Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így jól csinálom? Vagy túl...

Így jól csinálom? Vagy túl sokat etetem? Akik már korán hozzátápláltak, hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam most 6,5 hónapos, 4 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást, mert akkor elkezdett kevesebbet szopizni, minden más érdekelte, és abszolút kész volt a kanállal evésre.


A lényeg, hogy az uzsit gyümölccsel kiváltottam(alma-banán-keksz minden nap)ezt nagyon szereti, utána mér nem szopizik, mert van hogy 200 ml-t megeszik.

De még nagyon szeretném szoptatni, így úgy csinálom, hogy először szoptatom, utána etetem mással, mert, ha először kínálnám mondjuk főzelékkel, akkor vagy nem szopizna utána, vagy túlenné nagyon magát.Azt sem akarom, hogy kitáguljon a kis gyomra a sok kajától.....


Szóval most így néz ki a napunk:

fél7-7 között szopizik, utána mikor én is eszek fél8-8 fele kap pár csipet kenyeret vajjal, kőrözöttel, vajjal vagy ilyesmivel.

fél10-10 fele megint szopizik(előtte alszik)utána egy fél órával kap kis joghurtot mondjuk

Ebéd az 2-fél3 fele van,ez főzelék, leves, de ez előtt is szopizik

Uzsi az 5 fele, ez banán-alma-keksz

Ez után fél8kor szopizik, utána alszik reggelig.


Igazából nem tudom mennyiket szopizik,de van,hogy csak 5-10 percet eszik.És főzelékből, joghurtból sem eszik meg 100 ml-t, vagyis főzelékből néha többet.


Jó ez így?Első baba, néha tanácstalan vagyok...:(

De jól érzi magát, ügyesen forgolódik, és nem extrán nagy baba, kicsit több mint 8 kg de 70 cm.Én is és apa is magasak vagyunk.


2011. ápr. 28. 16:29
 1/5 A kérdező kommentje:

huuh most látom kicsit hosszú lett, a vajas kenyeret meg kétszer írtam, bocsi:)

Ja és többször alszik, csak 1szer írtam(3szor alszik egy nap, de csak fél órákat)

2011. ápr. 28. 16:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól csinálod. De egy babát nem lehet annyira túletetni,hogy kitáguljon a gyomra. Ők csak annyit esznek,amennyire szüksége van a szervezetüknek.

Ha megtudja már fogni a kezével,adhatsz neki kiflicsücsköt,hogy megtanuljon rágni. Akkor is,ha még nincsenek fogai. Az ínye elég erős ehhez. De a ti ebédetekből is adhatsz: levesekből zöldségeket,tésztát, főzelékeket,husit. Villlával összetörve,hogy szokja a darabos ételeket.

3 gyerekes anyuka.

Termmészetesen nem zsíros pörköltet vagy tölöttkáposztát.

2011. ápr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi:)Igazából így etetem ahogy írtad, adok neki a mi ételünkből, villával összetörve, nagyon szereti, és ügyesen rág az ínyével:)


Csak attól tartottam, hogy túl sűrűn és sokat adok neki, de szerintem nem szopizik már annyit, hogy elég legyen neki...meg ha elég lenne, akkor nyilván nem enne jóízűen mást.

Lehet nem kéne ennyire túlaggódnom ezt az egészet, csak hát nincs előttem sok jó példa...mármint kisgyerek.Húgom módszere annyira nem tetszik, ő kicsit össze-vissza eteti 2 éves fiát, sógornőm 4 éves fia meg hatalmas!!!!De tényleg, sok húst eszik kiskorától, és tényleg nagy!kb 120 cm és vagy 30 kg

2011. ápr. 28. 17:12
 4/5 anonim ***** válasza:

A rendszeresség a felnőtteknél is fontos,de a gyerekeknél fokozottan az.

Az étrendnek pedig változatosnak kell lenni. Gyümölcsök,zöldségek,tej,tejtermék,fehér és vörös húsok,halak stb. Így nem fognak elhízni.

Gyerekeknél az elhízás oka a sok édesség,cukros üdítők, chipsek stb. Nem kell rászoktatni őket.

A gyerekeim sok cukrot,csokit kapnak a mamáktól,vagy a barátoktól. Ezek egy kenyérkosárban vannak a konyhapulton. Minden ebéd és vacsora után kiválaszthatnak egyetlen édességet,de többet nem. Soha nem fordult elő,hogy "torkoskodtak" volna. Megszokták a rendszert és természetesnek veszik.

2011. ápr. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is!Igyekszem változatosan etetni, édességet nem kap.
2011. ápr. 29. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!