósan kezdtem el, lehet a tápszert minél hamarabb ki kell váltani. De igazából ha nincs semmi baja a babának, akkor jó ez így.
2012. aug. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Bár csak a reggelit váltottam ki tejpépre, mert a gyümit tízóraira adom neki, akkor sose evett tápszert, mert ugye a gyümi a 2 étkezés közé esik! Ebédre pedig eszik főzeléket is tápszert is!

De megfogadom a tanácsotokat és kicsit lassítok!

2012. aug. 10. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!