Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám egy éves kora körül...

A babám egy éves kora körül abba szeretném hagyni a szoptatást. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Most 11 hós, reggel szopizik ébredés után, és este lefekvés előtt. Mivel váltsam ki ezeket az étkezéseket? Mesterséges tápokat nem szeretnék neki adni.
2009. júl. 21. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért szeretnéd abbahagyni?
2009. júl. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is 11 hós a fiam. Nekem is már csak reggel és este szopizott. Én 1 hónapja bevezettem neki a kecsketejet, először anyatejjel higítottam, most meg már csak a kecsketejet eszi. Én úgy apasztottam el, hogy 3 napig csak este fejtem egy picit éppen hogy. Majd nem fejtem, és így nem lett csomó a mellemben és szépen elapadt a tej. De kiválthatod rizstejjel az sem allergizál. De már a rendes tejet is bevezetheted neki. Én most akarom úgy hogy a kecsketejet keverem bolti tejjel és szépen átállunk a rendes tejre. De ha vannak előítéleteid a rendes tej bevezetésével még, hogy nem akarod, akkor lehet kapni babatejet, amiben nincs tápszer, azt adhatod. Az én fiam sem ismeri a tápszert szerencsére.
2009. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Így döntöttem. Fél éves koráig csak szopizott, egy éves koráig kiegészítő táplálékként szopizott. Egészséges, erős gyerek, és úgy gondolom, hogy már megkapta a megfelelő alapot, amit anyatejből lehet adni. Most talán még könnyebb lesz leszoktatni, mint mondjuk egy év múlva. Azonkívül van már néhány fogacskája is, és ha éjszaka úgy teszem le, hogy cicizett, akkor a tej cukortartalma ott fog dolgozni a szájában, nem akarom, hogy tönkremenjenek a fogai.

Nem ódzkodom a tehéntejtől, gondoltam rá, hogy bevezetjük lassan. Köszi a választ.

2009. júl. 21. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!