Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normalis dolog...

Szerintetek normalis dolog az, h egy 4 hetes picibaba ha ebren van allandoan sir? Nem nezelödik, nincs el egymagaban 2 percig sem.

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is, és a gyermekorvosunk is azt hittük, hogy nem normális, ezért mindenféle kivizsgáláson túl vagyunk. Kiderült, a mi esetünkben sajnos normális. Mindkét babámmal így volt, aztán idővel jobb lett. A kicsi most 14 hónapos, és, ha unatkozik még mindig sírós. Egyébként mindkét gyerekem 10 hónapos kora óta megy, a nagy már másfél évesen egyszerű mondatokban beszélt, a kicsi már mond jónéhány szót. Szóval anno a védőnőm azzal vigasztalt, hogy azért sír ennyit, mert még nem tud mit kezdeni magával (persze, ha a hasfájást kizárjátok), és, hogy figyeljem meg, hogy nagyon felfedező, információéhes gyerek lesz, és mindent nagyon hamar meg fog tanulni. Hát nálam már kétszer is így történt. :)
2012. aug. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel semmi gond. Az en ksifiam sem maradt el szinte egy percig sem ennyi idosen. 9 honapon kersztul folyamtosan ringattad, hallotta a szivdobogasod... es most hirtelen megvoltozott korulotte minden. Vannak babak akiknek a voltozas feldolgozasahoz es megszokasahoz nem eleg par het es vanank babak akik mar egesz jol megszokjak rovid ido alatt. Egyik sem jobb vagy rosszabb a masiknal csak az egyik verzio nehezebb az anyanak. De a babaval semmi gond nincs szerintem. Hianyzik neki a kozleseged amit megszokott. Persze lehetseges hasfajas is de ha ezt kizartatok akkor csak nehezebben alkalmazkodik az uj helyzethez es tobb ido kell neki. Valtozni fog majd ne aggodj, addig is kitartast!
2012. aug. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolóhoz csatlakozom, pontosan ilyen a kisfiam is! :)

A lányom anno egész más volt, szinte mindig mosolygott, ha nem aludt, nézelődött. Nekem elsőre volt "szerencsém"... :)

2012. aug. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok megint. Az is stimmel, hogy a sírós kisfiam (most másfél éves) egyszerű, 3 szavas mondatokban beszél! Ez tényleg érdekes, igaza lehet a védőnőjüknek!
2012. aug. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem is ilyen volt 4 hetesen és én is csatlakoznék az első válaszolóhoz. Mi a férjemmel arra jutottunk hogy nem szeret csecsemő lenni! Egyszerűen zavarják a saját fizikai korlátai (hogy még nem tud kúszni-mászni menni, beszélni...stb) Mindent nagyon akar, az egész napja egy küzdelem! Emiatt ő is mindent elég hamar csinál. Ahogy egyre több dolgot tud egyre kevesebbet sír is. Most fél éves lesz amúgy.
2012. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
4 hetes baba még nagyon kicsi, teljesen normális, hogy nincs el egyedül. Még nem lát túl jól, a szemének időre van szüksége, szóval nem is nagyon tudna nézelődni sem. Az ilyen kicsiknek még ugyanolyan elemi igénye a testközelség, mint az evés, szóval érthető, hogy nincs el magában. Most szeretgesd, az önállósodás majd később jön :)
2012. aug. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sedacurforte ***** válasza:
Az én babim most 1 éves, későn kezdett el forogni, és addig ő is sírdogálós, nyűgösködő baba volt, szinte mindig ott kellett lennem mellette, mert ha játszottam vele, ringattam, úgy nyugodt volt. Neki ilyen a természete, és nekem az a véleményem, hogy a szülés körülményei nagyon befolyásolják ezt. Nála a köldökzsinór volt rátekeredve, lila volt.Az első pillanattól kezdve neki olyan erős sírása volt, hogy csuda. Nem lehet hogy álmos a babid? Mennyit van 2 alvás között ébren? Az enyém felkelt, szopizott, pelócsere, és már álmos is volt, kb. fél óra után, még 5-6 hónaposan is. Sokat ciciztettem, lehet, hogy ő is téged akar:)Légy nyugodt, mert megérzi. Tudom nehéz, én sem tudtam az lenni, de ha lesz második, megpróbálok.
2012. aug. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!