Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyi marad egy...

Nektek mennyi marad egy hónapban élelmiszerre? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen úgy érzem, hogy nem elég a pénz ami marad élelmiszerre meg ruháha.

ha mindent kifizetünk ( albérlet, autó, rezsi, telefon, internet, pelenka, tisztálkodószerek), akkor marad 100000 ft/hó élelmiszerre és hébe hóba egy-egy ruhára. 4-én vagyunk. Egy 1,5 éves és egy 9 éves gyermekünk van.

Azt érzem, hogy nem jövünk ki a pénzből, mert az élelmiszer mellett a gyerekeknek kell fagyit venni (lidl 120 ft) vagy valami mást helyette.

Hónap végén már mindig hozzá kell nyúlni ahhoz a pénzhez, amit a férjem maszekol. ( félre akartuk rakni mindig, de az egészet sosem sikerül, mindig elveszünk belőle hónap végén)



2012. aug. 6. 13:47
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
35%

Nekünk 20000 marad két gyerekkel.

Mi csak hónap elején eszünk, hogya gyerekeknek legyen hó végére kaja.

Ruhát egyáltalán nem tudunk venni.

2012. aug. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Én hó elején mindent kiszámolok, minden várható kiadást felírok. Összegzem mi a kötelező kiadás (pl. számlák hitel), és ahhoz a pénzhez nem nyúlunk.

Félre is teszek valamit, amihez nem nyúlunk (kivéve, ha valami kiadás bejön, és háríthatatlan, pl. nemrég csőtörésünk volt).

Ami megmarad az mehet kajára és ruhára (ha épp kell).


Az egész egy kőkemény kalkuláció, számolgatás a hó elején. De így nincs gond. Tudom mire és mennyit tudok költeni.

2012. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Én is minden hó elején kiszámolom, és hetekre elosztva borítékolom.

De mégis túlköltekezünk, mert úgy vagyok vele, hogy van még, ha megszorulunk ( félre tett)

2012. aug. 6. 13:55
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk gyerekre + élelmiszerre marad összesen 50-60ezer forintunk.

Félre teszünk havonta 100ezret.


Ebből az 50-60ezerből oldom meg az étkezést és a gyermeket.

Ő még tejitalt iszik reggel, este, mivel 1 éves. Egy doboz 2400 Forint teljes árba, most vettem TeszVeszen 30 db kupont, ami darabja -800 Forint és 2013.-ig érvényes.

Ezen felül Pampers pelenkát használunk éjszaka, de azt is csak dobozos nagy akcióban vettem pár hónapja 2 dobozzal.

Naponta 5 pelust használ el, max. 6-ot.

Nappalra Lidl-s pelenkát kap, ami 2300 Forint/50 darab.

Martfűre járok cipőt venni, mert ott az esztétikailag hibás cipőket árulják.

Egy zárt cipő és egy szandál került a lányomnak összesen 8ezer forintba (Superfit!). Normáls cipőboltban 10ezerért kapsz egy darabot..

Élelmiszerből nagykereskedelemben vásárolunk nagyker áron. Amit tudok számlásan veszek meg, férjem vállalkozó (tanár).

Húst is nagykerben veszek vagy háztól. Múltkor 800 forintért vettem kilóját a csirke mellnek. Most a boltokban 1400-1500 Forint. Nekem megérte.

Piacot ha kell bejárom az egészet. Megjegyzem, hol mennyibe kerül pl. a paradicsom. Ha mindenhol ugyanannyi, akkor azt nézem, hogy mekkora és milyen minőség (érett-e, etc).

Bújom az akciókat, annyira ráérek erre. Főleg, ha alszik a lányunk délután vagy este.

Párom nem autóval jár most már, hanem bringával. 10 perccel indul hamarabb dolgozni, mintha kocsival menne. Igaz, most kaptunk apukámtól 20 L benzint, de ő amúgy is 80%-os kedvezménnyel tankol a cég miatt. Szóval nem esik neki ez ki.


Vannak nekünk is "szórakozásaink", de csak akkor veszünk bármit is, ha úgy van rá keret.

Párom is tanít maszekban, az még belejön a kasszába. Ez havonta 40-50ezer pluszt jelent. Viszont nem biztos, hogy ennyi. A tanítványoktól függ!

2012. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
97%
Hát ne haragudj kedves kérdező, és biztos le is leszek pontozva, de akkor valamit nagyon nem jól csinálsz ha 100000 Ft nem elég csak kajára egy hónapban.
2012. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
91%

Ja és én ruhát magamnak és a gyereknek is turiban veszek.

Akkor is hétvége fele, mert akkor már 200-100 forint/ darabja a ruhának.

A párom ruháiból Dunát lehetne fakasztani.. :)


Nadrágot, cipőt pedig márkás üzletben veszek, mert abból NEM adok lejjebb!

2012. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
82%
Az ötödik válaszolóval teljesen egyetértek!! A világ legboldogabb embere lennék, ha 100 ezrem maradna csak élelmiszerre 1 hónapban!
2012. aug. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
63%
És még mennyi ilyen szánalmas ember van ebben az országban aki sír hogy nem elég neki havi száz kajára pedig ha tudná hogy más ennyi pénzből nevel két gyereket fizet rezsit és lakáshitelt.Szerintem ha te egy értelmes ember vagy akkor ezt a kérdést most nem gondolod komolyan vagy csak felvágni akarsz vagy egyszerűen dühíteni a jó népet .
2012. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

Én is úgy érzem, pedig:

- nem is tűnik összességében kevésnek amit keresünk

- egyáltalán ne, pazarlunk, sőt


Egyszerűen minden drága és egyre nehezebb megélni. Mi isa hasonlóan vagyunk, nincs jó ötletetm

2012. aug. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Nem akarok felvágni, csak egyszerűen nem tudom, hogy csinálja más.

Férjem is itthon ebédel, mindennap főzök. Vacsorára azt esszük, amit ebédre. De gy napi kaja is minimum 3000 mert hús és a gyümölcs is kell mindennap. mindennap eszünk joghurtot, zöldséget és gyümölcsöt.

Nem azt mondtam, hogy a gyerekek fagyija miatt nincs pénz, hanem ha elmegyünk és csak a legolcsóbb jégkrémet vesszük az is 480 ft/nap. Annyi pedig kell.

2012. aug. 6. 14:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!